Welcome! Please use your phone to verify your login!

Enter your 6 digit code

Didn’t get a code? Resend it

Powrót

Congratulations! You’ve just made your My click&go account more secure.

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie z Click&Go|wczasy, wakacje, all inclusive, last minute

Wyspy Kanaryjskie to 13 wysp, z których najbardziej znane to Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura i Lanzarote. Pozostałe to m.in. cenione przez rowerzystów La Gomera i La Palma, oraz te najmniej znane, m.in. Alegranza, Graciosa, Montańa Clara i Lobos. Tych ostatnich turyści raczej unikają, i choć wyspy te mają dość ograniczoną infrastrukturę noclegową, to warto na nich zawitać, chociażby ze względu na wspaniałe widoki. Piękno tego regionu świata objawia się przede wszystkim egzotycznym, wulkanicznym, niekiedy saharyjski, krajobrazem. Ze względu na swoje położenie, Archipelag Wysp Kanaryjskich oferuje warunki, które umożliwiają wypoczynek przez cały rok. Średnie temperatury w ciągu roku to 22-25 stopni.


Czy wiesz że...?

Did you know?

Na Wyspach uprawia się najlepsze na świecie banany

Did you know?

Gran Canaria to królestwo dla rowerzystów

Did you know?

Największe obchody karnawału w Europie odbywają się na Teneryfie

Którą z Wysp Kanaryjskich warto wybrać?


  • Teneryfa

  • Gran Canaria

  • Fuerteventura

  • Lanzarote

Teneryfa

Najpopularniejsza wśród turystów wyspa archipelagu to Teneryfa. Niezwykle piękna, ale jednocześnie bardzo tajemnicza. Znajduje się tutaj wiele miejsc, do których człowiek jeszcze nie dotarł i nie odkrył niesamowitych walorów tych ziem. Nad wyspą góruje szczyt Pico del Teide, na którym ulokowany jest czynny wciąż wulkan. Znajduje się on w granicach Parku Narodowego Teide, który warto zwiedzić chociażby ze względu na nietypowy krajobraz. Na sam szczyt można wjechać kolejką linową. Na Teneryfie jest również jedno miejsce, gdzie można w sekundę przenieść się do Tajlandii. Brzmi jak fantastyka? Niekoniecznie. Na wyspie znajduje się Park Wodny SIAM PARK - wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Otworzyła go tajska księżniczka i jest on niebywałym skupiskiem konstrukcji prezentujących tajską architekturę.

Gran Canaria

Gran Canaria to druga, co do wielkości wyspa archipelagu. Jej urokliwy krajobraz, pełen malowniczych zatoczek, plaż z jasnym bądź wulkaniczym piaskiem, zachęca do romantycznych wypadów i błogiego plażowania.To tutaj znajdują się słynne wydmy Dunas de Maspalomas - obszar na styku oceanu i rozległej piaszczystej przestrzeni. Warto również odwiedzić tłoczną stolicę wyspy - Las Palmas. Miasto pełne jest restauracji z wybornym jedzeniem, zabytków i tętniących życiem barów i klubów.

Fuerteventura

Fuerteventura to plaże z jasnym piaskiem na wschodzie i wulkanicznym piaskiem na zachodzie. Dzięki wiejącym tutaj wiatrom, wyspa to raj dla wind- i kitesurferów. Szczególnie dobre warunki panują w okolicach Plaży Sotavento. Pustynny krajobraz wyspy, może nie ucieszy zanadto estetów, ale amatorom długich pieszych wędrówek z pewnością przyniesie dużo dobrej zabawy. To również doskonały kierunek dla wszystkich, którzy wakacje chcieliby spędzić na błogim plażowaniu. Zatoczek i plaż jest tutaj niezwykle dużo. Posiadają one zazwyczaj łagodne zejście do morza, dzięki czemu doskonale nadają się na rodzinne wakacje z małymi dziećmi.

Lanzarote

Lanzarote to prawdziwie fascynujący kawałek Ziemi. Znajduje się tutaj 110 wulkanów i 300 kraterów, co nadaje tutejszemu krajobrazowi niezwykłego uroku i ekscytującej aury. Góry Ogniste, które zmieniają kolor oraz niesamowita grota Jameos del Aqua, to tylko namiastka, tego co czeka na wyspie.


Informacje ogólne i pogoda

WALUTA: Euro

JĘZYK: Hiszpański (można także porozumiewać się po angielsku lub niemiecku)

CZAS LOKALNY: Czas polski minus 1 godzina

DOKUMENT PODRÓŻY: Obywatele Polski mogą podróżować na podstawie dowodu osobistego lub paszportu 

NAPIĘCIE: 220 V; urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów

Średnie temperatury

StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
SLMKMCLSWPLG
max 202122222325252727262421 
min 151515161719202121201816 

Wyspy Kanaryjskie