Koronawirus

Koronawirus

Dołożymy wszelkich starań aby nasi klienci czuli się na wakacjach komfortowo i bezpiecznie. Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o podróże w czasie pandemii - aktualne wytyczne, zalecenia a także ewentualnie wymagane testach. Podane informacje są oficjalnie, pochodzą z rządowych źródeł i są na bieżąco aktualizowane.

 

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji telefonicznie: 22 290 36 13 oraz mailowo bok@clickandgo.com od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00.

*ostatnia aktualizacja 26/07/2021

 

 

 

 

Testy COVID-19 przed wyjazdem


Rabat 15% na komercyjne badanie metodą RT-PCR w kierunku koronawirusa w punktach ALAB laboratoria.

Po dokonaniu rezerwacji skontaktuj się z nami na adres rezerwacje@clickandgo.com. Otrzymasz skierowanie uprawniające do odebrania zniżki. Następnie zarezerwuj termin na stronie https://www.alablaboratoria.pl/rezerwacja/.


Rabat na komercyjne badanie metodą RT-PCR w kierunku koronawirusa w punktach GynCentrum. Promocyjna cena to 249 zł, obowiązuje z kodem lato2021!

Szczegóły w załączniku.

Punkty wymazowe:https://covid19.gyncentrum.pl/punkty-wymazowe

Rejestracja online:https://covid19.gyncentrum.pl/badanie-prywatne-formularz

Wytyczne sanitarne w wybranych krajach


Wymagany jest test RT-PCR na 72h lub test antygenowy na 48h przed podróżą (czas liczony od startu samolotu). Dokument potwierdzający negatywny wynik testu musi być sporzadzony w języku angielskim.

Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19 zwolnione są:

 • osoby zaszczepione przeciw COVID-19, 14 dni od zakończenia całego cyklu szczepień. Wymagane jest zaświadczenie w języku angielskim - Unijny Certyfikat COVID wydrukowane z Internetowego Konta Pacjenta.
 • osoby, posiadające zaświadczenie lekarskie o przebyciu choroby lub wynik pozytywnego testu RT-PCR lub antygenowego. Pozytywny wynik testu powinien być wykonany w terminie od 15 do 180 dni, poprzedzających przekroczenie granicy. Wynik testu musi być przedstawiony w języku angielskim i zawierać dane takie jak adres, numer telefonu, dane osoby badanej oraz informacje dotyczące placówki wykonującej badanie,
 • dzieci do 12 roku życia (liczy się dokładna data urodzenia).

Lista akceptowanych testów antygenowych oraz szczepionek znajduje się w załączniku.

 

Podczas przekraczania granicy należy wypełnić kwestionariusz z danymi kontaktowymi podczas pobytu w Bułgarii.

 

Na terenie kraju obowiązje nakaz noszenia maseczek zasłaniajacych usta i nos wewnątrz budynków i w komunikacji miejskiej, a na zewnątrz, gdy nie jest możliwe utrzymanie dystansu społecznego. Restauracje, kawiarnie i bary są otwarte.

 


Wymagany jest test RT-PCR na 72h lub test antygenowy na 48h przed podróżą (czas liczony od planowanego przekroczenia granicy/lądowania samolotu). Dokument potwierdzający negatywny wynik testu musi być sporządzony w języku angielskim lub chorwackim. Honorowane są wyłącznie testy antygenowe uznawane w krajach UE.

 

Z obowiązku posiadania testu zwolnione są:

 • osoby posiadające Unijny Certyfikat Covid-19,
 • dzieci do momentu ukończenia 12 lat, przekraczające granicę z rodzicami/opiekunami posiadającymi Unijny Certyfikat Covid-19, negatywny wynik testu, będącymi ozdrowieńcami lub posiadającymi zaświadczenie o szczepieniu,
 • nie starsze niż 210 dni zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionki uznawanej w UE (Pfizer, Moderna AstraZeneca, Sputnik V, Sinopharm),
 • nie starsze niż 210 dni zaświadczenie o przyjęciu jednej dawki szczepionki Janssen lub Johnson&Johnson – pod warunkiem, że od przyjęcia tej dawki upłynęło 14 dni,
 • zaświadczenie o przechorowaniu Covid-19 i przyjęciu jednej dawki szczepionki w ciągu 6 miesięcy od daty zachorowania na Covid 19, a szczepienie zostało wykonane w ciągu ostatnich 210 dni ,
 • potwierdzenie, że od przyjęcia pierwszej dawki szczepionki Pfizer, Moderna lub Gamaleya (Sputnik V) upłynęło od 22 do 42 dni,
 • potwierdzenie, że od przyjęcia pierwszej dawki szczepionki AstraZeneca upłynęło od 22 do 84 dni ,
 • zaświadczenie lekarskie potwierdzające, że przebyły COVID-19 zawierające daty przechodzenia choroby lub pozytywny wynik testu PCR/testu antygenowego, wykonanym w ciągu ostatnich 180 dni, ale nie później niż 11 dni, przed planowaną datą przekroczenia granicy RCh. UWAGA! Nie ma wzoru takiego zaświadczenia.

Osoby nie posiadające negatywnego wyniku testu podczas przekroczenia granicy, zobowiązane są do odbycia 10 dniowej kwarantanny. Zwolnienie z kwarantanny można uzyskać poprzez wykonanie testu antygenowego lub RT-PCR z wynikiem negatywnym na miejscu.

 

Przed podróżą należy wypełnić formularz dostępny na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Chorwacji. Formularz jest dostępny w języku polskim. Druk lub wersję elektroniczną należy mieć przy sobie (dzieci poniżej 12 roku życia nie muszą wypełniać formularza).

 

W Chorwacji obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.


Wymagany jest test RT-PCR na 72h lub test antygenowy na 48h przed podróżą (czas liczony od startu samolotu). Dokument potwierdzający negatywny wynik testu musi być sporzadzony w języku angielskim.

Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19 zwolnione są:

 • osoby zaszczepione przeciw COVID-19 (pełen cykl). Wymagane jest zaświadczenie w języku angielskim - Unijny Certyfikat COVID wydrukowane z Internetowego Konta Pacjenta.
 • osoby, posiadające zaświadczenie lekarskie o przebyciu choroby lub wynik pozytywnego testu RT-PCR lub antygenowego. Pozytywny wynik testu powinien być wykonany w terminie od 14 do 180 dni, poprzedzających przekroczenie granicy.
 • dzieci do 4 roku życia (liczy się dokładna data urodzenia).

W Czarnogórze obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.


Władze cypryjskie wprowadziły kategorie państw: zielone, pomarańczowe oraz czerwone), z których można podróżować na Cypr. Aktualizowane są raz w tygodniu. Polska znajduje się obecnie w kategorii zielonej: testy nie są wymagane.

 

Niezależnie od kategorii kraju przylotu, na lotniskach w Larnace i Pafos są przeprowadzone bezpłatne testy na losowo wybranych grupach pasażerów.

 

Osoby podróżujące na Cypr muszą nie wcześniej niż 48 godzin przed terminem podróży wypełnić formularz on-line (Cyprus Flight Pass) uprawniający do wjazdu na Cypr (przy wejściu do samolotu oraz przy kontroli granicznej należy na wezwanie okazać mail potwierdzający wypełnienie ankiety, za brak wypełnionej ankiety może być nałożony mandat w wysokości 300 EUR i nakaz odpłatnego wykonania testu lub odmowa wjazdu na Cypr).

 

Na Cyprze wymagane jest noszenie maseczki przez wszystkie osoby powyżej 12 roku życia w miejscach publicznych oraz przestrzeniach zamkniętych.

 

Przypisanie państw do poszczególnych kategorii jest na bieżąco modyfikowane w oparciu o kryteria stopnia zagrożenia epidemicznego i może w każdej chwili ulec zmianie.

 

Utrzymany zostaje obowiązek posiadania przez wszystkie osoby powyżej 12 roku życia tzw. Safepass, który stanowi warunek skorzystania z niektórych usług w zamkniętych miejscach, gdzie gromadzi się duża liczba osób (np. kościołach, salach konferencyjnych, salach weselnych, miejscach imprez, centrach handlowych, siłowniach i innych zamkniętych obiektach sportowych, kasynach itp.). W przypadku turystów rolę Safepass pełni Cyprus Flight Pass (w wersji papierowej lub elektronicznej).

 

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.


Wymagany jest test RT-PCR na 72h lub test antygenowy na 48 przed lądowaniem w Grecji. Dokument potwierdzający negatywny wynik testu musi być sporzadzony w języku angielskim i zawierać nazwisko oraz numer dowodu osobistego lub paszportu.

 

Z obowiązku testowania zwolnione są:

 • osoby zaszczepione przeciw COVID-19, 14 dni od zakończenia całego cyklu szczepień, które są w stanie to potwierdzić, przedstawiając odpowiednie świadectwo szczepienia wydane przez uprawniony organ publiczny. Zaświadczenie powinno być wystawione w j. angielskim i/lub greckim. Szczepionki, które zostały uznane przez greckie władze graniczne to: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca – Oxford, Novavax, Johnson & Johnson – Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm,
 • osoby, które wyzdrowiały po zakażeniu wirusem SARS-CoV2 - warunkiem jest okazanie pozytywnego wyniku testu PCR lub antygenowego wykonanego w okresie 2-9 miesięcy przed planowanym wjazdem. Oryginalny wynik musi być wydany w jednym z języków: grecki, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański lub rosyjski. Wynik w j. polskim może zostać przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na j. grecki lub j. angielski lub W przypadku gdy podróżny nie dysponuje wynikiem wcześniej wykonanego testu (np. go zgubił), może zwrócić się do laboratorium, które wykonało test i pozyskać zaświadczenie o wykonanym teście w jednym z wymienionych wyżej języków.
 • dzieci do lat 12.

Osoby podróżujące do Grecji muszą najpóźniej 24 godziny przed odprawą wypełnić formularz lokacyjny on-line (Passenger Location Form) uprawniający do wjazdu. Podróżnym nieposiadającym kodu QR linie lotnicze mogą odmówić wejścia na pokład samolotu. Za niedopełnienie powyższego obowiązku władze greckie mają prawo nałożyć na podróżnego grzywnę w wysokości 500 euro.

 

Na lotnisku wykonywane są losowe testy. W przypadku wyniku pozytywnego ta osoba  kierowana jest na obowiązkową 14 dniową kwarantannę.

 

W Grecji obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa w zamkniętej przestrzeni publicznej od 6 roku życia. Za nieprzestrzeganie nakazu grożą kary od 300 EUR.


Test nie jest wymagany.

 

Wypełnić formularz zdrowotny na mniej niż 48h przed podróżą na stronie: https://www.spth.gob.es/ lub w aplikacji na Android lub iOS. Po wypełnieniu deklaracji otrzymasz kod QR, który należy obowiązkowo przedstawić po przylocie do Hiszpanii. Każdy uczestnik podróży (w tym dziecko) musi posiadać indywidualny (oddzielny) kod QR. Dzieci poniżej 12 roku życia są zobowiązane do posiadania wypełnionego formularza sanitarnego.

 

Obowiązuje noszenie maseczki w przestrzeni publicznej zamkniętej oraz środkach komunikacji publicznej dla wszystkich osób powyżej 6 roku życia. Należy zachować dystans społeczny.

 

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem oficjalnego portalu turystycznego Hiszpanii oraz  Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 


Wymagany jest test RT-PCR, TMA, RT-LAMP i podobne typu NAAT lub antygenowy z tej listy na 48h przed planowanym przylotem. Dokument potwierdzający negatywny wynik testu musi być sporzadzony w języku angielskim lub hiszpańskim. Wynik testu powinien zawierać: datę i czas wykonania testu, dane osoby testowanej, dane jednostki wykonującej badanie oraz informację o negatywnym wyniku testu.

Test musi być wykonany przez laboratorium oficjalnie uznawane przez Ministerstwo Zdrowia (lista dostępna na https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid).

 

Z obowiązku testowania zwolnione są:

 • osoby zaszczepione przeciw COVID-19, 14 dni od zakończenia całego cyklu szczepień. Akceptowane są szczepionki zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków lub te, które przeszły procedurę awaryjną Światowej Organizacji Zdrowia. Wymagane jest zaświadczenie w języku angielskim - Unijny Certyfikat COVID z Internetowego Konta Pacjenta,
 • osoby, posiadające świadectwo przebytej choroby COVID-19 z Internetowego Konta Pacjenta minimum 11 dni po realizacji pierwszej pozytywnej próby diagnostycznej typu NAAT (PCR, TMA, LAMP i podobne). Ważność tego świadectwa upływa po 180 dniach od daty pobrania tej próbki. Zaświadczenie musi zawierać następujące informacje: imię i nazwisko podróżującego, datę przeprowadzenia pierwszego testu z wynikiem pozytywnym, wskazanie rodzaju przeprowadzonego testu oraz wskazanie kraju, którym przeprowadzono test.
 • dzieci poniżej 12 roku życia.

