Teneryfa

All Inclusive

Teneryfa – All Inclusive i last minute z Click&Go

Teneryfa all inclusive, czyli wakacje na słonecznych Kanarach

Wyspy Kanaryjskie to cel wielu wczasowiczów z całego świata i jednocześnie jeden z tych regionów, które uważane są za najlepsze miejsca do błogiego wypoczynku. Ich sercem jest Teneryfa, gdzie znajdują się liczne atrakcje – zarówno te naturalne (przede wszystkim plaże i wulkan), jak również wzniesione ludzkimi rękoma.

Wybierając się na wakacje na Teneryfę, warto poznać jej naturalne piękno, które przejawia się przede wszystkim nadmorskimi krajobrazami. Szczególnie doskonałe warunki do plażowania panują w południowej części wyspy, a na całej Teneryfie znajduje się ponad 70 plaż, wśród których są zarówno te złote (m.in. Playa de las Teresitas, las Vistas czy las Americas), jak również… czarne, na których kolor wpływ ma znajdujący się na wyspie wulkan. Do tych najsłynniejszych, które po prostu trzeba odwiedzić, zaliczamy Playa del Socorro oraz Playa Jardin. Na Teneryfie wysokie temperatury oraz doskonałe warunki do plażowania, a także uprawiania sportów wodnych, utrzymują się przez okrągły rok, czym wyspa wyróżnia się na tle innych, popularnych kurortów.

Na piękno i wyjątkowość Teneryfy wpływ mają również cztery znajdujące się tutaj masywy górskie, w tym Teide, Teno, Anaga oraz Adeje. Niosą one za sobą atrakcje dla miłośników dzikiej przyrody, piękna krajobrazów i oczywiście pieszych, górskich wędrówek. Naturalne piękno wyspy szczególnie widoczne jest w parku narodowym Cañadas del Teide, a niezapomniane (i niełatwe) piesze wycieczki zapewnia wąwóz Barranco de Masca. Jeżeli natomiast chcesz nacieszyć oczy pięknem Teneryfy widzianej z góry, warto polecić punkt widokowy Mirador de Cherfe.

Mówiąc o walorach naturalnych wyspy, szczególną uwagę warto zwrócić na znajdujący się na teneryfie wulkan – Teide, z najwyższym szczytem (Pico del Teide) położonym na wysokości 3718 m n.p.m. Przez niektórych bywa nazywany uśpionym gigantem, ponieważ jest on wulkanem czynnym, zaś jego zbocza pokryte są dużymi ilościami zastygłej lawy. Oczywiście nie ma mowy o niebezpieczeństwie, dlatego też warto organizować wycieczki piesze po tych terenach – dzięki licznym szlakom oraz kolejce linowej, możliwe jest zdobycie niemal samego szczytu! A jest to wręcz wskazane, ponieważ tutejsze krajobrazy, przypominające niekiedy do złudzenia księżycową panoramę, są godne zapamiętania i uwiecznienia na zdjęciu.

Wakacje w południowej części Teneryfy polecane są rodzinom z dziećmi, ponieważ oprócz doskonałych warunków do wypoczynku, można liczyć tutaj na wyjątkowe atrakcje, takie jak jeden z najbardziej cenionych parków wodnych w Europie (Siam Park) czy pełen rzadkich i tropikalnych roślin oraz zwierząt Jungle Park. Tego rodzaju rodzinne atrakcje spotkać można też w innych częściach wyspy – polecić warto szczególnie Loro Park, w którym podziwiać można np. występy delfinów czy jedyne w swoim rodzaju hiszpańskie piramidy, znajdujące się we wiosce Guimar.

A skoro już przy atrakcjach turystycznych jesteśmy, warto wspomnieć o licznych ciekawych miejscowościach i obiektach, jakie można w nich zobaczyć. Strefa turystyczna znajduje się przede wszystkim na północy wyspy, dlatego wakacje w tej części Teneryfy powinny organizować osoby, szczególnie ceniące sobie zwiedzanie i podziwianie zabytków. Najlepszymi miejscami do spacerów i zwiedzania są największe miasto na Teneryfie, czyli Santa Cruz de Tenerife, będące jednocześnie najnowocześniejszą miejscowością wyspy, San Cristobal de La Laguna, posiadające jedną z najpiękniejszych starówek w Europie oraz urokliwa miejscowość La Orotava, w której odbywa się też wiele ciekawych świąt.

Do innych wyjątkowych miejsc, które warto zobaczyć, zaliczamy przede wszystkim symbol Teneryfy – osiemnastometrowe drzewo Drago Milenario (dracena smocza), znajdujące się w miasteczku Icod del los Vinos, a także wpadające do oceanu klify Acantilados de Los Gigantes niedaleko miejscowości Los Gigantes.

Wymienić wszystkie atrakcje Teneryfy nie sposób – jest to wyspa, która skrywa wiele wyjątkowych tajemnic i która zapewni każdemu niezapomniane wakacje. Z tego też powodu jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie, które serdecznie polecamy.

Wyspy Kanaryjskie jednoznacznie kojarzą się ze wspaniałymi, rozległymi plażami i ciepłymi wodami oceanu, które rozbijają się o brzeg. I jest to oczywiście prawda, a chcąc się o tym przekonać, warto udać się na Teneryfę – największą i najbardziej zaludnioną wyspę całego archipelagu, która imponuje ogromem atrakcji i różnorodnością miejsc, jakie można tam odwiedzić. Wyspa, położona na Ocenie Atlantyckim, pozwoli Ci spędzić wyjątkowe wakacje all inclusive z całą rodziną i poznać jedno z najpiękniejszych, najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. Oto Teneryfa w pełnej okazałości!

Wakacje na Teneryfie z Click&Go

Jako cenione biuro podróży, pragnące udostępniać Klientom najlepsze oferty wakacyjne – w tym last minute i all inclusive – zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, gdzie znajdują się propozycje wakacji, również dla rodzin z dziećmi. Możesz wybrać hotel z basenem krytym, blisko centrum lub konkretnych atrakcji, postawić na pełne wyżywienie i ustalić długość pobytu – dzięki temu Twoje wczasy będą dokładnie takie, jak sobie wymarzyłeś. Oczywiście wakacje all inclusive na Teneryfie to nie wszystko, co jesteśmy w stanie Ci zaoferować – polecamy również inne wyspy archipelagu, w tym Gran Canaria czy Fuerteventura.

Wymienić wszystkie atrakcje Teneryfy nie sposób – jest to wyspa, która skrywa wiele wyjątkowych tajemnic i która zapewni każdemu niezapomniane wakacje. Z tego też powodu jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie, które serdecznie polecamy. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz w naszej ofercie coś, co pozwoli Ci spędzić niezapomniany czas w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie – zapraszamy!

Sprawdź nasze regiony: Gran Canaria, Fuerteventura.

Zerknij na nasze miejscowości: Santa Cruz de Tenerife, Las Caletillas, Santa Ursula, Puerto de la Cruz, Los Realejos, Icod de los Vinos, Puerto de Santiago, Playa Paraiso, Costa Adeje, Playa de las Americas, Los Cristianos, Costa del Silencio, Golf del Sur, San Miguel de Abona.


Czy wiesz że...?

Did you know?

Flaga Teneryfy jest taka sama jak flaga Szkocji

Did you know?

Najwyższy szczyt Hiszpanii to położony na Teneryfie Pico El Teide

Did you know?

Na Teneryfie kręcono ujęcia do filmu Szybcy i Wściekli 6


  • Teneryfa  – największe atrakcje

  • Teneryfa - aktywnie

  • Teneryfa - parki rozrywki

  • Teneryfa – plaże

  • Teneryfa - kiedy jechać?

Teneryfa  – największe atrakcje

O pięknie Teneryfy można mówić bardzo długo, jednak nic nie zaprezentuje Ci jej wyjątkowości tak dobrze, jak znajdujące się tam atrakcje. Oto najlepszye miejsca, obiektów czy aktywności, którymi powinieneś zainteresować się, organizując swoje wymarzone wakacje all inclusive na Teneryfie!

Santa Cruz de Tenerife

Czas na chwilę wrócić do cywilizacji i to tej najbardziej unowocześnionej, przynajmniej jeżeli chodzi o Teneryfę. W północno-wschodniej części wyspy znajduje się jej największe miasto – Santa Cruz de Tenerife, które od wieków stanowiło bardzo ważny punkt handlowy, o który toczono zażarte walki. Bogatą historię reprezentują tutaj stare fortyfikacje i zabytkowe ruiny, będące jednymi z największych atrakcji miasta. I oczywiście niejedynymi, ponieważ znajduje się tu wiele miejsc i obiektów, które warto zobaczyć i które przyciągają rokrocznie rzesze turystów – w tym także Polaków.

Warto udać się chociażby na bardzo duży Plac Hiszpański, zwiedzić piękny kościół Iglesia de Nuestra Senora de la Concepcion, zobaczyć zamek San Juan Bautista czy Pałac de Carta. Oprócz ciekawych budowli, stolica Teneryfy ma do zaoferowania również piękne parki (np. Parque García Sanabria) i oczywiście popularną plażę – Playa de Las Teresitas. Polecamy również spacer niezwykle urokliwą starówką miasta, która wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Smocze drzewo – El Drago

Jedną z najbardziej osobliwych atrakcji wyspy, jest bez wątpienia El Drago – 1000-letnia dracena, która znajduje się w miejscowości Icod del los Vinos. Smocze drzewo jest oczywiście atrakcją samą w sobie, jednak nie można zapominać o wyjątkowym klimacie miasteczka i spokojnej, pozwalającej na ucieczkę od turystycznego zgiełku okolicy.

Skalne baseny Garachico

W miejscowości Garachico znajduje się najlepszy przykład tego, jak wielki wpływ na życie i wygląd danego obszaru, może mieć erupcja wulkanu. Niegdyś znajdował się tutaj tętniący życiem port, który na początku XVIII wieku został zalany gorącą lawą, spływającą z wulkanu. Oczywiście z czasem zastygła lawa stworzyła niezwykle efektowną, naturalną atrakcję – skalne baseny o różnych głębokościach, w których pływają tropikalne ryby. Jest to miejsce odpowiednie nawet dla rodzin z małymi dziećmi!

Miasteczko Candelaria

Candelaria, położona nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego, jest niewielką miejscowością, znaną przede wszystkim z kultu maryjnego, który jest wynikiem legendarnego objawienia się Madonny dwójce pasterzy. Największą atrakcją jest więc Bazylika Matki Bożej, będąca jednocześnie celem pielgrzymów, jednak nie tylko ona skłania turystów do odwiedzenia tego miejsca. To również idealna baza na wakacje all inclusive –  oprócz wspaniałych hoteli znajdują się tu piękne plaże, efektowna promenada czy figurki z brązu, przedstawiające dawnych wodzów rdzennych mieszkańców Wysp Kanaryjskich – Guanczów- będące wizytówką tego uroczego miasteczka.

Piramidy w Güímar

Oczywiście nie takie, jak w Egipcie, ale również bardzo oryginalne i będące niezwykłymi obiektami historycznymi, tworzonymi ludzką ręką. Są to piramidy schodkowe, które zbudowano ze skał wulkanicznych – prezentują się nad wyraz okazale, a liczne badania potwierdziły, że… pochodzą z XIX wieku. Wykryto w nich bowiem śladowe ilości ceramiki, co zadziwiło specjalistów, do tej pory uważających, że 6 niezwykłych obiektów było dziełem Guanczów. Niezależnie od ich historii, warto zobaczyć je na własne oczy!

Święta i karnawał

Wspomniana już stolica wyspy, Santa Cruz, to nie tylko piękne zabytki i możliwość wypoczynku. To także jedyny w swoim rodzaju karnawał, który przyciąga wielu turystów. Odbywa się on w lutym lub marcu i wiąże się z całonocną zabawą, licznymi paradami oraz ciągle grającą muzyką – jeżeli poszukujesz miejsca, gdzie wybawisz się za wszystkie czasy, wpadnij na karnawał!

Teneryfa to również wiele innych świąt, które mogą być atrakcyjne dla turystów – szczególnie interesujące są romerie, czyli lokalne festyny, w których mieszkańcy miasteczek przywdziewają tradycyjne stroje i organizują pochody. To wesołe, pełne dobrej zabawy uroczystości, otwarte również dla turystów.

Rejs statkiem lub łodzią podwodną

Ocean Atlantycki skrywa wiele tajemnic, a jego wody mogą stanowić bardzo dużą atrakcje turystyczną dla całych rodzin. Na Teneryfie możesz udać się w rejs statkiem, docierając do różnych części wyspy albo skorzystać z fascynującej możliwości zbadania głębin oceanu – we wnętrzu łodzi podwodnej! Dzięki temu poznasz podwodny świat i zyskasz niezwykłe wspomnienia, które towarzyszyć Ci będą do końca życia.

Kuchnia Teneryfy

Będąc na wakacjach all inclusive, nie można oprzeć się regionalnej lub lokalnej kuchni, która niejednokrotnie zaskakuje swoimi daniami. Na Teneryfie je się mięsa, warzywa i owoce w wielu różnych kombinacjach. Szczególnie polecamy spróbowanie zupy Rancho Canario, dania z kurczaka Pollo al salmorejo oraz pysznego deseru Bienmesabe.

Teneryfa - aktywnie

Masyw Teide

Masyw wulkaniczny Teide, znajdujący się na terenie Parku Narodowego, to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc całych Wysp Kanaryjskich i jednocześnie prawdziwa wizytówka Teneryfy. Organizując tu wakacje all inclusive, musisz choćby na chwilę przejść się znajdującymi się na tym terenie szlakami i podziwiać niezwykłe panoramy, jakie rozpościerają się tutaj na każdym kroku. Najważniejszy jest oczywiście szczyt wulkanu – Pico del Teide, który jest przy okazji najwyższym szczytem Hiszpanii (3718 m n.p.m.). Jego ostatnia erupcja miała miejsce ponad 100 lat temu, dlatego jest dzisiaj uważany za bezpieczny i możliwy do zdobycia.

Wulkan można zdobywać zarówno dzięki znajdującym się tu szlakom turystycznym, jak również kolejce linowej. Jednak nie tylko góra jest wielką atrakcją, ale też znajdujące się wokół tereny – bogate w rozmaitą florę i faunę, a także liczne równiny czy rzeczki. Można zobaczyć tutaj niezwykłą skałę - Roque Cinchado, nazywaną „palcem bożym”, a także wyjątkowe kanaryjskie rośliny, np. żmijowce.

Paisaje Lunar

Nazywane skałami księżycowymi, tworzą nieprawdopodobny krajobraz, który przenosi nas poniekąd na inną planetę. Powstałe w wyniku działalności wulkanu i, w późniejszym czasie, wiatru, robią niezwykłe wrażenie, jednak musisz wiedzieć, że dostanie się do nich nie jest łatwe. Niezbędne jest przemierzenie jednej z dwóch dróg, liczącej sobie kilkanaście kilometrów (w jedną stronę) – w dodatku szlaki są nieoznakowane, w związku z czym potrzebna będzie mapa i dobry zmysł orientacji. Z pewnością jednak warto spróbować, bo nigdzie indziej na świecie nie zobaczysz tak niezwykle wyrzeźbionych przez naturę skał!

