Riwiera Czarnogórska

Nie przegap!
Zarezerwuj online dziś lub zadzwoń do naszego wakacyjnego doradcy 22 29 22 825

Nasze kierunki / Czarnogóra - Wakacje / Riwiera Czarnogórska

Wybrzeże Czarnogóry od wielu lat cieszy się popularnością wśród turystów. To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy kocha kąpiele słoneczne i morskie, czy preferuje spacery poza utartym szlakiem w otoczeniu natury.

Podróżników przyciąga do Czarnogóry przede wszystkim Adriatyk, w którym temperatura wody w sezonie przekracza 23 stopnie Celsjusza. Warto pamiętać o tym, że na jego wybrzeżu można znaleźć zarówno plaże kamieniste i żwirowe, jak i pokryte delikatnym, złocistym piaskiem. Wśród tych ostatnich najdłuższa jest ta znajdująca się w południowej części kraju, nieopodal miejscowości Ulcinj, rozciągająca się przez ponad 12 kilometrów. Będąc w Czarnogórze, warto wybrać się także na plaże w okolicach Zatoki Kotorskiej, nad którymi piętrzą się malownicze klify. W wielu miejscach wybrzeża Czarnogóry Adriatyk łączy się z pasmami górskimi Sutorman, Orijen oraz Lovcen, tworząc malownicze widoki i sprzyjając osobom lubiącym aktywnie spędzać czas. Uroku spacerom dodaje bujna roślinność śródziemnomorska i liczne jaskinie z bogatą szatą naciekową.

Będąc na wybrzeżu Czarnogóry, warto odwiedzić tutejsze miasteczka. Wielu turystów przyciągają miejscowości położone wokół malowniczej Zatoki Kotorskiej. Atmosferę minionych epok można poczuć nie tylko w Kotorze, będącym głównym miastem regionu, ale również w Peraście. To niewielka miejscowość, w której domy z białej cegły pokryte dachami w kolorze ochry doskonale komponują się z niewielkimi pałacami oraz budowlami sakralnymi pochodzącymi sprzed setek lat. Ciekawym miejscem jest także położone u stóp gór miasteczko Herceg Novi, w którym oprócz starego miasta można podziwiać zabytkowe twierdze, cerkwie i inne wyjątkowe budowle o ciekawej, czasami nieco eklektycznej architekturze.

Kierując się na południe od Zatoki Kotorskiej, warto odwiedzić Budvę – jeden z najbardziej znanych czarnogórskich kurortów, w którym nie brakuje klubów, dyskotek oraz kawiarni tętniących życiem do białego rana. Dużą popularnością wśród podróżników cieszy się także miejscowość Sveti Stefan położona na wyspie połączonej z lądem cienką groblą. Otaczają ją wysokie mury obronne, kryjące wewnątrz oryginalną średniowieczną zabudowę. Jeżeli zaś szukasz miejsca, w którym odpoczniesz od zgiełku, doskonałym wyborem będą wakacje w małej i cichej miejscowości Petrovac, słynącej z pięknych plaż.

Planując wakacje na adriatyckim wybrzeżu Czarnogóry, warto wziąć pod uwagę miasteczka położone w południowej części kraju. Jednym z najbardziej znanych jest miejscowość Bar. Znajduje się tu największy port w Czarnogórze, z którego można wyruszyć w rejs po Adriatyku. Podążając wzdłuż wybrzeża, dotrzesz do miasta Ulcinj położonego przy granicy z Albanią. Obok gwarnych dyskotek, restauracji oraz tawern, nie brakuje tu szkółek oraz wypożyczalni sprzętów wodnych stwarzających wiele atrakcji dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Zarówno z miejscowości Bar, jak i Ulcinj łatwo dojedziesz nad Jezioro Szkoderskie. Od Adriatyku oddziela je masyw Rumija, co sprawia, że można tu podziwiać wyjątkowe widoki. Uroku dodają również liczne wysepki wyłaniające się ponad lustro jeziora.

Masywy górskie, z których roztacza się widok na morze, ostre klify i plaże z delikatnym piaskiem, malownicze jezioro i urokliwe miasteczka, w których można poznać atmosferę minionych epok – to wszystko znajdziesz na wybrzeżu Czarnogóry. Region ten kryje szereg atrakcji i ciekawych miejsc, które sprawią, że spędzone w nim wakacje na długi czas pozostaną w Twojej pamięci.

Sprawdź nasze miejscowości: Perast, Tivat, Becici, Budva, Miločer, Petrovac, Ulcinj.

Dołącz do Wakacyjnego Klubu Click&Go

Czy marzysz już o następnych wakacjach? Zapisz się do naszego newslettera i jako pierwszy/a otrzymuj eksluzywne oferty, dowiaduj się o promocjach oraz wakacyjnych inspiracjach.