Certyfikaty szczepień, testy oraz świadectwa przebytej choroby muszą być w języku hiszpańskim, angielskim, francuskim lub niemieckim. W innym wypadku muszą być przetłumaczone na język hiszpański przez tłumacza przysięgłego.

 

Wypełnić formularz zdrowotny na mniej niż 48h przed podróżą na stronie: https://www.spth.gob.es/ lub w aplikacji na Android lub iOS. Po wypełnieniu deklaracji otrzymasz kod QR, który należy obowiązkowo przedstawić po przylocie do Hiszpanii. Każdy uczestnik podróży (w tym dziecko) musi posiadać indywidualny (oddzielny) kod QR. Dzieci poniżej 12 roku życia są zobowiązane do posiadania wypełnionego formularza sanitarnego.

 

Obowiązuje noszenie maseczki w przestrzeni publicznej zamkniętej oraz środkach komunikacji publicznej dla wszystkich osób powyżej 6 roku życia. Należy zachować dystans społeczny.

 

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem oficjalnego portalu turystycznego Hiszpanii oraz  Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 


Od 14 lipca 2021 r. wszyscy podróżni od 12 lat, którzy są w pełni zaszczepieni (min. 14 dni od podania pełnej dawki szczepienia) i posiadają Unijny Certyfikat Covid-19 (do pobrania z konta IKP/aplikacji mObywatel), mogą wjechać na Maltę bez konieczności poddania się kwarantannie.

 

Osoby, które nie mają ważnego certyfikatu szczepień, muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie po przybyciu na Maltę w hotelu wyznaczonym przez władze maltańskie. Pobyt w hotelu na kwarantannie jest odpłatny - jego koszt wynosi 1400,00 EUR

Z kwarantanny nie zwalnia posiadanie statusu ozdrowieńca.

Osoby bez certyfikatu szczepień muszą dodatkowo - obok poddania się obowiązkowej kwarantannie po przybyciu na Maltę - posiadać negatywny wynik testu PCR, wykonanego w ciągu 72 godzin przed przybyciem na Maltę.

 

Osoby, które z powodów zdrowotnych nie mogą poddać się szczepieniu oraz dzieci w wieku od 5 do 12 lat są zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny, pod warunkiem, że okażą po przybyciu na Maltę negatywny wynik testu PCR, wykonanego w ciągu 72 godzin przed dotarciem na Maltę.

Dzieci w wieku do 5 lat są zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny. Nie muszą również posiadać certyfikatu szczepienia ani wykonywać testu.

 

Należy wypełnić Kartę Lokacyjną Pasażera.

 

Na Malcie obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa zamkniętej przestrzeni publicznej.

 

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.


Wymagany jest test RT-PCR na 72h lub antygenowy z tej listy na 48h przed planowanym wylotem.

 

Z obowiązku testowania zwolnione są:

 • osoby zaszczepione przeciw COVID-19 posiadające Unijny Certyfikat COVID-19 z Internetowego Konta Pacjenta,
 • ozdrowieńcy, posiadający Unijny Certyfikat Ozdrowieńca z Internetowego Konta Pacjenta,
 • dzieci do lat 12.

Przed rozpoczęciem podróży należy wypełnić formularz on-line uprawniający do wjazdu.

 

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.


Wmagany jest test RT-PCR lub antygenowy na 48h przed przekroczeniem granicy. Wynik testu musi być w formie certyfikatu pobranego z Internetowego Konta Pacjenta. Należy wypełnić EU Digital Passenger Location Form, a w razie problemów technicznych Oświadczenie własne (autodichiarazione).

 

Z obowiązku testowania zwolnione są:

 • osoby zaszczepione przeciw COVID-19 posiadające Unijny Certyfikat COVID-19 z Internetowego Konta Pacjenta,
 • ozdrowieńcy, posiadający Unijny Certyfikat Ozdrowieńca z Internetowego Konta Pacjenta,
 • dzieci do lat 6.

Na terytorium Włoch stan wyjątkowy został przedłużony do 31.12.2021. Obecnie w białej strefie (złagodzone obostrzenia) znajdują się rejony Lacjum (Rzym) oraz Lombardia (Mediolan).

 

W związku z autonomicznością niektórych regionów obostrzenia mogą w niektórych z nich być bardziej zaostrzone niż opisano powyższej.

