Costa Brava

WyszukajNie przegap!
Zarezerwuj online dziś lub zadzwoń do naszego wakacyjnego doradcy 22 29 22 825

Home

Wakacje na Costa Brava

Piękne wybrzeże Costa Brava położone na północ od Barcelony w dosłownym tłumaczeniu to "Skaliste Wybrzeże". Jest to bardzo różnorodny region z niesamowitymi widokami - z jednej strony można tu podziwiać piękne spotkanie skalistych gór z turkusowymi wodami Morza Śródziemnego, a z drugiej nowoczesną zabudowę kurortów.

Za stolicę Costa Brava można uznać kosmopolityczną Barcelonę, która jest jednocześnie największą atrakcją regionu. Zdecydowanie będąc w tej części hiszpańskiego wybrzeża koniecznie trzeba zobaczyć najbardziej znane dzieła Antonio Gaudiego, czyli świątynię Sagrada Familia oraz Park Guell, a także przespacerować się słynną promenadą La Rambla w międzyczasie zatrzymując się w jednym z barów na słynne tapas.

Część położona bezpośrednio na północ od Barcelony często nazywana jest także wybrzeżem Costa Maresme. Można by powiedzieć że ten fragment to piękna, piaszczysta prawie 50 km plaża. Wzdłuż tej części biegnie także położona praktycznie nad morzem kolejka łącząca kurorty wybrzeża takie jak Lloret de Mar, Santa Susana, Malgrat de Mar czy Calella z Barceloną.

Costa Brava to zdecydowanie miejsce godne polecenia osobom spragnionym nocnych rozrywek i intensywnego życia nocnego, a także wielbicielom fantastycznej hiszpańskiej kuchni!