Kreta

WyszukajNie przegap!
Zarezerwuj online dziś lub zadzwoń do naszego wakacyjnego doradcy 22 29 22 825

Nasze kierunki / Wakacje w Grecji / Kreta - Wakacje Last Minute i All Inclusive

Kreta, czyli największa wyspa Grecji, położona jest na Morzu Śródziemnym i panują na niej znakomite warunki do nadmorskiego wypoczynku. Jednak ze względu na wielkość i bogatą historię, wyspa skrywa również wiele innych tajemnic, w tym niezwykłych zabytków, które warto zobaczyć. To miejsce idealne zarówno dla miłośników plażowania, jak i turystycznej aktywności.

Wybierając się na wakacje na Kretę, nie sposób jest pominąć jej nadmorskich atrakcji. Temperatura na wyspie jest wysoka szczególnie w okresie letnim, a najgoręcej jest zawsze w jej wschodniej części. Nie oznacza to jednak, że wybranie się na Kretę wiosną jest złym pomysłem – wręcz przeciwnie! I chociaż wyspa obfituje w piękne plaże na całej swojej linii brzegowej, najpiękniejsze i najlepsze do wypoczynku są te, znajdujące się w jej zachodniej części. Szczególną popularnością cieszą się tutaj laguny – Elafonisi, której cechą charakterystyczną są różowe pasy na piasku, a także Balos, gdzie utrudniony dostęp ma znaczący wpływ na liczbę odwiedzających. Aby nie dyskryminować plażowych atrakcji Krety Wschodniej, warto wymienić również plażę Vai. Tych „rajskich” miejsc do odpoczynku na całej wyspie jest oczywiście o wiele więcej.

Planując wakacje na Krecie, nie sposób ominąć jej wyjątkowych miejsc, miast oraz zabytków, którymi przyciąga turystów z całego świata. Zacznijmy od zachodniej części wyspy, która przez wielu uważana jest za ciekawszą. Najpopularniejszym miastem w tej części wyspy jest Chania, a o tym, co warto zobaczyć będąc na miejscu, można by napisać kilka książek. Mamy tutaj możliwość podziwiania łączących się różnych stylów architektonicznych (styl osmański, wenecki i neoklasyczny), przechadzania się wąskimi uliczkami, przypominającymi te sycylijskie czy podziwiania potężnej fortyfikacji Schiavo.

Do innych wyjątkowych miejscowości Krety Zachodniej zaliczamy Apterę, gdzie podziwiać można wiele obiektów pamiętających czasy starożytne (klasztor Chrysoskalitissa!), a także Rethymno – miasto renesansu, w którym warto zobaczyć przepiękny zamek Fortezza. Będąc na Krecie Zachodniej, nie sposób nie dostrzec naturalnego piękna wyspy – najdłuższego suchego wąwozu Europy, jakim jest Samaria oraz gór Lefka Ori, z najwyższym szczytem Pachnes (2456 m n.p.m.). Dzięki licznym szlakom turystycznym i wspaniałej, dzikiej przyrodzie, jest to doskonałe miejsce na wakacje na Krecie dla wszystkich miłośników aktywności.

Co zwiedzić na Krecie, będąc w jej wschodniej części? Tutaj wyróżnia się przede wszystkim Heraklion, będący stolicą wyspy i jednocześnie jej najnowocześniejszym punktem. Nie oznacza to jednak, że brakuje tu pięknych, klimatycznych miejsc i obiektów – polecamy chociażby kościół Agios Minas, spacery wzdłuż weneckich murów, otaczających miasto czy wizytę w Muzeum Archeologicznym. Przeciwieństwem sporego Heraklionu, jest Knossos – miast-wykopalisko, w którym można podziwiać starożytne obiekty oraz (w większości) ich rekonstrukcje.

Kreta Wschodnia to również wyjątkowo atrakcyjne kurorty, będące jednocześnie przykładem na to, jak bogata i niezwykła jest grecka historia. Mowa tutaj przede wszystkim o miejscowości Hersonissos, gdzie zachowało się wiele historycznych obiektów, a liczne wycieczki są organizowane w celu zwiedzenia znajdującego się na wolnym powietrzu muzeum etnograficznego. Jeżeli zaś znudzą się zabytkowe atrakcje, można udać się do miejscowości Agios Nikolaos, która nazywana jest greckim Saint-Tropez – to najlepsza rekomendacja! Tutejsze plaże, wspaniałe widoki i niezwykły, wakacyjny klimat sprawą, że odpoczynek będzie wyjątkowo regenerujący!

Zarówno Kreta Zachodnia, jak i Wschodnia są doskonałe na wakacje last minute z całą rodziną. Jest tutaj wiele miejsc, które warto zwiedzić, mnóstwo wspaniałych plaż i ogrom atrakcji – również tych naturalnych. Dzięki temu grecka wyspa stała się miejscem idealnym na wczasy i przyciąga turystów z całego świata – polecamy przekonać się o tym na własnej skórze!