 

Od 6.08.2021 obowiązuje wymóg okazania ECC potwierdzającego zaszczepienie (min. 1 dawką, co najmniej 14 dni wcześniej) lub ozdrowienie (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej) lub negatywny wynik testu do:

 

 • konsumpcji przy stoliku wewnątrz lokali gastronomicznych;
 • wstępu na spektakle, koncerty, pokazy oraz wydarzenia i zawody sportowe;
 • muzeów, miejsc kultury (w tym kin, sal koncertowych, teatrów etc.) i wystaw;
 • basenów, pływalni, sportu drużynowego, SPA (również na terenie obiektów wypoczynkowych/noclegowych) – wyłącznie w odniesieniu do aktywności w przestrzeniach zamkniętych;
 • targów, festiwali i wydarzeń wystawienniczych, kongresów i konferencji;
 • uzdrowisk, parków tematycznych i rozrywki;
 • centrów kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych – wyłącznie w odniesieniu do przestrzeni zamkniętych i z wyłączeniem centrów przeznaczonych dla małycg dzieci, w tym ośrodków letnich, oraz powiązanych z ich działalnością usług gastronomicznych;
 • salonów gier, zakładów bukmacherskich, sal bingo i kasyn;
 • konkursów publicznych.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie gov.pl.


Wmagany jest test RT-PCR lub antygenowy na 48h przed przekroczeniem granicy. Wynik testu musi być w formie certyfikatu pobranego z Internetowego Konta Pacjenta. Należy wypełnić EU Digital Passenger Location Form, a w razie problemów technicznych Oświadczenie własne (autodichiarazione).

 

Z obowiązku testowania zwolnione są:

 • osoby zaszczepione przeciw COVID-19 posiadające Unijny Certyfikat COVID-19 z Internetowego Konta Pacjenta,
 • ozdrowieńcy, posiadający Unijny Certyfikat Ozdrowieńca z Internetowego Konta Pacjenta,
 • dzieci do lat 6.

Na terytorium Włoch stan wyjątkowy został przedłużony do 31.12.2021. Obecnie w białej strefie (złagodzone obostrzenia) znajdują się region Sycylii.

 

W związku z autonomicznością niektórych regionów obostrzenia mogą w niektórych z nich być bardziej zaostrzone niż opisano powyższej.

 

Od 6.08.2021 obowiązuje wymóg okazania ECC potwierdzającego zaszczepienie (min. 1 dawką, co najmniej 14 dni wcześniej) lub ozdrowienie (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej) lub negatywny wynik testu do:

 

 • konsumpcji przy stoliku wewnątrz lokali gastronomicznych;
 • wstępu na spektakle, koncerty, pokazy oraz wydarzenia i zawody sportowe;
 • muzeów, miejsc kultury (w tym kin, sal koncertowych, teatrów etc.) i wystaw;
 • basenów, pływalni, sportu drużynowego, SPA (również na terenie obiektów wypoczynkowych/noclegowych) – wyłącznie w odniesieniu do aktywności w przestrzeniach zamkniętych;
 • targów, festiwali i wydarzeń wystawienniczych, kongresów i konferencji;
 • uzdrowisk, parków tematycznych i rozrywki;
 • centrów kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych – wyłącznie w odniesieniu do przestrzeni zamkniętych i z wyłączeniem centrów przeznaczonych dla małycg dzieci, w tym ośrodków letnich, oraz powiązanych z ich działalnością usług gastronomicznych;
 • salonów gier, zakładów bukmacherskich, sal bingo i kasyn;
 • konkursów publicznych.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie gov.pl.


Wmagany jest test RT-PCR lub antygenowy na 48h przed przekroczeniem granicy. Wynik testu musi być w formie certyfikatu pobranego z Internetowego Konta Pacjenta. Należy wypełnić EU Digital Passenger Location Form, a w razie problemów technicznych Oświadczenie własne (autodichiarazione).

 

Z obowiązku testowania zwolnione są:

 • osoby zaszczepione przeciw COVID-19 posiadające Unijny Certyfikat COVID-19 z Internetowego Konta Pacjenta,
 • ozdrowieńcy, posiadający Unijny Certyfikat Ozdrowieńca z Internetowego Konta Pacjenta,
 • dzieci do lat 6.

Na terytorium Włoch stan wyjątkowy został przedłużony do 31.12.2021. Obecnie w białej strefie (złagodzone obostrzenia) znajdują się region Sardynii.

