City Break Rzym i Tanie Loty

City Break Rzym. Tanie loty z 7 lotnisk z Click&Go


  • Rzym – opis miasta

  • Najważniejsze atrakcje Rzymu

  • Rzym – najważniejsze informacje

Rzym – opis miasta

Rzym to nie tylko miasto. To symbol – długowieczności, bogatej historii i całej Europy. To niezwykłe wydarzenia, które rozgrywały się na przestrzeni tysięcy lat, wielu niesamowitych władców i postaci, o których warto pamiętać oraz niezwykłe obiekty, które zachowały się do dzisiaj i dzięki którym możemy przenieść się o wiele lat wstecz.

Rzym to serce Włoch, ale i kolebka europejskiej cywilizacji. Już w starożytności zyskał miano "stolicy świata" – to miasto, które tętni życiem i nieustannie się rozwija, płynnie łącząc przeszłość z nowoczesnością. Swoje miejsce na ziemi odnajdą tu wielbiciele zapierającej dech w piersiach architektury, miłośnicy muzeów i galerii sztuki, a także ci, którzy marzą o kosztowaniu dań przygotowanych przez mistrzów włoskiej kuchni. Rzym to idealne miejsce na krótki city break – wystarczy kilka dni w tym otoczonym magiczną aurą mieście, by poznać radość płynącą ze słynnego włoskiego dolce far niente, słodkiego nic nierobienia.

Najważniejsze atrakcje Rzymu

Oto najwspanialsze atrakcje, które będziesz mógł podziwiać, odwiedzając Rzym, który pod względem niesamowitych miejsc i obiektów dystansuje wszystkie inne stolice Europy!

 

Koloseum

 

Mówiąc o atrakcjach Rzymu, większości z nas w myślach pojawia się widok tej niesamowitej, starożytnej areny, która pomimo tysięcy lat, wciąż prezentuje się niezwykle okazale – z tego też powodu została uznana za jeden z siedmiu cudów świata. Koloseum było świadkiem wielu walk niewolników, gościło każdorazowo nawet 70 tysięcy widzów i stanowiło główne centrum rozrywki Starożytnego Rzymu. Dzisiaj, swoim niezwykłym wyglądem i magią, jaką roztacza wokół, zachwyca miliony turystów, będąc prawdopodobnie największa wizytówką Wiecznego Miasta.

Watykan i Bazylika św. Piotra

 

Jednym z najbardziej znanych miejsc w Rzymie, jest Watykan. To państwo-miasto, będące stolicą apostolską, w której mieszka Papież, jest też niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym. Jego wizytówką jest imponujący Plac św. Piotra, na którym wznosi się potężna, piękna bazylika. Jest to obiekt imponujący nie tylko z zewnątrz, ale również w środku – mieści się tam aż 40 ołtarzy, niemal 400 posągów i aż 10 tysięcy m2 różnego rodzaju mozaik i malowideł.

Kaplica Sykstyńska

 

Kolejną wizytówką Rzymu jest Kaplica Sykstyńska, znajdująca się w Pałacu Watykańskim, której słynne sklepienie jest dziełem wielkiego Michała Anioła. Można tam podziwiać przepiękne freski (najstarsze pochodzą z XV wieku), a całość robi ogromne wrażenie – jest to obowiązkowy przystanek podczas zwiedzania Rzymu.

Plac Navona

 

Piazza di Navona to prawdopodobnie najsłynniejszy rzymski plac, który powstał w miejscu starożytnego stadionu i uważany jest dzisiaj za jedno z najromantyczniejszych miejsc na świecie. Wynika to ze znajdujących się tutaj pięknych budynków, klimatycznych kawiarni i restauracji, a także najsłynniejszego punktu placu – Fontanny Czterech Rzek, która robi duże wrażenie. Będziesz podziwiać tu piękno architektury barokowej, której reprezentantem jest niezwykły kościół Sant’Agnese in Agone. Wrażenie robi też położony w centrum placu ogromny obelisk.

Zamek św. Anioła

 

Wracamy do najefektowniejszych budynków w Rzymie, do których bez wątpienia należy Zamek św. Anioła. To jeden z najpiękniej położonych zamków w Europie – znajduje się nad brzegiem rzeki Tyber, a powstał już w II w n.e. Jest efektowny nie tylko na zewnątrz, ale również we wnętrzu, a jego bogata historia (służył nawet jako więzienie i siedziba papieża!) zrobi wrażenie na wielu osobach.

Panteon

 

Kolejna słynna budowla, będąca jednym z najlepiej zachowanych zabytków starożytności. Powstała w 27 r p.n.e. i znajduje się w samym centrum stolic Włoch – dzisiaj służy przede wszystkim jako grobowiec dla słynnych władców. Prostota Panteonu i jego doskonały stan sprawiają, że cieszy się ogromną popularnością wśród turystów.

 

Forum Romanum

 

Wybierając city break w Rzymie, nie możesz ominąć jednego z najbardziej znaczących miejsc na mapie tego miasta – i to zarówno w starożytności, jak i współcześnie. Forum Romanum to najstarszy plac Wiecznej Stolicy, który niegdyś był prawdziwym centrum politycznym i gospodarczym całego Imperium Rzymskiego. Dzisiaj jest sercem miasta, a wiele niezwykłych obiektów oraz starożytnych ruin sprawia, że będąc tutaj można cofnąć się w czasie. 

 

Plac di Spagna i Schody Hiszpańskie

 

Najdłuższe schody w Europie, które prowadzą ku górze do pięknego kościoła Trinita dei Monti, a ku dołowi do efektownej fontanny. Są niezwykle efektowne, czyniąc plac popularnym i przepełnionym turystami. Ze szczytu schodów można podziwiać przepiękną panoramę, a to przecież niejedyny powód, aby zjawić się tutaj choćby na chwilę.

 

Plac Popolo

 

Piazza del Popolo to kolejny z kilku niezwykle pięknych placów rzymskich, gdzie podziwiać można wiele wyjątkowych budynków. Jego największą atrakcją jest znajdujący się w samym centrum potężny obelisk, a wrażenie robią również dwa niemal identyczne kościoły, sąsiadujące ze sobą na skraju placu. Ciekawostką dla wielu miłośników historii będzie z pewnością to, że niegdyś odbywały się tutaj… publiczne egzekucje.

 

Kościół Il Gesu

 

Główny kościół jezuitów w Rzymie to nie tylko budowla bardzo istotna z punktu widzenia religii, ale również turystyki. Stanowi bowiem wielką inspirację dla projektantów wielu kościołów w całej Europie – jego barokowy styl robi wrażenie do dzisiaj, ale największą atrakcję stanowi wnętrze. Bardzo bogate, pełne wspaniałych fresków i dzieł sztuki, z pewnością zrobi na Tobie wielkie wrażenie!

 

Vittoriano

 

Vittoriano to obiekt niezwykle ważny dla Rzymian – nazywany jest Ołtarzem Ojczyzny i został wzniesiony na cześć zjednoczenia Włoch. Jest więc budowlą stosunkowo młodą, bo powstałą w XIX wieku, ale nawiązując w wyjątkowy sposobów do starożytnych korzeni Rzymu, wygląda jak wyciągnięta z czasów sprzed naszej ery. Potężna i piękna, jest warta odwiedzenia nawet podczas krótkiego city break.

 

Stadio Olimpico

 

Rzymski Stadion Olimpijski to jedna z najbardziej cenionych aren piłkarskich na świecie – odbywały się tutaj Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata, a pojemne na ponad 80 tysięcy osób trybuny, były świadkiem starć największych drużyn, w tym Barcelony i Manchesteru United w finale Ligi Mistrzów. Warto więc udać się na spotkanie jednej z rzymskich drużyn AS Romy lub Lazio, a nawet odwiedzić ten efektowny obiekt poza godzinami rozgrywania meczów. Również wtedy prezentuje się niezwykle efektownie!

 

Campo de’ FIori

 

Niedaleko placu Navona, znajduje się inny, niezwykle popularny plac – Campo de’ Fiori, który jest bardzo popularnym miejscem, szczególnie wśród rzymskiej młodzieży. Od lat znajduje się tutaj targ warzywny, choć niegdyś plac był światkiem licznych egzekucji publicznych, a w jeszcze wcześniejszych czasach starożytnych, stało tu kilka ciekawych obiektów, jak Teatr Pompejusza.

Rzym – najważniejsze informacje

Rzym to niezwykle bogata kultura i rozrywka – znajdują się tutaj liczne muzea, teatry, kina, a także filharmonie. Dzięki nim poznasz historię, spotkasz się z najwspanialszą na świecie sztuką i na własne oczy zobaczysz lub usłyszysz światowe gwiazdy muzyki czy teatru. Jeżeli zaś preferujesz wyjątkową rozrywkę, możesz odwiedzić najmodniejsze i najgłośniejsze kluby w Europie, odwiedzić jeden ze słynnych pubów czy zjeść w najlepszych restauracjach.

 

Rezerwując city break w Rzymie z Click&Go, przygotuj się też na kulinarną ucztę. Nie ma na świecie kraju, który mógłby popisać się lepszą kuchnią niż Włochy. Bazujące na lokalnych, sezonowych produktach dania zachwycają szeroką paletą zapachów i smaków. Odwiedzając Włochy, masz okazję przekonać się, jak smakuje prawdziwa pizza czy makarony przygotowane według przekazywanej z pokolenia na pokolenie receptury. Lokalna kuchnia to również doskonałe desery: delikatne tiramisu, panna cotta czy mające opinie najlepszych na świecie lody. Co więcej, Rzym to miasto, które nigdy nie śpi – spędzając krótkie wakacje w stolicy Włoch, masz szansę skosztować fascynującego życia nocnego w najlepszym wydaniu.

 

To nie wszystko! Włochy kojarzą się wszystkim ze słońcem, plażą i rześką morską bryzą – jeśli wybierzesz się na city break w Rzymie z Click&Go, te atrakcje również Cię nie ominą. Komunikacją miejską z łatwością dostaniesz się z centrum miasta do położonej nad brzegiem morza dzielnicy Ostia. Na miejscu czekają na Ciebie liczne plaże i kąpieliska – część z nich zaprojektowana specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi.

 

Pogoda w Rzymie

 

Rzym najlepiej zwiedzać w okresie wiosenno-letnim – wiosną jest tutaj najprzyjemniej i miesiące od marca do maja polecamy przede wszystkim miłośnikom zwiedzania. Lato zaś będzie najatrakcyjniejsze dla wczasowiczów, którzy przy okazji chcą skorzystać z morskich kąpieli. Generalnie w Rzymie rzadko kiedy pogoda znacząco utrudnia życie turystom, dlatego warto wybrać się tutaj nawet jesienią czy zimą!

Tanie loty – Rzym z Click&Go

 

Jesteś ciekaw, dlaczego na myśl o Wiecznym Mieście tyle osób wzdycha z zachwytem? Zarezerwuj krótki wypad z Click&Go i poznaj jedną z europejskich metropolii. Doświadcz sięgającej starożytności historii miasta, zwiedzając jego największe atrakcje: Panteon, Forum Romanum i Koloseum. Odwiedź liczne kościoły i bazyliki, nie zapominając o położonym na terenie Rzymu Watykanie. Przechadzając się uliczkami, podziwiaj pochodzące z różnych epok kamienice i piękne, zielone balkony. W punkcie zwiedzania obowiązkowo uwzględnij Fontannę di Trevi, która „zagrała” w najbardziej znanym włoskim filmie: "Słodkim życiu" Felliniego. Legenda głosi, że wrzucenie do fontanny monety to gwarancja powrotu do Rzymu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Click&Go – oferujemy tanie bilety lotnicze, współpracujemy z tanimi liniami lotniczymi (Ryanair itd.), zapewniamy komfortowe noclegi w hotelu, organizujemy wycieczki objazdowe i zapewniamy podróże w jedną lub obie strony. Możesz dotrzeć do stolicy Włoch z lotniska we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i wielu innych miastach Polski. To szansa na city break Twojego życia!

Obowiązkowy podatek turystyczny: Klienci objęci są obowiązkowym podatkiem turystycznym (obowiązuje od 30.03.2018 r.) zależnie od kategoryzacji hotelu, który jest do uregulowania na miejscu w hotelu. Opłata jest pobierana przez pierwsze 10 dni pobytu.

 

hotele 5*: ok. 7 EUR/os./dzień,

hotele 4*: ok.6 EUR/os./dzień,

hotele 3*: ok. 4EUR/os./dzień,

hotele 2* i 1*: ok. 3 EUR/os./dzień.

apartamenty: ok. 3,5 EUR/os./dzień.