Madryt

Nie przegap!
Zarezerwuj online dziś lub zadzwoń do naszego wakacyjnego doradcy 22 290 36 13

Nasze kierunki / City Breaks / Madryt

Niepowtarzalna architektura, wyjątkowy klimat nocnych imprez i stadion piłkarski jednej z najbardziej utytułowanych drużyn futbolowych sprawiają, że stolica Hiszpanii zawsze będzie miała szerokie grono zwolenników. Madryt to doskonały pomysł na kilkudniowy city break, podczas którego z pewnością nie będziesz narzekać na nudę.

Jeżeli jesteś miłośnikiem zabytków, spacer po Madrycie powinieneś rozpocząć od centrum miasta. Stąd szybko dotrzesz do Palacio Real – jednego z największych i najbardziej imponujących pałaców Starego Kontynentu. W murach ukrytej w nim biblioteki można zobaczyć między innymi pierwsze wydanie "Don Kichota". Warto przespacerować się ulicą Plaza Mayor, na której wznosi się pomnik Filipa III, oraz udać na Puerta del Sol – owalny plac otoczony kamienicami, na którym znajduje się sławny "kilometr zerowy". Atrakcją miasta jest również monumentalna egipska świątynia Debod.

Będąc w Madrycie, warto zajrzeć do tutejszych trzech galerii zwanych potocznie Złotym Trójkątem - jest to Muzeum Prado, Thyssen-Bornemisza oraz Muzeum Królowej Zofii. Można w nich znaleźć dzieła Velazqueza, Goi czy Murillo. Stałe i czasowe ekspozycje z pewnością zainteresują nie tylko miłośników sztuki, której korzenie sięgają setek lat, ale też amatorów ciekawego designu, nauki oraz techniki. W hiszpańskiej stolicy nie zabraknie również atrakcji dla fanów piłki nożnej. Stadion Santiago Bernabeu, należący do jednego z najbogatszych klubów na świecie, robi imponujące wrażenie. Podczas imprez sportowych może pomieścić nawet 80 tysięcy kibiców.

Madryt przyciąga miłośników dobrej zabawy. To jedno z tych miast, w których życie toczy się przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Wiele imprez – w tym te pod gołym niebem – jest organizowanych po zachodzie słońca. Będąc w stolicy Hiszpanii, warto zatem wstąpić po zmroku do tutejszych klubów i poczuć ich niezwykłą atmosferę. W dzień doskonałym przystankiem w podróży po mieście będą knajpki i kawiarnie, w których króluje lokalna kuchnia. Na co warto szczególnie zwrócić uwagę? Sycący gulasz cocido, podroby przyrządzane na wiele sposobów czy klasyczna tortilla – to tylko niektóre z dań, które rozbudzą Twój apetyt. Do kawy z kolei możesz zamówić churros z czekoladą.

Po aktywnie spędzonych chwilach znajdziesz odpoczynek w jednym z 40 madryckich parków. Warto zaplanować wizytę w tutejszym ogrodzie botanicznym, który został założony w XVIII wieku i skrywa bogatą kolekcję roślin z różnych stron świata. Jak przemieszczać się po Madrycie? Zarówno mieszkańcom, jak i turystom przychodzi z pomocą komunikacja miejska. Korzystając z autobusu, można uniknąć korków, ponieważ dla środków transportu publicznego są wydzielone osobne pasy. Dobrą opcją jest też metro. Aby bezstresowo poruszać się komunikacją miejską, dobrze nabyć bilety dzienne lub karnety kilkudniowe. Jeśli nabrałeś ochoty na city break w Madrycie, skorzystaj z pomocy naszych konsultantów i zorganizuj wyjazd razem z Click&Go. To bardzo proste!

Dołącz do Wakacyjnego Klubu Click&Go

Czy marzysz już o następnych wakacjach? Zapisz się do naszego newslettera i jako pierwszy/a otrzymuj eksluzywne oferty, dowiaduj się o promocjach oraz wakacyjnych inspiracjach.