Ulcinj

Nie przegap!
Zarezerwuj online dziś lub zadzwoń do naszego wakacyjnego doradcy 22 292 28 25

Nasze kierunki / Czarnogóra - Wakacje / Czarnogóra / Ulcinj

Czarnogóra to jedna z wakacyjnych destynacji, którą turyści zaczęli odkrywać stosunkowo niedawno. Na samym dole mapy tego kraju znajduje się Ulcinj. Miasteczko leży tuż przy granicy z Albanią i wiele się tutaj zmienia w porównaniu z resztą państwa. Przede wszystkim język. Na ulicach nie dominuje słowiański język czarnogórski, ale język albański (zwany też shqip) ze względu na mniejszość albańską zamieszkującą ten region (ok. 70%)

Ulcinj jest w znacznej mierze zamieszkany przez Albańczyków i Kosowarów. I dlatego właśnie wczasy w miasteczku mogą być swojego rodzaju sposobnością do zapoznania się z kulturą kilku krajów na raz. Jak najbardziej znajdujemy się w Czarnogórze. W samym centrum miejscowości zobaczymy jednak białe wieże meczetów, a główna ulica została nazwana na cześć Skandeberga - jednego z największych bohaterów Albanii.

Warto też pamiętać, jak długą historię ma Ulcinj. Pierwsza osada została tutaj założona przez Ilirów w V wieku p.n.e. W starożytności i średniowieczu miasto przechodziło z rąk do rąk. Było częścią Bizancjum, Republiki Wenecji oraz Imperium Osmańskiego. I właśnie burzliwą historię miejsca oddaje tutejsza starówka - Kalaja. Spacerując uliczkami Ulcinj, poczujemy się jak w obrębie zamku. Jest jednak jedna rzecz, która odróżnia Kalaję od dawnych warowni Europy - ta dzielnica jest w dalszym ciągu zamieszkała.

Wakacje w Ulcinj są też oczywiście świetną okazją do korzystania z uroków Adriatyku. Pogoda na terenie całej Czarnogóry w sezonie letnim jest wręcz idealna do plażowania i kąpieli słonecznych. Wielu miłośników Bałkanów twierdzi jednak, że klimat staje się jeszcze bardziej gorący na wysokości jeziora Szkoder. Przez większość sezonu letniego w Ulcinj panuje temperatura wręcz tropikalna. Parasole przeciwsłoneczne i silne filtry są tutaj niekwestionowaną koniecznością. Na szczęście zawsze można się schłodzić w morskich falach...

Pierwsza plaża znajduje się tuż obok starego miasta. Jest ona jednak niewielka i skalista. Aby zaznać naprawdę wygodnego odpoczynku, warto udać się nieco dalej. Wielka Plaża jest nieznacznie oddalona od centrum, a przy tym jest piaszczysta i o wiele dłuższa. Ręcznik można tutaj rozłożyć na przestrzeni 12 kilometrów. Warto dodać, że to najdłuższy kawałek piaszczystego wybrzeża, jaki można znaleźć na czarnogórskim fragmencie Adriatyku.

Podobnie jak inne miejscowości na wybrzeżu Czarnogóry, również Ulcinj posiada bogatą bazę noclegową. Idealny pakiet wakacyjny błyskawicznie i łatwo można zarezerwować za pomocą portalu Click&Go. Sprawdź, jakie to proste!

Sprawdź nasze miejscowości: Perast, Tivat, Becici, Budva, Miločer, Petrovac.

Obowiązkowy podatek turystyczny: Klienci objęci są obowiązkowym podatkiem turystycznym, który jest pobierany na miejscu w hotelu:

dorośli: ok. 1,5 EUR/os./dzień,

dzieci 12-18 lat ok. 1 EUR/os./dzień,

poniżej 12 lat ok. 0,50 EUR/os./dzień.

Średnie temperatury w Ulcinju
  Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Średnia najwyższa temperatura w °C 11 12 15 18 22 26 29 30 24 21 17 13
Średnia najniższa temperatura w °C 6 7 9 12 15 19 22 22 19 15 12 7

Dołącz do Wakacyjnego Klubu Click&Go

Czy marzysz już o następnych wakacjach? Zapisz się do naszego newslettera i jako pierwszy/a otrzymuj eksluzywne oferty, dowiaduj się o promocjach oraz wakacyjnych inspiracjach.