Weekend w Paryżu

Nie przegap!
Zarezerwuj online dziś lub zadzwoń do naszego wakacyjnego doradcy 22 290 36 13

Nasze kierunki / City Breaks / Paryż

Europejska stolica mody, miasto zakochanych i miejsce, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Taki właśnie jest Paryż. Stolica Francji od wielu lat przyciąga turystów, oferując im wspaniałe zabytki, doskonałą kuchnię i niepowtarzalny klimat. Sprawdź, z jakich jeszcze powodów Paryż jest idealnym kierunkiem na city break.

Myśląc o Paryżu, większość podróżników przywołuje jego zabytki. Obowiązkowym miejscem, którego nie możesz pominąć na trasie swojej wycieczki, jest wieża Eiffla. Trzeba pokonać ponad 1600 schodów, aby móc z jej wierzchołka podziwiać wyjątkową panoramę miasta. Nie dziwi zatem, że turyści wolą skorzystać z windy. Niedaleko zabytku będącego wizytówką stolicy znajduje się słynna katedra Notre-Dame, w której pracować miał Quasimodo – jeden z najbardziej znanych bohaterów wykreowanych przez Victora Hugo, a uwiecznionych przez animację Disneya. Warto także wybrać się na wzgórze Montmartre, nad którym wznosi się bazylika Sacré-Cœur. Wieczorem można zaś tu poczuć prawdziwą atmosferę paryskiej bohemy.

Miasto kryje niezliczone galerie i muzea. Najbardziej znanym jest oczywiście Luwr, w którego wnętrzach na odwiedzających tajemniczo spogląda Mona Lisa z obrazu Leonarda da Vinci. Na liście każdego miłośnika sztuki powinno znaleźć się także Muzeum Orsay, z kolei amatorzy nowoczesnej sztuki i architektury nie pominą wizyty w Centre Pompidou.

Paryż to także miasto idealne dla osób kochających spacery. Warto zaplanować przechadzkę Polami Elizejskimi i stanąć pod słynnym Łukiem Triumfalnym. Ten wzniesiony został z inicjatywy Napoleona Bonaparte, aby uczcić zwycięstwo, jakie odniosła Francja pod Austerlitz. W pobliżu budowli znajduje się też Pałac Elizejski otoczony zadbanym zespołem parkowym. Spacerując po ulicach miasta, nie sposób nie zachwycić się jednym z tutejszych mostów. Najbardziej znane to Pont Neuf oraz Pont des Arts. Na tym drugim zakochani z pewnością nie omieszkają zawiesić kłódki ze swoimi inicjałami.

Przechadzkę dobrze zakończyć w jednej z tutejszych knajpek. Lokalna kuchnia słynie przede wszystkim z zupy cebulowej, wyśmienitych serów oraz kaczki doprawianej ziołami, serwowanej w towarzystwie kieliszka czerwonego wina. Amatorzy słodkości mogą sięgnąć z kolei po kolorowe macarons lub pokusić się o krem czekoladowy.

Nawet najwytrwalsi piechurzy, będąc w Paryżu, korzystają z tutejszych środków transportu. Komunikacja miejska to przede wszystkim metro oraz sieć pociągów RAR. Nie oznacza to jednak, że w stolicy Francji nie kursują autobusy i tramwaje – wręcz przeciwnie. Warto pamiętać o tym, że oferowane są karnety lub bilety dzienne, które pozwalają na nieograniczone podróżowanie komunikacją przez czas pobytu. To świetne rozwiązanie na krótki city break! Jeżeli więc chcesz bliżej poznać Paryż i przekonać się, dlaczego zakochują się w nim turyści z całego świata, już teraz zaplanuj wyjazd z Click&Go. To prostsze niż myślisz!

Średnie temperatury w Paryżu
  Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Średnia najwyższa temperatura w °C 6 7 12 16 20 23 25 24 22 16 10 7
Średnia najniższa temperatura w °C 1 2 4 6 9 12 14 14 12 8 5 2

Dołącz do Wakacyjnego Klubu Click&Go

Czy marzysz już o następnych wakacjach? Zapisz się do naszego newslettera i jako pierwszy/a otrzymuj eksluzywne oferty, dowiaduj się o promocjach oraz wakacyjnych inspiracjach.