Masyw Teno i Masca

Teide i jego okolice to oczywiście tylko jedna z wielu atrakcji górskich, jakie znajdują się na Teneryfie. Drugim wspaniałym masywem jest Teno, położony w północno-zachodniej części wyspy. To właśnie do tego masywu należą niezwykłe klify Los Gigantes, które stanowią jego wizytówkę i są znakomitym dopełnieniem licznych wąwozów i pięknie ukształtowanych skał, tworzących niecodzienne krajobrazy.

Najbardziej znaną częścią tego obszaru jest wioska Masca, nazywana Machu Picchu Teneryfy. Jest położona w tak niezwykłym miejscu, że nawet podążając do niej asfaltową drogą, można zachwycić się okolicznymi widokami. Wąwozy, mniejsze i większe wzniesienia, niesamowicie wyrzeźbione skały i rozciągające się niemalże po horyzont górskie krajobrazy powodują, że trzeba to zobaczyć na własne oczy.

Wąwóz Piekielny - Baranco del Infierno

Wąwóz Masca to niejedyny, jaki można podziwiać, udając się na wakacje all inclusive na Teneryfę. Drugim, również niezwykle efektownym jest Wąwóz Piekielny, nazywany przez miejscowych ustami wulkanu Teide. Wynika to z jego kształtu, który jest naprawdę niecodzienny. Jest też najgłębszą przepaścią na Wyspach Kanaryjskich, a dotarcie do niego zajmuje ponad 3h – należy zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie, ponieważ szlak – choć nie jest bardzo skomplikowany – wymusza przemieszczanie się po licznych kamieniach.

Jaskinia wiatru

Cueva del Viento, czyli jaskinia wiatru, to jedna z podziemnych atrakcji Teneryfy – jest najdłuższym tunelem wulkanicznym w Europie i trzecim najdłuższym na świecie. Jest też miejscem niezwykłym, napotkasz tu wyjątkowe formy geomorfologiczne, przemierzysz liczne tunele, a nawet dostaniesz się do innych jaskiń. To zupełnie inne miejsce od tych, jakie można podziwiać na powierzchni, dlatego odwiedzenie jaskini wiatru powinno być stałym punktem wycieczek i wakacji all inclusive na Wyspach Kanaryjskich.

Jazda konna, golf i quady

Wakacje all inclusive na Teneryfie to nie tylko kąpiele, zwiedzanie czy podążanie szlakami turystycznymi. To również inne rodzaje aktywności, wśród których ogromną popularnością cieszą się właśnie jazda konna, golf oraz szaleństwa na quadach. Istnieje tu wiele wypożyczalni sprzętu, każdy może odwiedzić jedno z wielu pól golfowych i stadnin, a dzięki atrakcyjnym trasom do szybkiej jazdy, możesz sprawdzić się na quadzie. Wybór jest naprawdę duży – osoby poszukujące najbardziej ekstremalnych wrażeń, mogą nawet polatać na paralotni!

Teneryfa - parki rozrywki

Loro Parque

To również niezwykle popularne miejsce wśród rodzin – Loro Parque jest ogrodem zoologiczno-botanicznym, gdzie zyskasz niepowtarzalną możliwość podziwiania występów delfinów czy lwów morskich. Zobaczysz też orki, wymienisz spojrzenia z aligatorem, a także większymi ssakami, jak goryl czy tygrys. Znajduje się tu również plac zabaw dla dzieci, restauracje i miejsca, w których można odpocząć.

Aqualand Costa Adeje

Kolejny park wodny, w którym również znajdziesz mnóstwo rozmaitych zjeżdżalni, basenów, jacuzzi, a nawet leniwą rzekę, która przepływa pomiędzy wulkanami i wodospadami. Poza atrakcjami wodnymi, znajduje się tu również delfinarium, w którym będziesz mógł podziwiać występy tych niezwykle inteligentnych zwierząt. Zabawa na cały dzień dla całej rodziny!

Jungle Park

Jungle Park to miejsce zamieszkałe przez rozmaite zwierzęta tropikalne. Spotkasz tu lwy, tygrysy, pumy, szympansy, pingwiny, węże, orły i wiele, wiele innych gatunków. Będziesz mógł też wziąć udział w pokazach ptaków (również tych drapieżnych), jak i lwów morskich – to atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych urlopowiczów.

Siam Park

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych parków wodnych na świecie, którego powierzchnia 185 tys. m2, pozwoliła zgromadzić całą masę różnego rodzaju rynien, torów czy zjeżdżalni, atrakcji stylizowanych na Tajlandię, a nawet smoki, wulkany czy tory wyścigowe. Możesz korzystać z nich samodzielnie albo z rodziną – np. dzięki specjalnym pontonom. Dobra zabawa – gwarantowana!

Teneryfa – plaże

Teneryfa – najpierw plaża, potem góry

Teneryfa to jedna z najbardziej zróżnicowanych i zaskakujących wysp na całym świecie. Kojarzona przede wszystkim z nadmorskimi szaleństwami, przecięta jest górami i dolinami, a piękno naturalne miesza się tutaj z wulkanicznymi krajobrazami. I nie ma w tym niczego dziwnego – spędzając wakacje all inclusive w tym miejscu, możesz z jednej strony leniuchować na jednej z wielu plaż, znajdujących się w południowej części Teneryfy, a z drugiej podziwiać piękno naturalne, które dominuje na chłodniejszej północy. Możesz też udać się do centrum, gdzie spróbujesz swoich sił na szlakach górskich – wszystko to dzięki masywom Teide, Teno, Anaga i Adeje, które wbrew pozorom mogą zaoferować Ci różne atrakcje oraz krajobrazy.

O naturalnym pięknie tej wyspy świadczy fakt, że obszarów objętych ochroną jest tu aż 42. Liczne szlaki turystyczne, a do tego zabytki i ciekawe obiekty powodują, że wakacje all inclusive na Teneryfie można spędzić nie tylko latem, ale również w miesiącach mniej sprzyjających plażowaniu.

Wulkaniczne plaże – wyjątkowa atrakcje Teneryfy

Aby przekonać się o tym, jak różnorodna jest Teneryfa, wystarczy tylko wziąć pod lupę znajdujące się tutaj plaże. W sumie jest ich około 70, więc z pewnością znajdziesz dla siebie tę, która będzie Twoim centrum wypoczynku i relaksu. Szczególnie doskonałe warunki do plażowania panują w południowej części wyspy, a wśród znajdujących się tutaj plaż są zarówno te złote (m.in. Playa Paraiso, Playa de las Americas, las Vistas czy las Teresitas), jak również… czarne, na których kolor wpływ ma znajdujący się na wyspie wulkan. Do tych najsłynniejszych, które po prostu trzeba odwiedzić, zaliczamy Playa del Socorro, Playa de la Arena czy Playa Jardin. Stanowią one znakomitą atrakcję zarówno dla osób dorosłych, jak i najmłodszych gości tej wyspy, a uroku dodają im niezwykłe krajobrazy, na które składają się często masywy górskie i klify. Oczywiście poza tymi największymi, najbardziej obleganymi plażami, znajdziesz na Teneryfie również małe, mniej popularne zatoczki, które dadzą Ci chwilę wytchnienia.

Na Teneryfie wysokie temperatury oraz doskonałe warunki do plażowania, a także uprawiania sportów wodnych, utrzymują się przez okrągły rok, czym wyspa wyróżnia się na tle innych, popularnych kurortów. Wiele doskonałych miejsc znajdą tu dla siebie miłośnicy surfingu, windsurfingu i kitesurfingu (aż 10 szkół, w których można przejść szybki kurs, a mekka surferów to plaża El Medano), a także nurkowania – wody Teneryfy znane są z przepięknej flory i fauny, na którą składa się między innymi 400 gatunków ryb, a także wieloryby, delfiny, żółwie i wiele innych. Możesz więc udać się tam w celu uprawiania sportów wodnych zarówno jako początkujący, jak również specjalista. 

