Parki rozrywki na Wyspach Kanaryjskich

Wczasy | | 3 minutes

Wyspy Kanaryjskie to jedno z tych miejsc na świecie, które kojarzy nam się przede wszystkim z palącym słońcem, krystalicznie czystym morzem i dobrą rozrywką. Skojarzenia te są oczywiście jak najbardziej trafne, a sama wizyta na „Kanarach” to okazja, by zaznać wyjątkowego odpoczynku i doskonałej zabawy. A skoro już mowa o zabawie, trudno byłoby przejść obojętnie obok znajdujących się tam parków rozrywki, w których czas spędzą doskonale zarówno młodsi, jak i starsi wczasowicze. Sprawdźmy, które z nich szczególnie warto odwiedzić!

Siam Park (Teneryfa)

185 tys. m2 powierzchni, stylistyka rodem z Tajlandii i ogrom niesamowitych atrakcji – oto jedna z największych atrakcji Teneryfy i całych Wysp Kanaryjskich, Siam Park. Jest to park wodny, uważany za jedno z najlepszych tego typu miejsc na świecie, w którym znakomicie spędzi czas każdy, niezależnie od wieku czy zapatrywań. Dzięki rozmaitym zjeżdżalniom, rynnom i torom, można oddać się tutaj wodnym szaleństwom – a wszystko to przy pięknej pogodzie.

Jakie atrakcje robią największe wrażenie? Przede wszystkim warto powiedzieć o:

  • Mekong Rapids – ogromnej rynnie, którą spływa się na czteroosobowym pontonie. Równie ciekawa atrakcja to Dragon, gdzie również spływamy czteroosobowym pontonem, ale… pod wielkim smokiem, co niesamowicie podnosi adrenalinę!
  • The Volcano – czyli kolejnym szalonym zjeździe, tym razem jednak prosto do krateru wulkanu, gdzie niezwykle efektowne pokazy świetlne robią niesamowite wrażenie.
  • Naga Racer – torach wykonanych z piankowych mat,na których toczy się wyścig – niebywale szybki, ale oczywiście w pełni bezpieczny.
  • Zaginionym mieście – atrakcji dla dzieci, będącej systemem rozmaitych zjeżdżalni, mostów, wodospadów i innych elementów – nie tylko prezentuje się wspaniale, ale też daje ogrom rozrywki najmłodszym.

Oczywiście to tylko część atrakcji – Siam Park to również sztuczna plaża, odpoczynek nad rzeką wśród tropikalnej roślinności, a także liczne punkty gastronomiczne!

Oasis Lago Taurito Water Park (Gran Canaria)

W miejscowości Playa Taurito znajduje się kolejny bardzo duży park wodny, w którym dominują potężne, niezwykle szybkie zjeżdżalnie, którymi można zjeżdżać na pontonach. Mowa tutaj przede wszystkim o Freefall oraz Roller Coasterze. Warto wspomnieć też o licznych basenach dla starszych i młodszych, a także wielu atrakcjach dla dzieci. Co ciekawe park wodny położony jest w pobliżu hotelu i niedaleko plaży, a w jego obrębie znajdują się też pola do minigolfa, korty tenisowe, restauracje i wiele innych atrakcji.

Oasis Lago Taurito to również doskonała strefa relaksu z licznymi leżakami, a także odnowa biologiczna – szczególnie zainteresować powinno to osoby, pragnące wypoczywać i regenerować siły w czasie swoich wakacji.

AquaLava Lanzarote Water Park (Lanzarote)

Na afrykańskie upały, jakie panują w Lanzarote, idealny będzie – a jakże – park wodny! AquaLava to część kompleksu Relaxia Lanzasur Club, z którego bezpłatnie mogą korzystać jego klienci. Szczególną popularnością cieszy się tutaj wolna rzeka ze sztucznym prądem, a dla najmłodszych wspaniałą atrakcją jest zamek ze zjeżdżalniami. Do tego basen ze sztucznymi falami, minigolf, SPA i wiele innych atrakcji, również dla dorosłych – wszystko to sprawia, że miejsce godne odwiedzenia.

Holiday World (Maspalomas, Gran Canaria)

Abyśmy jednak nie byli zbyt monotematyczni, musimy wyróżnić też lunapark – z diabelskim płynem, licznymi karuzelami, a nawet symulatorem Formuły 1. Park rozrywki znajduje się na Gran Canarii, jest bardzo dobrze zaplanowany, a dzięki swojej różnorodności i dodatkowym atrakcjom (kręgielnia!) przyjemnie spędzą w nim czas zarówno najmłodsi, jak i osoby dorosłe.

To nie wszystko!

Oczywiście wymienione parki rozrywki to tylko część tego, co znaleźć można na Wyspach Kanaryjskich. Warto również wspomnieć o takich miejscach, jak Ocean Fun Park, Acua Water Park, Rancho Texas Lanzarote Park czy Aquapark Costa Teguise – wybór jest naprawdę bardzo duży i z całą pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy na wakacje planujesz wybrać się z dziećmi, czy też bez nich!


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *