Lizbona - Tanie Loty

Nie przegap!
Zarezerwuj online dziś lub zadzwoń do naszego wakacyjnego doradcy 22 290 36 13

Nasze kierunki / City Breaks / Lizbona - Tanie Loty

Tanie loty do pięknej Lizbony

Stolica Portugalii od wielu lat fascynuje turystów. Decydując się na city break w Lizbonie, będziesz mógł przejechać po 16-kilometrowym moście Vasco da Gama, przekonać się jak podróżuje się hippobusem i oczywiście odwiedzić wyjątkowe zabytki miasta, które według historyków jest o cztery stulecia starsze od Rzymu. Na tym jednak nie koniec. Przekonaj się, dlaczego warto odwiedzić to niezwykłe miejsce, i już teraz zaplanuj urlop z Click&Go!

City break w Lizbonie, czyli zrób sobie przerwę!

Click&Go oferuje tanie loty do Lizbony w obie strony w ramach city break – dzięki temu możesz wybrać się do stolicy Portugalii na kilka dni, poznać jej najpiękniejsze miejsca i odpocząć od codzienności. Taka krótka przerwa pozwoli Ci odwiedzić piękne miejsca, skosztować lizbońskiej kuchni, a także zapoznać się z tamtejszą kulturą. Wszystko to w atrakcyjnych cenach i przy dużej liczbie możliwości, jakie otrzymujesz – zapewniamy loty z Warszawy do Lizbony, a także innych polskich miejscowości. Niech to będzie Twoja letnia przygoda, która zaowocuje wspaniałymi doznaniami i wspomnieniami!

Lizbona – dlaczego warto ją odwiedzić?

Lizbona to stolica Portugalii, będąca jednocześnie jej największym miastem. Położona jest w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego nad rzeką Tag. Jej obszar zamieszkiwany był co najmniej od czasów rzymskich, a tak długi czas sprawia, że miasto opowiedzieć może wiele historii – zarówno za pośrednictwem swoich zabytków, jak również kultury czy kuchni. A losy Lizbony były bardzo zróżnicowane – mamy tu do czynienia z jednej strony ze wspaniałym rozkwitem królestwa w XV wieku, a z drugiej z tragicznymi trzęsieniami ziemi, które dziesiątkowały miasto.

Dzisiaj Lizbona jest jednym z najlepszych miejsc w Europie, w których warto zorganizować city break i do którego można zarezerwować tanie loty. Znajdziesz tu niezwykłe zabytki, wspaniałe, urokliwe miejsca, liczne atrakje turystyczne i poznasz tutejsze piękno, które jest naprawdę niezwykłe. Sprawdź, co można zobaczyć w Lizbonie, wybierając najtańszy lot!

Lizbona i jej największe atrakcje

Pomnik Padrao Dos Descobrimentos

Najbardziej znanym zabytkiem Lizbony, stanowiącym jednocześnie symbol miasta, jest pomnik Padrao dos Descobrimentos. Jego konstrukcja przypomina trójżaglowy statek, na którego dziobie siedzą Henryk Żeglarz, Magellan oraz Vasco da Gama. Pomnik Odkrywców powstał w 1940 roku, zbudowany jest z betonu i liczy sobie aż 52 metry wysokości. Co ciekawe, znajduje się na nim trasy, jakie przebyli portugalscy odkrywcy w dawnych latach. Na samym szczycie pomnika jest taras widokowy, z którego doskonale widać piękną panoramę dzielnicy Belem.

Torre de Belém

Jedną z największych atrakcji turystycznych miasta jest Torre de Belém – militarna budowla, z której roztacza się panorama okolicy. Bez wątpienia można określić ją jako jeden z kilku symboli miasta. Wynika to przede wszystkim z jej znaczenia historycznego – odgrywała bardzo ważną rolę w zabezpieczaniu Lizbony, wchodząc w skład systemu, chroniącego ujście rzeki Tag do Oceanu Atlantyckiego. Dzisiaj imponuje swoją nietuzinkową architekturą, a do tego znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i zaliczana jest do siedmiu cudów Portugalii. Co ciekawe – swojego czasu więziony był w niej polski generał Józef Bem (1833 rok).

Praça do Comércio

Piękny lizboński plac, znajdujący się nad brzegiem rzeki Tag, który imponuje obiektami i zabytkami. Znajdziesz tutaj np. efektowny Łuk Triumfalny, którym przejdziesz na najbardziej znany w mieście deptak – Rua Augusta. Co ciekawe, obecny wygląd rynku jest nieco inny od tego pierwotnego – ten stary, przy którym znajdował się Pałac Ribeira, został zburzony przez jedno ze wspomnianych trzęsień ziemi i konieczna była jego całkowita odbudowa. Dzisiaj imponuje wszystkim turystom, dlatego też jego odwiedzenie jest obowiązkiem każdego gościa portugalskiej stolicy.