 

W związku z autonomicznością niektórych regionów obostrzenia mogą w niektórych z nich być bardziej zaostrzone niż opisano powyższej.

 

Od 6.08.2021 obowiązuje wymóg okazania ECC potwierdzającego zaszczepienie (min. 1 dawką, co najmniej 14 dni wcześniej) lub ozdrowienie (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej) lub negatywny wynik testu do:

 

 • konsumpcji przy stoliku wewnątrz lokali gastronomicznych;
 • wstępu na spektakle, koncerty, pokazy oraz wydarzenia i zawody sportowe;
 • muzeów, miejsc kultury (w tym kin, sal koncertowych, teatrów etc.) i wystaw;
 • basenów, pływalni, sportu drużynowego, SPA (również na terenie obiektów wypoczynkowych/noclegowych) – wyłącznie w odniesieniu do aktywności w przestrzeniach zamkniętych;
 • targów, festiwali i wydarzeń wystawienniczych, kongresów i konferencji;
 • uzdrowisk, parków tematycznych i rozrywki;
 • centrów kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych – wyłącznie w odniesieniu do przestrzeni zamkniętych i z wyłączeniem centrów przeznaczonych dla małycg dzieci, w tym ośrodków letnich, oraz powiązanych z ich działalnością usług gastronomicznych;
 • salonów gier, zakładów bukmacherskich, sal bingo i kasyn;
 • konkursów publicznych.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie gov.pl.


Polecamy sprawdzać stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Re-open EU.

Powrót do Polski


Tak, kwarantanna obowiązuje do 25.04.2021 roku. Osoby wracające do Polski, niezależnie od rodzaju środka transportu muszą odbyć 10 dniową kwarantannę. Kwarantanna rozpoczyna się od dnia następnego po przekroczeniu granicy.

 

Z kwarantanny zwolnione są:

 • osoby w pełni zaszczepione posiadajace Unijny Certyfikat Covid-19, 
 • dzieci osób zaszczepionych do lat 12, podróżujące z nimi,
 • ozdrowieńcy posiadajacy Unijny Certyfikat Ozdrowieńca, o ile nie mineło więcej niż 6 miesięcy od przechorowania.

Tak, jest możliwość zwolnienia z kwarantanny w następujących przypadkach:

 • przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR lub antygenowego na COVID-19 wykonanego nie póżniej niż 48h przed przekroczeniem granicy,
 • podróżni, którym została nałożona kwarantanna w Polsce, będą mogli w ciągu 48h od przekroczenia granicy wykonać test (RT-PCR lub antygenowy), którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny.

 


Tak, poniżej znajdziesz informacje o testach na lotniskach w Polsce:

 

Warszawa Chopin

 • Schengen/Non-Schengen; przy taśmach bagażowych; test antygenowy 200 PLN; od 6:30 do 24:00
 • punkt pobrań w Centrum Konferencyjnym w Terminalu pasażerskim (wejście obok dworca autobusowego, poziom przylotów),test antygenowy 200 PLN, test RT-PCR 520 zł; 24/7

Warszawa Modlin

 • Parking przed terminalem; test antygenowy 170 PLN, test RT-PCR 450 zł (płatność kartą); 24/7

Katowice Pyrzowice

 • Przed terminalem C; test antygenowy 160 PLN; w godzinach przylotów Schengen/Non-Schengen

Kraków Balice

 • Parking terenowy P2; test antygenowy 165 PLN, test RT-PCR 320 zł; rejestracja online lub stacjonarnie

Wrocław

 • Schengen: hala odbioru bagażu; test antygenowy 200PLN; w godzinach przylotów
 • Non-Schengen; hala odlotów; test antygenowy 200 PLN; w godzinach przylotów

Poznań Ławica

 • Przed wejściem do hali odlotów; test antygenowy 149 PLN, test RT-PCR 290 zł; rejestracja online lub stacjonarnie

Gdańsk Rębiechowo

 • Terminal T2, check-in nr 1; test antygenowy 160 PLN(PN-PT) 200 PLN (SB-ND); 4:30-6:00 12:00-19:00
 • Punkt pobrań na parkingu hotelu Hampton by Hilton przy lotnisku; test antygenowy 170 PLN,; 7:00-19:00

Gwarancja bezpiecznych wakacji


Tak, w wariancie podstawowym (Europa oraz Świat) do sumy 15 000 EUR.


Tak, posiadamy gwarancję ubezpieczeniową ERGO, wystawioną 5 marca 2021 na kwotę 191 037 PLN obejmującą wszytskich klientów, którzy skorzystają z oferty Click&Go między 15 marca 2021, a 14 marca 2022. Suma gwarancyjna jest zabezpieczeniem pokrycia m. in. kosztów powrotu klientów do kraju oraz zwrotu wpłat za niezrealizowane usługi, jeśli biuro podróży nie jest w stanie ich zapewnić. Certyfikat obowiązującej gwarancji znajduje się tutaj.


Tak, wszyscy klienci Click&Go podlegają także dodatkowej ustawowej ochronie przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Każdorazowo do Imprezy Turystycznej doliczana jest obowiązkowa składka na TFG oraz TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy). Zebrane skłądki są kumulowane na koncie TFG i uruchamiane w celu pokrycia zobowiązań biur podróży które utraciły płynnosć finansową, a których gwarancje ubezpieczeniowe (I filar bezpieczeństwa) okazały się niewystarczajace.

Zmiany/Rezygnacje


Jeżeli rezerwujesz wakacje z opcją “Bezpłatna zmiana rezerwacji” możesz bezpłatnie dokonać zmiany zakwaterowania na 7 dni przed wylotem, oraz zmiany biletu lotniczego zależnie od warunków przewoźnika:

 • Ryanair: rezerwacje dokonane do 30.09.2021 z wylotem do końca 2021 roku mogą zostać zmienione na wylot do 31.12.2021 bezpłatnie (można wprowadzić maksymalnie dwie zmiany daty lotów). Zmiany można dokonać na co najmniej 7 dni przed pierwotną datą wylotu. Obowiązują dopłaty za różnicę w cenie biletu,
 • Wizzair: zmiana lotu jest płatna od 140 do 187 zł (od 30 EUR do 40 EUR) za pasażera za jeden lot, Obowiązują dopłaty za różnicę w cenie biletu,
 • EasyJet: zmiana lotu jest możliwa bezpłatnie między 28 kwietnia a 30 września 2021. Obowiązują dopłaty za różnicę w cenie biletu,
 • LOT: rezerwacje dokonane przed 31.07.2021 mogą zostać zmienione na wylot w ciągu roku od daty zakupu biletu bezpłatnie. Obowiązują dopłaty za różnicę w cenie biletu.

Jeżeli rezerwujesz wakacje z opcją “Bezpłatna zmiana rezerwacji” możesz bezpłatnie dokonać zmiany zakwaterowania na 7 dni przed wylotem.

Zasady bezpieczeństwa w podróży


Tak, na lotniskach oraz w samolotach obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.


 • Jeśli możesz, odpraw się on-line,
 • Wypełnij oświadczenie o stanie zdrowia zgodnie z instrukcją przewoźnika,
 • Ogranicz bagaż podręczny,
 • Noś maseczkę ochronną zakrywając usta i nos (zmieniaj co 4 godziny),
 • Zachowaj odstęp 1,5 m (nie dotyczy rodzin i osób podróżujących razem),
 • Dezynfekuj ręce.

Zapraszamy także do zapoznania się z wytycznymi Urzędu Lotnictwa Cywilnego.


Podczas każdego lotu powrotnego do Polski (dotyczy wszystkich linii lotniczych) należy wypełnić formularz lokalizacji pasażera oraz deklarację zdrowia. Czyste formularze będą dostępne na pokładzie samolotu, zalecamy jednak wydrukowanie i wypełnienie ich wcześniej. Formularze możesz pobrać tutaj.


Obecnie w większości hoteli i kurortów obowiązują podobne zasady:

 • Zakrywanie ust i nosa w przestrzeniach wspólnych: recepcja, lobby, autokary/autobusy, restauracje, sklepy, taksówki, szpitale, przychodnie, centra Spa, supermarkety, banki, salony fryzjerskie, piekarnie etc.
 • Zachowanie 2-metrowy dystans (nie dotyczy osób podróżujących razem).
 • Jedzenie z bufetu jest serwowane przez obsługę restauracji.
 • Dezynfekcja rąk ogólnodostępnymi środkami.
 • Rekomendowane są płatności bezgotówkowe.

W poszczególnych hotelach zasady mogą się róznić - o obowiązujących zostaniesz poinformowany/a przy zakwaterowaniu.