Plaże La Tejita, El Bollullo i Los Gigantes

Od czego zaczynać omawianie atrakcji wyspy, jak nie od jej pięknych plaż? Jest to niestety dość niewdzięczne zadanie, ponieważ praktycznie wszystkie, na których będziesz mieć okazję wypoczywać są niezwykle piękne, a znalezienie tych „naj” nie należy do najłatwiejszych. My postanowiliśmy wybrać trzy, które uważamy za najbardziej wyjątkowe i stanowiące atrakcję samą w sobie – są to plaże idealne nie tylko na odpoczynek w trakcie wakacji all inclusive, ale też miejsca warte odwiedzenia o każdej porze roku.

Pierwszą z plaż jest La Tejita – przez wielu uważana za najpiękniejszą naturalną plażę na Teneryfie. Jest bardzo spokojna, znajduje się niedaleko Rezerwatu Przyrody góry Montaña Roja (można z niej podziwiać to piękne wzniesienie), a poza idealnym miejscem do plażowania, stanowi również dużą atrakcję dla miłośników surfingu. Jej wschodni odcinek powinien zainteresować nudystów.

Drugą plażą jest El Bollullo o czarnym piasku, która jest pięknie otoczona wzniesieniami, przez co wydaje się być zamknięta i bardzo intymna. Podobnie jak La Tejita jest w pełni naturalna, a tropikalnego charakteru nadaje jej znajdująca się nieopodal plantacja bananów.

Ostatnią plażą jest ta, znajdująca się w miejscowości Los Gigantes – jest ona prawdopodobnie jedną z najbardziej efektownych na świecie, ponieważ obok niej wznoszą się potężne klify, tworzące niezwykły krajobraz. Nawet jeżeli spędzasz swoje wakacje all inclusive w innym miejscu, łatwo tutaj dopłyniesz – np. z miejscowości Los Cristianos. Dzięki temu będziesz mógł podziwiać te wspaniałe klify, będące jedną z najpiękniejszych naturalnych atrakcji całych Wysp Kanaryjskich!

Teneryfa - kiedy jechać?

Jeżeli zastanawiasz się kiedy jechać na Teneryfę i obawiasz się, że Twoje wakacje all inclusive mogą okazać się porażką ze względu na kapryśną pogodę – bez obaw! Na Wyspach Kanaryjskich przez cały rok świeci słońce i nawet zimą temperatury przekraczają tutaj 20 stopni Celsjusza! Oczywiście najlepsza pogoda, a więc ponad 30 stopni Celsjusza, ciągle świecące słońce i najlepsze warunki do plażowania zastaną Cię w okresie letnim – od czerwca do… października. To właśnie wrzesień i październik są miesiącami, polecanymi osobom, chcącym zaoszczędzić i zorganizować swoje wymarzone wakacje all inclusive. Warunki wciąż sprzyjają odpoczynkowi, ale ceny są niższe, a tłumy turystów nieco mniejsze niż w szczycie sezonu.

Co z innymi miesiącami? Są również idealne do wizyty – nawet grudzień czy listopad, które są na wyspie najchłodniejsze, pozwolą Ci w komforcie przemierzać górskie szlaki czy zwiedzać miejscowości Teneryfy. A wiosną trafisz na wiele dni, kiedy możliwe będzie plażowanie – warto więc ryzykować i wyjeżdżać na Wyspy Kanaryjskie nawet poza sezonem!


Informacje ogólne i pogoda

CZAS PRZELOTU: Polska - Teneryfa ok. 5,5 h

WALUTA: Euro

JĘZYK: Hiszpański (można także porozumiewać się po angielsku lub niemiecku)

CZAS LOKALNY: Czas polski minus 1 godzina

DOKUMENT PODRÓŻY: Obywatele Polski mogą podróżować na podstawie dowodu osobistego lub paszportu 

NAPIĘCIE: 220 V; urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów

Średnie temperatury

StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
SLMKMCLSWPLG
max 191920212224262826252220
min 121313141517191919171513

Gdzie na wakacje?