Wakacyjne kierunki | 3 minutes

Zakupy w Londynie

Big Ben, angielskie śniadanie, Strażnicy Królowej i dwupiętrowe autobusy to nie wszystko, z czym kojarzy się Londyn. Od pewnego już czasu podróże do stolicy Wielkiej Brytanii mają jeden cel – zakupy. Jak się bowiem okazuje, miejsc, w których trafić można tam na znakomite okazje nie brakuje, a liczne wyprzedaże, organizowane przy rozmaitych okazjach, pozwolą zapolować na naprawdę ciekawe produkty. Oto mały przewodnik, dzięki któremu podczas zakupowej wycieczki do Londynu, trafisz w odpowiednie miejsca!

Gdzie warto robić zakupy w Londynie?

Miejsc, które stały się niezwykle popularne wśród miłośników zakupów z całej Europie, jest w Londynie bardzo dużo. Dlatego też skupimy się wyłącznie na tych najpopularniejszych, najciekawszych i takich, gdzie można „upolować” ciekawe okazje.

  • Oxford Street

Praktycznie każde zestawienie, dotyczące londyńskich zakupów rozpoczyna się właśnie od tej ulicy. Nie powinno to dziwić – Oxford Street, mimo zaledwie 2 km długości, liczy sobie kilkaset sklepów i restauracji, a znaleźć tu można zarówno niewielkie butiki z markowymi ubraniami, jak również duże domy towarowe, w tym SelfridgesJohn Lewis czy Marks&Spencer. Znajdują się tu też znane sieciówki (Primark z aż dwoma siedzibami), a nawet coś dla najmłodszych (Disney Store). OxfordStreet szczególnego uroku nabiera w okresie świątecznym, kiedy to ulicę rozświetlają tysiące lampek i dekoracji.

Oxford Street
  • Regent Street

Obok Oxford Street, największą popularnością wśród londyńskich ulic handlowych cieszy się zdecydowanie Regent Street. Jest to najstarsza tego typu ulica na świecie, którą rokrocznie odwiedzają miliony turystów. Czy mają ku temu powód? Jak najbardziej! Już same witryny sklepów robią tutaj wrażenie, a wybrać się w to miejsce powinni przede wszystkim miłośnicy największych światowych marek. Jeżeli cenisz sobie ubrania Armaniego albo korzystasz ze sprzętu Apple – RegentStreet jest dla Ciebie! Warto dodać, że to właśnie tu znajduje się jeden z największych i najsłynniejszych sklepów z zabawkami – Hamleys.

  • Knightsbridge

Knightbridge to jedna z najbardziej ekskluzywnych dzielnic mieszkaniowych w Londynie i znajduje się tam również niezwykle ekskluzywny dom towarowy Harrods, w którym swoje sklepy mają najwięksi projektanci i producenci na świecie. Kupisz tu oryginalną koszulę i buty, luksusowy alkohol, najmodniejsze na świecie zegarki, a do tego napijesz się kawy i zjesz smaczne ciastko. Niektórzy mówią, że to właśnie dlatego miejsca do Knightsbridge sprowadzają się znane osobistości – i to nie tylko z Wielkiej Brytanii!

Harrods
  • Shepherd’s Bush

Shepherd’s Bush to kolejna dzielnica Londynu, gdzie znaleźć można mnóstwo sklepów, marketów i galerię handlowa – Westfield, która również może przytłoczyć swoją potęgą. Setki sklepów, tysiące miejsc parkingowych i największe, ale również te mniej znane na całym świecie marki – wszystko to sprawia, że na zakupy w Londynie decyduje się bardzo wiele osób, również z Polski. Polecamy również market z jedzeniem z całego świata, gdzie zakupisz składniki, o których istnieniu… nie miałeś pojęcia.

  • Wembley London Designer Outlet

Słysząc nazwę „Wembley”, większość z nas – słusznie zresztą – kojarzy ją z jedną z najsłynniejszych aren piłkarskich świata. Tymczasem w okolicach znajduje się również potężne centrum zakupowe London Designer Outlet, które oferuje przede liczne wyprzedaże, końcówki kolekcji najbardziej znanych marek, a także liczne miejsca, w których można na chwilę usiąść i zjeść lub wypić coś smacznego. Jeżeli więc szukasz okazji – tutaj prawdopodobnie je znajdziesz!

London Designer Outlet

Czy warto udać się na zakupy do Londynu?

Jak najbardziej – można w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym i jednocześnie zwiedzić piękne miasto,a przy okazji wpaść w zakupowy szał. Oczywiście wymienione miejsca są tymi najpopularniejszymi w Londynie, jednak znajduje się tu również wiele innych centrów handlowych, pasaży czy ulic, gdzie można natrafić na coś wyjątkowego. Niejednokrotnie można znaleźć produkty tańsze niż w Polsce, dlatego warto szukać i… korzystać z tych najlepszych okazji!


Bądź na bieżąco, otrzymuj najlepsze oferty na swoją skrzynkę

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *