Sporty wodne na Majorce, kiedy jechać?

Wczasy | | 3 minutes

„Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie.” – tak Majorkę określił Fryderyk Chopin. I choć, ze względu na problemy zdrowotne i perturbacje życiowe, nie zabawił on na hiszpańskiej wyspie zbyt długo, jego słowa są jak najbardziej prawdziwe i doskonale określają to miejsce, które polecamy każdemu na wymarzone wakacje. Majorka jest bowiem prawdziwym rajem dla plażowiczów, miłośników aktywnej turystyki oraz sportów wodnych. Jeżeli jesteś wielbicielem surfingu czy nurkowania, sprawdź, kiedy najlepiej udać się nad Morze Śródziemne!

Lato na Majorce, czyli raj dla miłośników sportów wodnych

Wakacje na Majorce warto organizować przez okrągły rok – nawet chłodniejsze miesiące, jak grudzień, styczeń i luty, sprzyjają zwiedzaniu i spacerom po tej pięknej wyspie. Również zimą temperatura nie spada tu zwykle poniżej 12 stopni Celsjusza, a brak tłumów sprzyja wypoczynkowi. Jeżeli jednak Twoim celem jest plażowanie oraz uprawianie sportów wodnych, wybierz się tam nieco później.

Sezon turystyczny na hiszpańskiej wyspie rozpoczyna się w maju, jednak miesiąc ten nie jest jeszcze najlepszy dla miłośników nurkowania czy surfingu – temperatura powietrza oscyluje wtedy w granicach 20 stopni Celsjusza, zaś wody – 17 stopni. Dlatego też pierwszym miesiącem, który okazuje się korzystnym dla sportowców, jest czerwiec. Mamy wtedy do czynienia z wyraźnym ociepleniem, a także odpowiednimi temperaturami – zarówno powietrza (23-28 stopni Celsjusza), jak i wody (21 stopni).

Jeszcze cieplejsze są lipiec oraz sierpień, kiedy to robi się naprawdę gorąco – temperatury powietrza mogą przekraczać nawet 30 stopni Celsjusza, zaś wody – 24 stopnie. Jest to więc czas idealny zarówno dla miłośników nurkowania, surfingu, jak i żeglarstwa. Są to również miesiące suche, dlatego też ryzyko tego, że w czasie wodnych szaleństw spotka Cię deszcz, są niewielkie.

To jednak nie koniec! Według specjalistów, najlepszym miesiącem do nurkowania na Majorce, jest wrzesień – zarówno temperatury powietrza, jak i wody wciąż są bardzo wysokie, jednak nie musisz obawiać się bardzo wysokich, ponad 30-stopniowych upałów. Sezon kończy się na wyspie w październiku, kiedy to temperatura wciąż jest wysoka, jednak wzrasta liczba dni deszczowych, a wieczory są chłodniejsze niż w miesiącach letnich.

Gdzie uprawiać sporty wodne na Majorce?

Skoro wiemy już, że najlepszym okresem na uprawianie sportów wodnych na Majorce jest ten od czerwca do września, warto odpowiedzieć sobie na jeszcze jedno pytanie, mianowicie – gdzie uprawiać sporty wodne? Jak się okazuje, na wyspie jest wiele wspaniałych miejsc, które zapewniają idealne warunki do nurkowania, surfingu, żeglarstwa i wielu innych sportów wodnych.

  • Puerto de Alcudia

Piękna miejscowość, położona w północno-wschodniej części Majorki, której domeną jest stacja wodna „Wind & Friends”. Jest to z jednej strony szkoła, a z drugiej wypożyczalnia, oferująca kursy windsurfingu oraz żeglarstwa. Możesz wypożyczyć tu deskę lub katamaran i cieszyć się wodnym szaleństwem. Kursy również w języku polskim!

  • Cala Mesquida

Piękna zatoka w północno-wschodniej części Majorki, która poza efektowną plażą otoczoną wzgórzami, zapewnia również doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu czy kitesurfingu – zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych. Dostępna jest tu również wypożyczalnia sprzętu.

  • Cap Llebeig i Cabrera Cala Galiota

Położone bardzo blisko siebie dwa wspaniałe miejsca do nurkowania, szczególnie dla zaawansowanych nurków. Można tu podziwiać piękny, podwodny świat na głębokości od 26 do 60 m i na własne oczy zobaczyć barakudy, grupery, ryby papugi czy rozgwiazdy.

  • Islas Bledas

Kolejne miejsce dla nurków, tym razem również początkujących. Można nurkować tu na głębokości do 30 m, co pozwoli Ci zobaczyć barakudy, grupery, a także mureny.

Oczywiście to tylko niektóre z popularnych miejsc, które umożliwiają uprawianie sportów wodnych. Niemal całe wybrzeże Majorki pozwoli Ci na surfowanie, nurkowanie czy żeglowanie w doskonałych warunkach!


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *