Budapeszt

City Break Budapeszt. Tanie loty z 4 lotnisk z Click&Go

Budapeszt, a więc stolica Węgier, to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Stworzone w drugiej połowie XIX wieku z połączenia trzech miejscowości – Budy, Obudy i Pesztu, jest znakomitym miejscem zarówno na 2-tygodniowe wakacje, jak i krótki weekendowy wypad. Stanowi bowiem znakomite połączenie pięknych zabytków, licznych atrakcji turystycznych, bogatej kultury i rozrywki.


Czy wiesz że...?

Did you know?

metro w Budapeszcie jest jednym z najstarszych na świecie

Did you know?

to miasto zbudowane na źródłach termalnych - jest ich aż 120!

Did you know?

budynek parlamentu jest trzecim co do wielkości na świecie


  • Budapeszt, czyli perła Europy Środkowej

  • Najważniejsze atrakcje Budapesztu

  • City Break w Budapeszcie z Click&Go

Budapeszt, czyli perła Europy Środkowej

Stolica Węgier położona jest w północnej części kraju, nad rzeką Dunaj, znad brzegu której rozpościerają się wspaniałe widoki. Poczujesz tu wielkomiejskiego ducha, ale i zaczerpniesz świeżego powietrza – niezwykle efektownie prezentują się tutejsze mosty, które łączą obie strony Budapesztu - Łańcuchowy, Elżbiety, Wolności oraz Małgorzaty. Miasto jest 8. co do zaludnienia w Europie (liczy ponad 1,7 mln mieszkańców) i jest jednym z najważniejszych centrów naukowo-kulturalnych Europy Środkowej – znajdują się tu liczne muzea, opery, galerie sztuki, a także ważne uczelnie, w tym Akademia Nauk.

Popularność turystyczna Budapesztu nie jest oczywiście dziełem przypadku – ze względu na długą historię, na którą wpływ miała nawet okupacja turecka, miasto jest miejscem, w którym znaleźć można całą masę wyjątkowych obiektów. Ich wymienianie warto rozpocząć od tych, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury – prawdziwą perłą Budapesztu jest Zamek Królewski, który znajduje się na wzgórzu, będącym wspaniałym punktem widokowym. Stanowi on potężny kompleks, w skład którego wchodzi wiele kondygnacji i rozmaitych miejsc, jak np. Biblioteka Narodowa, Galeria Narodowa czy Muzeum Historii Współczesnej. Sam w sobie prezentuje się niezwykle efektowanie i robi wrażenie nawet z bardzo daleka.

Na listę UNESCO wpisano również wspomniany już, niezwykle klimatyczny brzeg Dunaju oraz aleję Andrássyego i Plac Bohaterów. Aleja jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc Budapesztu, a na uwagę zasługują nie tylko liczne restauracje czy sklepy, ale także znajdujące się wzdłuż niej neorenesansowe budynki, które zrobią wrażenie nie tylko na miłośnikach architektury. Jeżeli chodzi o Plac Bohaterów, to miejsce okazałe, gdzie znajdują się chociażby efektowne budynki Muzeum Sztuk Pięknych czy Pałacu Sztuki.

Najważniejsze atrakcje Budapesztu

Oczywiście Budapeszt to nie tylko obiekty wpisane na listę dziedzictwa, ale również wiele innych wspaniałych zabytków i wyjątkowych miejsc. Szczególnie warto odwiedzić chociażby skalną kaplicę, znajdującą się u podnóża wzgórza św. Gellerta – ono również jest bardzo atrakcyjne, skupiając wiele wspaniałych obiektów, jak pomnik biskupa Gellerta czy cytadela. Do innych wartościowych obiektów w tym mieście zaliczamy Basztę Rybacką i kościół Macieja, Parlament, Bazylikę św. Stefana i wiele innych – miasto jest bogate w zabytki i to właśnie one są głównym powodem, dla którego warto się tam wybrać.

To jednak wciąż nie wszystko. Budapeszt słynie również ze wspaniałej przyrody, której reprezentantami są przede wszystkim parki, cieszące się zainteresowaniem zarówno wśród miejscowych, jak i turystów. Városliget i Népliget w Peszcie, parki na Wyspie Małgorzaty i na wyspie Óbudai to miejsca, które warto odwiedzić, by nacieszyć oczy i… odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku. Warto również wspomnieć o tym, że Budapeszt jest znany również jako uzdrowisko – znajduje się tu aż 10 łaźni leczniczych, a mnóstwo źródeł mineralnych oraz termalnych daje kolejną zachętę do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca. Jest ono idealne również dla miłośników zakupów i pięknych pamiątek!

City Break w Budapeszcie z Click&Go

Budapeszt jest bez wątpienia jednym z najlepszych miast na city break – szybki, weekendowy wyjazd, dzięki któremu odpoczniesz, zwiedzisz wspaniałe miejsca i zobaczysz jak prezentuje się to wyjątkowe miasto. A jeżeli planujesz taki wyjazd, skorzystaj z oferty Click&Go – jesteśmy cenionym biurem podróży, które zapewni Ci doskonałe warunki i sprawi, że pobyt w stolicy Węgier będzie niezapomniany – sprawdź nasze propozycje i spędź weekend swojego życia!


Informacje ogólne i pogoda

CZAS PRZELOTU: Polska - Budapeszt ok. 1,5 h

WALUTA: Forint (HUF) 100 HUF to ok. 1,2 PLN

JĘZYK: Węgierski (można także porozumiewać się po angielsku)

CZAS LOKALNY: Taki sam jak w Polsce

DOKUMENT PODRÓŻY: Obywatele Polski mogą podróżować na podstawie dowodu osobistego lub paszportu 

NAPIĘCIE: 220 V; urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów

PODATEK TURYSTYCZNY: 4% od ceny zakwaterowania za pobyt

Średnie temperatury

StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
SLMKMCLSWPLG
max 25111722252728231784
min -4-226111416171273-1