Zakynthos

Wakacje Last Minute i All Inclusive

Zakynthos – Wakacje last minute i all inclusive z Click&Go


  • Zakynthos - największe atrakcje

  • Zakynthos - plaże

  • Zakynthos - kiedy jechać?

Zakynthos - największe atrakcje

Najważniejsze atrakcje Zakynthos

Co szczególnie warto odwiedzić lub zobaczyć na wyspie? Szczególną popularnością wśród wczasowiczów cieszy się wysunięty najbardziej na północ Półwysep Skinari, gdzie widoki zapierają dech w piersiach. Do Twojej dyspozycji jest tutaj czynna latarnia morska, a miejsce to imponuje również najpiękniejszymi w całej Grecji jaskiniami. Szczególnie polecane są te o nazwie Blue Caves.

 

Najpopularniejszą atrakcją na Zakynthos jest natomiast Zatoka Wraku – w otoczeniu strzelistych klifów znajduje się tu słynny grecki wrak MV Saint Bedan, którego sfotografowanie jest obowiązkiem każdego turysty.

Jak się okazuje, Zakynthos to nie tylko plaże i naturalne piękno, ale również mnóstwo zabytków i ciekawych obiektów. Najwięcej znajduje się w stolicy wyspy (o tej samej nazwie), a do tych najważniejszych zaliczamy Kościół świętego Dionizosa, plac z pomnikiem Dionizosa Solomosa oraz znajdujący się tam Kościół św. Mikołaja z Molos. Miasto imponuje klimatycznymi uliczkami, przypominającymi te na Krecie, a także bogatą ofertą gastronomiczną i rozrywkową. Zdecydowanie jest tutaj co robić!

 

Niezwykłą atrakcję dla wczasowiczów jest także niewielka wyspa Cameo, która nazywana jest również wyspą ślubów. Jest to miejsce, do którego łatwo dotrzeć i które spełni oczekiwania zakochanych, pragnących znaleźć się w niezwykle pięknym miejscu i uwiecznić je na fotografii. Oprócz tego polecamy także wyjątkowe zatoki – Porto Roxa o księżycowym krajobrazie oraz Porto Limnionas, która stanowi jedno z najbardziej zacisznych miejsc do pływania. To oczywiście tylko część atrakcji wyspy, o których można mówić godzinami – coś dla siebie znajdą tam wszyscy wczasowicze, bez względu na wiek i zapatrywania.

Zakynthos - plaże

Zakynthos z Click&Go

Morze Jońskie to cel wielu turystów. Znajduje się tam mnóstwo wyjątkowych greckich wysp, które pozwalają na niezwykle efektywny i komfortowy wypoczynek przy palącym słońcu i niebieskim niebie. Jedną z tych najbardziej urodziwych wysp jest bez wątpienia Zakynthos, która zapewnia prawdziwe bogactwo atrakcji i jest polecana wszystkim osobom, pragnącym uciec od codziennych trosk i zregenerować siły.

 

Słoneczne Zakynthos, czyli zapraszamy do Grecji

Zakynthos jest trzecią co do wielkości wyspą jońską, tworząc – wraz z kilkoma bezludnymi wyspami – gminę Zakynthos. Jej powierzchnia to około 405 km2, co daje ogrom możliwości wczasowiczom i wiele miejsc, w których warto się znaleźć. Podobnie jak inne greckie wyspy, imponuje doskonałym klimatem dla wczasowiczów i wysokimi temperaturami, które utrzymują się tutaj przez okrągły rok.

 

Najcieplejsze są oczywiście miesiące letnie – od czerwca do sierpnia średnie temperatury wynoszą tutaj od 24 do 28 stopni Celsjusza. Nie oznacza to jednak, że wizyta tutaj powinna ograniczyć się do lata. Wręcz przeciwnie – przepiękne są tutaj również maj, wrzesień i październik, dając nieco ulgi od skrajnych upałów, a mimo tego umożliwiając efektywne opalanie czy czerpanie relaksujących kąpieli w ciepłym morzu. Na wyspie znajduje się bardzo wiele piaszczystych, szerokich plaż – tutejsza linia brzegowa liczy sobie aż 123 km, a zachodnie wybrzeże imponuje wspaniałymi klifami. Dzięki temu bez wątpienia znajdziesz tutaj idealne miejsce do wypoczynku.

 

Oczywiście polecamy udanie się na jedną z wielu tutejszych plaż. Te po stronie wschodniej są lepiej zorganizowane, zaś zachodnie są dzikie i odosobnione, odpowiadając wczasowiczom, którzy poszukują odrobiny spokoju.

Zakynthos - kiedy jechać?

Wakacje na Zakynthos z Click&Go

Jeżeli marzysz o najpiękniejszych wakacjach swojego życia, zapraszamy na Zakynthos wraz z Click&Go. Zapewniamy znakomite warunki zakwaterowania i wypoczynku, oferując wiele rozmaitych wariantów cenowych i atrakcji. To miejsce idealne dla zakochanych par, rodzin z dziećmi, a także grup przyjaciół, które poszukują idealnego miejsca na wakacyjne szaleństwa.

 

Zakynthos to prawdziwy raj dla wczasowiczów i jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na świecie – teraz możesz przekonać się o tym samemu!


Informacje ogólne i pogoda

CZAS PRZELOTU: Polska - Zakynthos ok. 2,5 h

WALUTA: Euro

JĘZYK: Grecki (można także porozumiewać się po angielsku)

CZAS LOKALNY: Czas polski minus 1 godzina

DOKUMENT PODRÓŻY: Obywatele Polski mogą podróżować na podstawie dowodu osobistego lub paszportu 

NAPIĘCIE: 220 V; urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów

PODATEK TURYSTYCZNY:

Klienci objęci są obowiązkowym podatkiem turystycznym (obowiązuje od 01.01.2018 r.), który jest pobierany na miejscu w hotelu zależnie od kategoryzacji obiektu:

Hotele:                                 Apartamenty:

1* i 2* – 0,5 EUR/dzień     1* i 2* – 0,25 EUR/dzień

3* – 1,5 EUR/dzień            3* – 0,5 EUR/dzień

4* – 3 EUR/dzień               4* – 1 EUR/dzień

5* – 4 EUR/dzień

Średnie temperatury

StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
SLMKMCLSWPLG
max 131315172024272825211814
min 101012141721232422191612

Gdzie na wakacje?