Kreta

WyszukajNie przegap!
Zarezerwuj online dziś lub zadzwoń do naszego wakacyjnego doradcy 22 29 22 825

Home

Wakacje na Krecie to esencja Grecji. Kreta jest nie tylko najdalej wysuniętą na południe, ale również największą spośród greckich wysp. Kreta, położona między wodami Morza Śródziemnego i Egejskiego jest wyspą wielkich kontrastów oraz cudownym miejscem wypoczynkowym. Długa i wąska wyspa jest niemal podzielona na części przez cztery pasma górskie i od dawna stanowi ulubione miejsce dla miłośników natury, spacerowiczów i osób aktywnych. Oczywiście Kreta jest najbardziej znana jako dom legendarnego Minotaura, a wspaniały pałac minojski w Knossos (w pobliżu Heraklionu) nadal w bajeczny sposób przypomina o przeszłości Grecji. Należy koniecznie odwiedzić Knossos, ponieważ wiele spośród pięknych fresków zostało odrestaurowanych, a samo miejsce w niezwykły sposób odtwarza mitologię.

Z kolei spektakularne widoki można podziwiać podczas wędrówki przez najdłuższy wąwóz w Europie, czyli Samarię. Północne wybrzeże jest dosyć mocno zabudowane, a stolica, Heraklion, leży niemal pośrodku wyspy, a zatem stanowi idealny punkt wypadowy do zwiedzania reszty wyspy. Na zachodniej części wyspy położna jest zachwycająca miejscowość Chania z czarującym starym miastem, które zachowało wiele ze swojego wdzięku i tradycji. Podobnie jest z miastem Rethymon, które nie zostało przytłoczone przez turystykę i udało mu się utrzymać swój niepowtarzalny charakter.

Wakacje na Krecie to odkrywanie niewielkich wiosek rybackich, uroczych wsi w głębi wyspy niemal niedotkniętych przez czas oraz zwariowanych kurortów na wybrzeżu, w których życie nocne jest tak gorące jak temperatury w ciągu dnia!

Wakacje na wyspie Kreta mogą też być po prostu magnesem dla miłośników słońca, morza i piasku. Tętniące życiem kurorty mają wspaniałe piaszczyste plaże, pogoda jest fantastyczna, a doskonała infrastruktura jest w pełni nastawiona na dostarczanie czystej przyjemności.

Jako wprowadzenie do magii Grecji, Kreta Cię zauroczy i - możesz być tego pewien - wrócisz tam.