Malta

WyszukajNie przegap!
Zarezerwuj online dziś lub zadzwoń do naszego wakacyjnego doradcy 22 29 22 825

Home

Wakacje na Archipelagu Maltańskim - sielankowa kryjówka na wyspie z obfitą ilością słońca!

Malta jest śródziemnomorską perełką, na krystalicznych, niebieskozielonych wodach. Położona jest 96 km na południe od Sycylii i 320 km od północnej Afryki, wyglądem przypomina bladą skałę w kolorze miodu na środku oceanu.

Czyste wody są idealne dla podwodnych wypraw; znajdują się tu liczne cenione centra nurkowe PADI. Wyspa szczyci się również wieloma cudownymi obiektami zabytkowymi, całą wioską wybudowaną w 1980 roku w trakcie kręcenia filmu "Popeye" oraz jednym z najwspanialszych naturalnych portów na świecie.

Sąsiadująca wyspa Gozo (której nazwa oznacza radość) jest odległa o 25 minut podróży promem. Wiejska i spokojna kryjówka, wyspa siostrzana Malty, charakteryzuje się spokojniejszym rytmem życia, zapierającą dech w piersiach nadmorską scenerią, nienaruszonymi małymi wioskami, autentycznymi tradycyjnymi targami oraz bogatą kulturą lokalną. Ufortyfikowana cytadela górująca nad stolicą wyspy, Victorią, codziennie przypomina o burzliwej historii wyspy, padającej przez tysiące lat ofiarą ataków najeźdźców. Z dala od utartych szlaków goście mogą zająć się degustacją win, zbieraniem oliwek i owoców, opalaniem się na plażach z czerwonym piaskiem, pływaniem i nurkowaniem w turkusowych zatokach oraz podziwianiem spektakularnych widoków ze szczytów majestatycznych klifów.