Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg z Click&Go|wczasy, wakacje, all inclusive, last minute

Jeśli Bułgaria jest „Klejnotem Bałkanów”, to Słoneczny Brzeg jest jej diamentem. Noszący rozkoszną nazwę Słoneczny Brzeg jest największym kurortem nad Morzem Czarnym i znajduje się w dobrej lokalizacji w pobliżu Burgas, dużego lokalnego miasta idealnego na zakupy. Najpopularniejszy kierunek wakacyjny w okresie letnim to właśnie Słoneczny Brzeg.

 

Bułgaria jest położona w południowo-wschodniej Europie, więc latem jest tu gorąco i słonecznie, dzięki czemu kraj ten jest idyllicznie wręcz przygotowany do dawania możliwości korzystania ze wszystkiego, co Słoneczny Brzeg ma do zaoferowania. Największą atrakcją jest łuk bladego, złotego piasku, który okala półokrągła zatoka z krystalicznie czystą wodą. Plaża o długości 8 km ma nadany status Błękitnej Flagi i jest chroniona naturalnym spadkiem falujących wydm piaszczystych. Dostępna jest szeroka gama sportów wodnych do wyboru, w tym narty wodne, rowery wodne i windsurfing, a na niebie często pojawiają się kolorowe pióropusze paralotniarzy. Wakacje w Słonecznym Brzegu zdecydowanie koncentrują się na morskich zabawach!

 

Urlop w Słonecznym Brzegu w Bułgarii pozwoli doświadczyć przechadzek wspaniałą nadmorską promenadą biegnącą wzdłuż plaży i zobaczyć parady wczasowiczów i mieszkańców podczas ich wieczornego spaceru w tej okolicy. Dziesiątki kawiarni przeznaczonych do „obserwowania ludzi”, restauracje rodzinne, sklepy turystyczne i stoiska rzemieślnicze znaczą każdą ulicę i alejkę, więc na wakacjach w Słonecznym Brzegu jest mnóstwo okazji do wydania lokalnej waluty, lewa! Nuda nigdy nie idzie w parze z wakacjami w Słonecznym Brzegu, ponieważ ruchliwy kurort ma kasyno, duży wybór klubów nocnych i pokazy folkloru na żywo.

 

Wypoczynek w Słonecznym Brzegu może również obejmować zwiedzanie, ponieważ Bułgaria jako kraj jest wyjątkowo bogata kulturowo i różnorodna, a pobliskie starożytne miasto Nessebar z 41 kościołami po prostu trzeba odwiedzić. Nessebar, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, dostarczy przyjemności dla oczu i dla ducha tych, którzy kochają historię, a jest przy okazji także uroczą nadmorską miejscowością z ładnym portem i mnóstwem dobrych restauracji, która znajduje się zaledwie kilka minut jazdy autobusem od Słonecznego Brzegu.

 

Z regularnymi połączeniami do Burgas z wielu miast, Słoneczny Brzeg jest łatwo dostępny dla turystów z Polski.


Informacje ogólne i pogoda

CZAS PRZELOTU: Polska - Burgas ok. 2h

WALUTA: Lew bułgarski (BGN) 1 BGN to ok. 2,28 PLN

JĘZYK: Bułgarski (można także porozumiewać się po angielsku lub rosyjsku)

CZAS LOKALNY: Czas polski plus 1 godzina

DOKUMENT PODRÓŻY: Obywatele Polski mogą podróżować na podstawie dowodu osobistego lub paszportu 

NAPIĘCIE: 220 V; urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów

Średnie temperatury

StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
SLMKMCLSWPLG
max 681117222628282519149
min -103712161817151362

Gdzie na wakacje?