Santorini

wakacje i tanie loty

Santorini – Wakacje last minute i tanie loty z Click&Go  • Santorini - największe atrakcje

  • Santorini - plaże

  • Santorini - kiedy jechać?

Santorini - największe atrakcje

Najważniejsze atrakcje Santorini

Czy Santorini to tylko atrakcje dla plażowiczów? Oczywiście, że nie! To także ogrom innych wartościowych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić. Ogromne wrażenie robi w pierwszej kolejności jej stolica – Fira, która położona jest na wysokim klifie, dlatego rozpościerające się z niej widoki zapierają dech w piersiach. To także doskonały punkt wypadowy dla wszystkich wczasowiczów, którzy będą mieli tu dostęp do bogatej oferty noclegowej, gastronomicznej i rozrywkowej.

 

Dla miłośników wyjątkowych zabytków oraz czasów starożytnych największą atrakcją będą z pewnością ruiny wspomnianego już miasta Akrotiri. Nazywane jest „greckimi Pompejami” i zostało zniszczone przez wybuch wulkanu, ale mimo to zachowały się w nim piękne ślady prehistorycznej architektury, która robi wrażenie do dzisiaj. Polecamy również wizytę w malowniczej miejscowości Oia, której wyjątkowe położenie na stromym zboczu kaldery oraz klimatyczne uliczki stanowią ulubioną przestrzeń dla artystów i fotografów. Polecamy pozostanie tutaj do zachodu słońca, który jest niezwykle piękny i od dawna zachwyca zarówno mieszkańców, jak również gości tych terenów.

 

A na koniec polecamy coś dla miłośników wędrówek i nieco bardziej ekstremalnych wrażeń, a więc spacer po wulkanie Nea Kameni. Jest on całkowicie bezpieczny dla turystów, którzy mogą podziwiać okazały krater wulkaniczny, liczący około 130 metrów. Jak widzisz, Santorini zdecydowanie nie można odmówić wyjątkowości.

Santorini - plaże

Santorini z Click&Go

Marzysz o wyjątkowych wakacjach w najlepszych warunkach i cenisz sobie piękną pogodę? W takim razie zapraszamy na jedną z najpiękniejszych greckich wysp – Santorini, gdzie długie, kamieniste i skaliste plaże pozwolą Ci zregenerować siły i wypoczywać tak, jak lubisz. To jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie piękno natury i wspaniała pogoda łączą się z efektownymi zabytkami, a także… wulkanicznym krajobrazem. Słowem – to miejsce dla każdego.

 

Santorini – prawdziwa duma Greków

Santorini jest wyspą na Morzu Egejskim, która wchodzi w skład archipelagu Cyklad. Posiada niezwykle burzliwą historię, co wynika z wybuchu wulkanu Thera, który miał miejsce 3500 lat temu. Zmienił on tutejsze tereny nie do poznania i sprawił, że dzisiaj wyspa cieszy nie tylko swoim naturalnym pięknem, ale również wulkanicznymi krajobrazami.

 

Najważniejsze dla turystów odwiedzających Santorini są bez wątpienia tutejsze temperatury. Dzięki klimatowi śródziemnomorskiemu, jest tutaj ciepło przez cały rok, choć oczywiście najlepszym czasem na wakacje jest okres od maja do października. Najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień – pogoda jest wtedy idealna, a turyści nie muszą obawiać się opadów deszczu. Nie oznacza to jednak, że na Santorini nie warto wybrać się również kiedy indziej – zarówno maj i czerwiec, jak również wrzesień i październik będą idealnym czasem na wyjątkowe wakacje, umożliwiając uniknięcie największych upałów.

 

Na wyspie znajduje się mnóstwo pięknych plaż, gdzie wakacyjny wypoczynek przebiega w sposób wyjątkowy. Ciepłe wody Morza Egejskiego pozwalają na plażowanie oraz czerpanie relaksujących kąpieli. Najbardziej wyjątkową plażą na Santorini jest prawdopodobnie Red Beach – położona jest w pobliżu wioski Akrotiri i charakteryzuje się surowym, pięknym krajobrazem oraz czerwono-brązowym piaskiem. Równie wyjątkowa jest plaża Perissa u podnóża potężnej skały Mesa Vouno. Jej cechą charakterystyczną jest czarny piasek powstały z lawy. Co ciekawe, na plażach Santorini powszechnie występuje kamień wulkaniczny, a dodatkowo zachwycają ich kolory – czarny, czerwony, a nawet biały!

Santorini - kiedy jechać?

Wakacje na Santorini z Click&Go

Jeżeli chcesz poczuć magię tej wspaniałej greckiej wyspy, zapraszamy do skorzystania z oferty Click&Go. Organizujemy zarówno krótsze, jak i dłuższe wycieczki na Santorini, zapewniając najlepsze warunki wypoczynku, doskonałe zakwaterowanie i liczne atrakcje. Rozmaite plaże, zabytki, wspaniały klimat miejskich uliczek oraz cudowna pogoda sprawią, że będzie to miejsce, do którego zechcesz wielokrotnie wracać!


Informacje ogólne i pogoda

CZAS PRZELOTU: Polska - Santorini ok. 3 h

WALUTA: Euro

JĘZYK: Grecki (można także porozumiewać się po angielsku)

CZAS LOKALNY: Czas polski minus 1 godzina

DOKUMENT PODRÓŻY: Obywatele Polski mogą podróżować na podstawie dowodu osobistego lub paszportu 

NAPIĘCIE: 220 V; urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów

PODATEK TURYSTYCZNY:

Klienci objęci są obowiązkowym podatkiem turystycznym (obowiązuje od 01.01.2018 r.), który jest pobierany na miejscu w hotelu zależnie od kategoryzacji obiektu:

Hotele:                                 Apartamenty:

1* i 2* – 0,5 EUR/dzień     1* i 2* – 0,25 EUR/dzień

3* – 1,5 EUR/dzień            3* – 0,5 EUR/dzień

4* – 3 EUR/dzień               4* – 1 EUR/dzień

5* – 4 EUR/dzień

Średnie temperatury

StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
SLMKMCLSWPLG
max 141416182327292926231915
min 101011131721232321181411

Gdzie na wakacje?