Lizbona

Wyszukaj

Nie przegap!
Zarezerwuj online dziś lub zadzwoń do naszego wakacyjnego doradcy 22 292 28 25

Nasze kierunki / City Breaks / Lizbona - Tanie Loty

Stolica Portugalii od wielu lat fascynuje turystów. Decydując się na city break w Lizbonie, będziesz mógł przejechać po 16-kilometrowym moście Vasco da Gama, przekonać się jak podróżuje się hippobusem i oczywiście odwiedzić wyjątkowe zabytki miasta, które według historyków jest o cztery stulecia starsze od Rzymu. Na tym jednak nie koniec. Przekonaj się, dlaczego warto odwiedzić to niezwykłe miejsce, i już teraz zaplanuj urlop z Click&Go!!

Najbardziej znanym zabytkiem Lizbony, stanowiącym jednocześnie symbol miasta, jest pomnik Padrao dos Descobrimentos. Jego konstrukcja przypomina trójżaglowy statek, na którego dziobie siedzą Henryk Żeglarz, Magellan oraz Vasco da Gama. Jedną z największych atrakcji turystycznych miasta jest Torre de Belém – militarna budowla, z której roztacza się panorama okolicy. Na uwagę zasługuje zamek św. Jerzego, czyli potężna fortyfikacja znajdująca się na najwyższym wzgórzu Lizbony. Będąc w mieście, koniecznie udaj się do Klasztoru Hieronimitów zaskakującego ciekawą architekturą. Natomiast w Muzeum Gulbenkiana odkryjesz wyjątkowe eksponaty pochodzące z antycznego Rzymu, Grecji, Egiptu i Orientu. Podróżnicy nie mogą także pominąć Museu Nacional do Azulejo, czyli muzeum kafli – te stanowią ważny element portugalskiej sztuki i architektury.

W Lizbonie coś dla siebie znajdą piechurzy i miłośnicy przyrody. Miasto jest bowiem położone na siedmiu wzgórzach, które w dużej mierze są pokryte lasem. Stwarza to idealne warunki nie tylko na spacery, ale i przejażdżki rowerowe. W stolicy Portugalii znajduje się także największy europejski park z rozmaitymi gatunkami roślin. Na uwagę zasługuje również tutejsze oceanarium będące jednym z największych tego rodzaju obiektów w Europie. W ogromnych akwariach można zobaczyć nie tylko różnorodne gatunki tropikalnej fauny morskiej, ale też stanąć oko w oko z rekinem.

Lizbona to miasto dobrej zabawy, w którym odbywają się pikniki, festiwale i inne imprezy – także te na świeżym powietrzu – podczas których można posłuchać muzyki czy rozsmakować się w regionalnym winie. Skoro mowa o degustacji trunku, warto wspomnieć o lokalnej kuchni. Z czego słyną portugalskie kulinaria? Przede wszystkim z sardynek i dorsza, które mieszkańcy stolicy potrafią podobno przyrządzić na 365 sposobów. Turyści odwiedzający tutejsze knajpki powinni też skusić się na zieloną zupę kapuścianą. Idealnym dodatkiem do kawy lub herbaty będzie z kolei pastel de nata, czyli mała tarta z budyniem.

Jak najlepiej poruszać się po Lizbonie? Oczywiście pieszo lub korzystając z tutejszych środków transportu. Dobrze rozwinięta komunikacja miejska pozwoli Ci z łatwością dotrzeć w różne miejsca. Możesz skorzystać z autobusów lub metra. Pamiętaj, że stolica Portugalii słynie z charakterystycznych tramwajów o niewielkich, żółtych wagonikach dostarczających wrażeń szczególnie przy zjeżdżaniu ze stromej góry. Jeżeli chcesz bliżej poznać to niezwykłe miasto, już teraz zaplanuj wymarzony city break do stolicy Portugalii. Z Click&Go to bardzo proste!

Obowiązkowy podatek turystyczny: Klienci objęci są obowiązkowym podatkiem turystycznym ok. 2 EUR/os./dzień, który jest pobierany na miejscu w hotelu.

Średnie temperatury w Lizbonie
  Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Średnia najwyższa temperatura w °C 15 16 117 19 22 25 28 28 27 23 18 15
Średnia najniższa temperatura w °C 9 9 10 12 13 16 17 18 17 15 12 9