Zamek św. Jerzego

Na uwagę zasługuje zamek św. Jerzego, czyli potężna fortyfikacja znajdująca się na najwyższym wzgórzu Lizbony. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej efektywnych budynków na Półwyspie Iberyjskim, a na jego sławę wpływa z jednej strony ogromny rozmiar, a z drugiej fakt, że zdaje się górować nad miastem – położony jest bowiem na wzgórzu i widać go z daleka. Został wzniesiony w XII wieku przez Maurów, a następnie rozbudowany przez chrześcijańskich królów. W czasach trzęsień ziemi został poważnie uszkodzony, dlatego też niezbędna była jego odbudowa. Oprócz wspaniałego wyglądu, zapewnia również wiele wrażeń turystom – z jego szczytu roztaczają się piękne widoki na Lizbonę, które może podziwiać każdy turysta!

Klasztor Hieronimitów

Będąc w mieście, koniecznie udaj się do Klasztoru Hieronimitów zaskakującego ciekawą architekturą. Jest to drugi, obok wieży Belem, obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i nie powinno to dziwić nikogo, kto widział go na żywo. W jego projektowaniu udział brali najwięksi architekci miasta, zaś sama budowla została wzniesiona w ramach uczczenia udanej wyprawy podróżnika Vasco da Gamy do Indii. Dzisiaj klasztor imponuje swoim rozmachem i niezwykłą architekturą gotycko-renesansową, będąc jednym z najbardziej pożądanych obiektów turystycznych w całej Portugalii.

Katedra Se

Znajdująca się w słynnej dzielnicy Alfama Katedra Se to mieszanka stylów, wśród których wciąż dominują elementy późnoromańskie i gotyckie. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej imponujących obiektów, znajdujących się w stolicy Portugalii – robi wrażenie nie tylko z zewnątrz, ale również w swoich wnętrzach. Szczególnie warto odwiedzić znajdujące się w niej, pełne przepychu muzeum, a także obejrzeć z jej góry panoramę Alfamy, która jest doprawdy imponująca i robi wrażenie na wszystkich turystach.

Alfama i żółty tramwaj

Lizbona to wiele wspaniałych terenów dla zwiedzających i dzielnic, jednak tą najpopularniejszą jest bez wątpienia Alfama. Jest to najstarsza z dzielnic, która została zbudowana na skalistym stoku w sąsiedztwie rzeki Tag. Imponuje mauretańską zabudową, która zachowała się w wyniku specyficznego położenia Alfamy – dzięki niemu wielkie trzęsienie ziemi ominęło dzielnicę i dzisiaj możemy podziwiać jej niezwykłe piękno. Klimatyczne uliczki, wspaniałe zabytki (w tym Zamek św. Jerzego czy Katedra Se) oraz spokojna atmosfera sprawiają, że życie płynie tu wolniej. Dużą atrakcją turystyczną jest przejeżdżający przez Alfamę, żółty tramwaj którym można zwiedzić tę część miasta i poznać jego najbardziej wyjątkowe zakątki.

Kościół św. Rocha

Lizbona oferuje wiele wyjątkowych zabytków, które znajdują się w cieniu tych najsłynniejszych. Jednym z takich obiektów jest bez wątpienia Kościół św. Rocha, który reprezentuje styl barokowy i jest uważany za jeden z pierwszych kościołów Jezuitów na całym świecie. Jest niezwykle efektowny zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, dlatego też jego odwiedzenie powinno być obowiązkiem każdego turysty, który wybrał tanie loty do Lizbony.

Muzea Lizbony

Lizbona to miasto bogate kulturalnie, w którym warto zwrócić uwagę między innymi na znajdujące się tu muzea. Polecamy przede wszystkim wizytę w Muzeum Gulbenkiana, gdzie odkryjesz wyjątkowe eksponaty pochodzące z antycznego Rzymu, Grecji, Egiptu i Orientu. Podróżnicy nie mogą także pominąć Museu Nacional do Azulejo, czyli muzeum kafli – te stanowią ważny element portugalskiej sztuki i architektury. Słynne Azulejos robią wrażenie i prezentują wiele niezwykłych motywów, również historycznych – w Portugalii często zdobią budynki, a szczególnie często można natknąć się na nie w innym dużym mieście, Porto.

