Co może zaoferować Lloret de Mar, imprezowe centrum wybrzeża Costa Brava?

Wczasy | | 3 minutes

Zaledwie 75 km od słynnej Barcelony, znajduje się jedno z centrów turystycznej rozrywki, znane w całej Europie. To Lloret de Mar, będące jednym z najdoskonalszych miejsc, w których z jednej strony wypoczniesz na szerokiej, piaszczystej plaży, a z drugiej będziesz mógł z drinkiem w ręku spędzić wspaniałe noce, przepełnione tańcem i śpiewem. Bo centrum Lloret de Mar zasypia rzadko, co nie oznacza, że nie znajdziesz tutaj również spokoju. Co może zaoferować ten kurort? Przekonajmy się!

Lloret de Mar, czyli plaża i wypoczynek

Wybierając się na Costa Brava, zdecydowana większość turystów pragnie błogiego wypoczynku – najlepiej na rozgrzanym od słonecznych promieni piasku i w ciepłych wodach Morza Śródziemnego. Organizując wakacje w Lloret de Mar zyskasz przede wszystkim możliwość odwiedzenia pięknych plaż – zarówno tych szerokich i bardzo popularnych wśród turystów, jak również mniejszych, znajdujących się też w zatoczkach. Poszarpana linia brzegowa i widok grzbietów górskich powodują, że poza błogim wypoczynkiem, można tu również nacieszyć oczy pięknem krajobrazu.

Najpopularniejszą plażą Lloret de Mar jest, znajdująca się przy promenadzie, Playa Grande – długa na 1,5 km i oferująca wszelkie niezbędne wygody czy atrakcje wodne. Niedaleko niej znajduje się Playa de Fenals – nieco mniej zatłoczona od Playa Grande. Jeżeli natomiast poszukujesz miejsca, gdzie znajdziesz więcej spokoju, udaj się na Playa de Santa Cristina, która choć oddalona od centrum o kilka kilometrów, zapewni Ci więcej intymności. Podobnie jak calas, czyli maleńkie plaże znajdujące się w zatoczkach – te można znaleźć, wybierając się na dłuższy spacer wzdłuż wybrzeża.

Odwiedzenie tutejszych plaż jest obowiązkiem każdego turysty – po pierwsze ze względu na ich czystość (plaża miejska jest nagradzana co roku Błękitną Flagą), a po drugie dzięki możliwościom, jakie dają. Można tu nie tylko plażować, ale też uprawiać sporty wodne – dzięki spokojnym wodom, warunki do tego są doprawdy znakomite. Atrakcjom tym sprzyja oczywiście również piękna, słoneczna pogoda, która utrzymuje się tutaj nawet poza sezonem wakacyjnym.

Najlepsze imprezy? Oczywiście w Lloret de Mar!

Centrum kurortu to liczne bary, puby, dyskoteki, kawiarnie i restauracje, czyli ogrom możliwości dla wszystkich tych turystów, którzy pragną dobrej zabawy i ucieczki od codziennej rutyny. Dzięki dużej różnorodności klubów muzycznych i nocnych, jest tu co robić – nie tylko w dzień, ale i po zmroku. Lloret de Mar w sezonie wakacyjnym nie zasypia, więc jeżeli potrzebujesz odrobiny szaleństwa, będzie to dla Ciebie idealne miejsce na wakacje.

Co więcej – znajduje się tutaj jedno z największych kasyn na wybrzeżu, które cieszy się dużym zainteresowaniem turystów.

Nie tylko plażowanie i taniec

Choć Lloret de Mar kojarzone jest przede wszystkim z tej imprezowej strony, można znaleźć tutaj również spokój i wiele innych atrakcji – w tym dla całej rodziny. Jedną z tych największych jest aquapark Water World, oferujący liczne zjeżdżalnie i atrakcje dla najmłodszych oraz dorosłych gości. Innym miejscem wartym odwiedzenia z bliskimi są ogrody botaniczne Jardines de Santa Clotilde pełne wspaniałych, egzotycznych roślin i pozwalające uciec od turystycznego zgiełku.

Będąc w Lloret de Mar warto też odwiedzić Muzeum Morskie, bogate w modele statków czy stare mapy, modernistyczny cmentarz Cementerio Modernista, pełny niezwykłych obiektów, a także gotycki kościół, będący wizytówką tej miejscowości. Dla miłośników krótszych i dłuższych wędrówek, interesujący powinien być również fakt, że można zorganizować tu spacer po Camins de Ronda – droga wiedzie wzdłuż klifu i zapewnia wiele niezapomnianych widoków.

Czy warto poznać Lloret de Mar?

Jak najbardziej – jest to miejsce nie tylko dla miłośników całonocnych zabaw, ale też rodzin z dziećmi czy turystów, pragnących odpocząć od codziennej rutyny. Wiele wspaniałych miejsc, liczne atrakcje i bliskość przepięknej Barcelony sprawia, że nie będziesz się tu nudzić – zarówno w okresie letnim, jak i poza sezonem!


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *