Costa del Silencio

Costa del Silencio z Click&Go|wczasy, wakacje, all inclusive, last minute

Costa del Silencio to idealny cel podróży dla osób, które poszukują spokoju i pięknych widoków, a zarazem bliskiego dostępu do wielu turystycznych atrakcji. Odwiedź Click&Go i zaplanuj wakacje w jednym z najbardziej urokliwych zakątków Teneryfy!

Costa del Silencio, czyli Wybrzeże Ciszy, to wypoczynkowa miejscowość, która leży na południowym krańcu wybrzeża Teneryfy. Unikatowy klimat miasteczka tworzą malownicze klify, spokojne zatoczki oraz fantazyjne, wulkaniczne formacje skalne. Piękna, nadmorska promenada łączy Costa del Silencio z portem Las Galletas, w którym znajduje się chętnie odwiedzany targ rybny. Można na nim nie tylko zakupić świeżo złowione ryby, ale też poznać tajniki ich obróbki i tradycyjne sposoby przyrządzania wyśmienitych dań.

Pogoda na Costa del Silencio sprzyja błogiemu wypoczynkowi. W sezonie letnim temperatury oscylują w granicach 30 stopni Celsjusza. Morska bryza powoduje, że temperatura odczuwalna jest komfortowa nawet dla małych dzieci czy osób, które źle znoszą upały. Sezon letni trwa w miasteczku od połowy kwietnia aż do początków października, a średnia ciepłota wody w tym okresie waha się od 20 do 25 stopni. Niemniej jednak Costa del Silencio warto odwiedzić nie tylko latem, ale także na przełomie lutego i marca, kiedy cała Teneryfa świętuje karnawał, uczestnicząc w niezliczonych paradach, pokazach pirotechnicznych, festiwalach i wielu innych atrakcjach.

Costa del Silencio leży na skalistym wybrzeżu, pochodzenia wulkanicznego. W miejscowości nie ma klasycznego kąpieliska, ale amatorzy pływania mogą skorzystać z licznych drabinek umożliwiających zejście do morza. Kameralna plaża znajduje się w sąsiedniej miejscowości Las Galletas. Osoby, które zatęsknią za gwarną atmosferą tętniących życiem kurortów, mogą wybrać się do Playa de las Américas. Uzdrowisko o światowej renomie mieści się zaledwie 10 km od Costa del Silencio - dojechać tam można zarówno samochodem, jak i dobrze zorganizowaną komunikacją miejską. Atrakcją miejscowości są świetnie zagospodarowane, piaszczyste plaże, z łagodną linią brzegową, co idealnie odpowiada potrzebom urlopowiczów spędzających wczasy z małymi dziećmi.

Costa del Silencio jest idealnym miejscem do realizowania sportowych pasji. Na aktywnych turystów czekają doskonale przygotowane szlaki rowerowe i piesze. Fani nurkowania mogą podziwiać egzotyczne, morskie stworzenia, podwodne jaskinie oraz fantazyjne formy skalne. Nie zawiodą się także golfiści, miłośnicy squasha czy tenisa. Turyści, którzy chcą zaznać prawdziwej, morskiej przygody mogą, wybrać się w rejs statkiem, katamaranem lub łodzią ze szklanym dnem. Wielką frajdą dla całej rodziny są wyprawy, podczas których można zobaczyć delfiny i wieloryby. Warto zwiedzić też rezerwat przyrody Montaña Amarilla, w którym można plażować na skalnych półkach. Zaplanuj idealne wakacje z Click&Go i ciesz się urokami Teneryfy!


Informacje ogólne i pogoda

CZAS PRZELOTU: Polska - Teneryfa ok.5,5 h

CZAS TRANSFERU: Lotnisko Teneryfa Południe - Costa del Silencio 15 min.

WALUTA: Euro

JĘZYK: Hiszpański (można także porozumiewać się po angielsku lub niemiecku)

CZAS LOKALNY: Czas polski minus 1 godzina

DOKUMENT PODRÓŻY: Obywatele Polski mogą podróżować na podstawie dowodu osobistego lub paszportu 

NAPIĘCIE: 220 V; urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów

Średnie temperatury

StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
SLMKMCLSWPLG
max 191920212224262826252220
min 121313141517191919171513

Gdzie na wakacje?

Ekskluzywne oferty wakacyjne

Wyślij mi ekskluzywne oferty i inspiracje podróżnicze.