Naturalne piękno Lizbony

W Lizbonie coś dla siebie znajdą piechurzy i miłośnicy przyrody. Miasto jest bowiem położone na siedmiu wzgórzach, które w dużej mierze są pokryte lasem. Stwarza to idealne warunki nie tylko na spacery, ale i przejażdżki rowerowe. Stolica Portugalii to największy europejski park z rozmaitymi gatunkami roślin, w którym odetchniesz świeżym powietrzem i uciekniesz od wielkomiejskiego zgiełku. Co więcej – Lizbona umożliwia plażowanie! W jej okolicach znajduje się wiele plaż, na których nie tylko zaczerpniesz słonecznych promieni, ale również będziesz cieszyć się morskimi kąpielami czy sportami wodnymi!

Oceanarium

Na uwagę zasługuje również tutejsze oceanarium będące jednym z największych tego rodzaju obiektów w Europie. W ogromnych akwariach można zobaczyć nie tylko różnorodne gatunki tropikalnej fauny morskiej, ale też stanąć oko w oko z rekinem. Aby przekonać się o skali tego projektu, wystarczy podać liczby – w Oceanarium żyje aż 8 tysięcy stworzeń, w tym 500 gatunków różnego rodzaju ryb i innych wodnych żyjątek! Całość to aż 7,5 miliona litrów wody, co z pewnością robi wrażenie.

Znakomita rozrywka i smaczna kuchnia

Lizbona to miasto dobrej zabawy, w którym odbywają się pikniki, festiwale i inne imprezy – także te na świeżym powietrzu – podczas których można posłuchać muzyki czy rozsmakować się w regionalnym winie. Skoro mowa o degustacji trunku, warto wspomnieć o lokalnej kuchni. Z czego słyną portugalskie kulinaria? Przede wszystkim z sardynek i dorsza, które mieszkańcy stolicy potrafią podobno przyrządzić na 365 sposobów. Turyści odwiedzający tutejsze knajpki powinni też skusić się na zieloną zupę kapuścianą. Idealnym dodatkiem do kawy lub herbaty będzie z kolei pastel de nata, czyli mała tarta z budyniem.

Jak najlepiej poruszać się po Lizbonie?

Oczywiście pieszo lub korzystając z tutejszych środków transportu. Dobrze rozwinięta komunikacja miejska pozwoli Ci z łatwością dotrzeć w różne miejsca. Możesz skorzystać z autobusów lub metra. Pamiętaj, że stolica Portugalii słynie z charakterystycznych tramwajów o niewielkich, żółtych wagonikach dostarczających wrażeń szczególnie przy zjeżdżaniu ze stromej góry.

Pogoda w Lizbonie

Wybierając tanie loty do Lizbony i pragnąc spędzić tutaj wspaniały czas, warto sprawdzić pogodę, która – jak przystało na tamtejsze rejony – jest naprawdę znakomita. Jeżeli chcesz zwiedzać zabytki i poznawać piękno Lizbony, możesz wybrać się do niej praktycznie o każdej porze roku – zarówno jesień, jak i zima są tutaj naprawdę łagodne, a średnia temperatura w grudniu i styczniu waha się między 9 a 15 stopniami Celsjusza. Jeżeli jednak pragniesz cieszyć się najlepszymi warunkami (również do plażowania na okolicznych plażach), wybierz okres od kwietnia do października – najcieplej jest oczywiście latem, kiedy to najwyższe średnie temperatury sięgają 28 stopni, jednak bardzo ciepło jest również na samym początku wiosny – średnio 19 stopni Celsjusza.

Pamiętaj, że wybierając się do Lizbony poza sezonem, możesz liczyć na tańsze loty w obie strony. Warto rozważyć tę możliwość!

Lizbona zaprasza!

Jeżeli chcesz bliżej poznać to niezwykłe miasto, już teraz zaplanuj wymarzony city break do stolicy Portugalii. Z Click&Go to bardzo proste! Zarówno turystyczne centrum miasta Alfama, jak i inne dzielnice pozwolą Ci podziwiać niezwykłe piękno zabytków, a także zakochać się w urokliwym klimacie tej stolicy. Bo choć mieszkają tu niemal 3 miliony ludzi, często jest to niezauważalne – dlatego też tanie loty do Lizbony są tak często wybierane przez turystów.

Obowiązkowy podatek turystyczny: Klienci objęci są obowiązkowym podatkiem turystycznym ok. 2 EUR/os./dzień, który jest pobierany na miejscu w hotelu.

Średnie temperatury w Lizbonie
  Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Średnia najwyższa temperatura w °C 15 16 117 19 22 25 28 28 27 23 18 15
Średnia najniższa temperatura w °C 9 9 10 12 13 16 17 18 17 15 12 9

Dołącz do Wakacyjnego Klubu Click&Go

Czy marzysz już o następnych wakacjach? Zapisz się do naszego newslettera i jako pierwszy/a otrzymuj eksluzywne oferty, dowiaduj się o promocjach oraz wakacyjnych inspiracjach.