Costa del Sol

WyszukajNie przegap!
Zarezerwuj online dziś lub zadzwoń do naszego wakacyjnego doradcy 22 29 22 825

Home

Hiszpańska Kraina Słońca, czyli magiczne południowe andaluzyjskie wybrzeże Costa del Sol!

Niezwykłe miejsce, w pobliżu którego położony jest najwyższe pasmo górskie - Sierra Nevada. Dzięki temu w czasie pory zimowej możemy skorzystać z białego szaleństwa w głębi lądu, a następnie zrelaksować się nad ciepłym morzem. Wypoczynek na Costa del Sol to świetny wybór na cały rok - jest to jedno z najbardziej słonecznych miejsc w tej części Europy, gdzie temperatura zazwyczaj utrzymuje się na poziomie około 25°C.

Odwiedzając Andaluzję warto wiedzieć że jest to miejsce skąd pochodzi słynny taniec flamenco, czy znana na całym świecie corrida. Andaluzyjczycy to osoby uwielbiające się bawić, zatem jeśli w wakacyjnych planach znajdzie się miejsce na prawdziwą fiestę, to zdecydowanie należy je zrealizować w tej części Hiszpanii. Oprócz tego koniecznie trzeba odwiedzić przynajmniej jedno z miejsc związanych z kulturą i historią Maurów - np. słynny pałac Alhambra w Granadzie.

Na wybrzeżu wypoczywać można w kilku kurortach; najbardziej znane z nich to między innymi Torremolinos, Benalmadena, Fuengirola czy Estepona.