Londyn

Nie przegap!
Zarezerwuj online dziś lub zadzwoń do naszego wakacyjnego doradcy 22 290 36 13

Nasze kierunki / City Breaks / Londyn

Jeśli lubisz klimat wielkomiejskich ulic, kulturę, muzykę czy modę, z pewnością będziesz zachwycony atmosferą panującą w Londynie. Preferujesz bardziej kameralne wycieczki? Wystarczy, że zamiast głównych arterii miasta wybierzesz obrzeża brytyjskiej stolicy, by móc z jednej strony poczuć jej klimat, z drugiej spokojnie i bez pośpiechu przyjrzeć się jej osobliwościom. Jedno jest pewne – Londyn to na pewno doskonały kierunek na city break.

Big Ben, Tower Bridge, czerwone budki telefoniczne, czarne taksówki i piętrowe autobusy – to chyba najbardziej charakterystyczne symbole Londynu. Będąc w największym brytyjskim mieście, warto udać się do Pałacu Westminster zachwycającego swoją oryginalną architekturą. Popularną atrakcją jest także London Eye – ogromny diabelski młyn powstały z okazji uczczenia wejścia w kolejne milenium. Przejażdżka kapsułami trwa około 40 minut, a z ich wnętrza roztacza się niezwykła panorama stolicy Wielkiej Brytanii.

Nie wypada nie odwiedzić tutejszych muzeów oraz galerii. Łącznie jest ich ponad 240. Do najbardziej znanych należą Tate oraz Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Warto wiedzieć, że wstęp na wystawy stałe w większości państwowych instytucji kultury, takich jak British Museum czy National Gallery, jest darmowy!

Kiedy zgłodniejesz, koniecznie wstąp do jednej z knajpek lub restauracji. Zastanawiasz się, która potrawa cieszy się największą popularnością? Bez wątpienia fish and chips! Będąc w stolicy Wielkiej Brytanii, rozsmakuj się w angielskiej herbacie lub skuś się na piwo ale, którego rodzajów nie sposób zliczyć. Prawdziwym kulinarnym turystom nie umknie także słynne angielskie śniadanie (którego podstawę stanowią jajka, kiełbasa, bekon oraz fasolka w pomidorach) oraz black pudding, czyli rodzaj kiełbasy przypominającej polską kaszankę.

Na chwilę relaksu możesz liczyć również, udając się do jednego z parków miejskich. Nie bez przyczyny bowiem Londyn jest nazywany zielonym miastem – tereny pokryte zielenią stanowią aż 40% jego powierzchni. Londyn to miasto idealne na city break dla osób lubiących dobrą zabawę. Nie brakuje tu klimatycznych klubów oraz dyskotek tętniących życiem do białego rana. W brytyjskiej stolicy odbywają się liczne imprezy i festiwale, które przyciągają turystów z całej Europy. Najbardziej popularny jest karnawał Notting Hill, podczas którego możesz zobaczyć największą paradę, jaka odbywa się na Starym Kontynencie.

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że po Londynie – dokładnie tak, jak po większości europejskich stolic – najlepiej przemieszczać się pieszo lub korzystając z transportu publicznego. Komunikacja miejska jest zdominowana przez bardzo rozbudowaną linię metra, dzięki której dotrzesz do większości zakątków miasta. Korzystając z transportu miejskiego, warto zaopatrzyć się w bilety dzienne oraz karnety. Chcesz odwiedzić stolicę Wielkiej Brytanii? Skorzystaj z Click&Go i pokuś się o zorganizowanie niezapomnianego wypadu do Londynu.

Dołącz do Wakacyjnego Klubu Click&Go

Czy marzysz już o następnych wakacjach? Zapisz się do naszego newslettera i jako pierwszy/a otrzymuj eksluzywne oferty, dowiaduj się o promocjach oraz wakacyjnych inspiracjach.