Mediolan

WyszukajNie przegap!
Zarezerwuj online dziś lub zadzwoń do naszego wakacyjnego doradcy 22 292 28 25

Home

Włoska stolica mody i designu, nad którą wznosi się katedra Duomo i gdzie La Scala kusi wyjątkowym repertuarem – każdy podróżnik zgodzi się, że Mediolan jest doskonałym miejscem na city break. Bez względu na to, czy miałeś już okazję go odwiedzić, czy jedziesz tam po raz pierwszy, z pewnością przywieziesz do domu wspaniałe wspomnienia. Dlaczego warto odwiedzić Mediolan? Powodów jest mnóstwo! Oto niektóre z nich.

Mediolan słynie przede wszystkim z ciekawej architektury i zabytków pochodzących sprzed setek lat. Najbardziej znana jest katedra, której budowa rozpoczęła się w 1386 roku i ukończyła 600 lat później. Piąta co do wielkości katedra na świecie zachwyca nie tylko ciekawą formą oraz elewacją pokrytą płaskorzeźbami i gargulcami, ale także luksusowym i pełnym przepychu wnętrzem, w którym królują witraże. Z udostępnionego dla turystów tarasu widokowego roztacza się panorama okolicy. Z kolei w kościele Santa Maria delle Grazie można podziwiać fresk Leonarda da Vinci przedstawiający Ostatnią Wieczerzę. W miejscu, w którym powstał, przed laty mieściła się klasztorna jadalnia.

Spacer po ulicach Mediolanu to nie tylko doskonała okazja do tego, aby poznać wyjątkową zabudowę miasta, ale również możliwość zrobienia zakupów. Rozmaite butiki są rajem dla miłośników i miłośniczek najnowszych trendów. Na szczególną uwagę zasługuje galeria handlowa Vittorio Emanuele II. Budowla zaprojektowana na planie krzyża i pokryta szklanym dachem kryje sklepiki, przytulne knajpki oraz kafejki. W słynnej dzielnicy mody można znaleźć sklepy najbardziej ekskluzywnych światowych marek. Co ciekawe, dwa razy w roku odbywa się tu Fashion Week, na który zjeżdżają najbardziej znani projektanci na świecie. Coś dla siebie znajdą również fani futbolu. W Mediolanie mieści się bowiem jeden z największych stadionów piłkarskich na świecie. San Siro może pomieścić jednorazowo nawet 80 tysięcy widzów.

Mediolański city break to doskonała okazja, aby poznać lokalną kuchnię. I chociaż wielu podróżników spodziewa się tu pizzy i makaronów, z których słyną Włochy, bardziej popularnymi daniami są risotto z szafranem czy kotlety wołowe. Warto przy tym pamiętać, że Włosi zasiadają do kolacji raczej późno, zaś w godzinach wieczornych w wielu restauracjach rozpoczyna się czas na aperitivo – aby zaostrzyć apetyt, skuś się na kieliszek wina lub orzeźwiającego drinka.

Po Mediolanie możesz z łatwością podróżować publicznymi środkami transportu. Oprócz kolei podziemnej tutejsza komunikacja miejska słynie przede wszystkim z najlepiej rozwiniętej w Europie Zachodniej linii tramwajowej. Warto nabyć karnet lub bilet dzienny – te opcje dadzą Ci możliwość nieograniczonego podróżowania po mieście. Chcesz poznać urok Mediolanu? Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować udany city break? Sprawdź ofertę Click&Go i zaplanuj wymarzony wypad!