Tanie loty, kiedy kupować aby było rzeczywiście tanio?

Porady podróżne | | 3 minutes

Każdy z nas kocha odwiedzać nowe miejsca – podróże kształcą, pozwalają na wypoczynek i oderwanie się od codziennych obowiązków. Kierunków, w które możemy się udać nie brakuje, a w dzisiejszych czasach praktycznie cały świat stoi przed nami otworem. Tylko jak znaleźć fundusze, by podróżować często i poznawać piękno tego świata? Jedną z alternatyw są tanie loty, które pozwolą Ci przemieszczać się szybko i na duże odległości – ze sporymi oszczędnościami. Sprawdźmy kiedy rezerwować bilety, by loty były rzeczywiście bardzo tanie!

Im wcześniej tym lepiej?

W zdecydowanej większości przypadków o tym, jak tanie będą bilety lotnicze, decyduje liczba wolnych miejsc. Im mniej jest tych wykupionych, tym Twoja szansa na zakup biletu z pierwszego progu cenowego (najtańszego) będzie najwyższa. W praktyce warto więc sprawdzać tanie loty na kilka miesięcy (optymalnie – pół roku) przed planowanymi wakacjami. Dotyczy to szczególnie tanich przewoźników, takich jak Ryanair czy Wizz Air, którzy często oferują naprawdę doskonałe propozycje dla osób poszukujących oszczędności.

Jak nie pominąć dobrych cen? Warto ustawiać alerty cenowe na stronach, dzięki czemu otrzymasz informacje o atrakcyjnych ofertach biur podróży czy przewoźników. Możesz też regularnie odwiedzać stronę Click&Go, gdzie regularnie aktualizujemy ofertę o niezwykle korzystne cenowo loty do najpiękniejszych miejsc.

Pakuj się i leć, czyli last minute zawsze w modzie!

Alternatywą dla osób, które mogą spakować się w jeden dzień, zostawić psa u sąsiada i wziąć szybki urlop są oferty na wakacje last minute. Polegają one na wykupieniu biletów lotniczych na kilkanaście (maksymalnie kilkadziesiąt) godzin przed wylotem – w ten sposób możesz skorzystać z niesamowitych okazji i zapłacić za podróż do swojego wymarzonego kraju nie kilka tysięcy, a kilkaset złotych. Jest to opcja oferowana przez linie czarterowe, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem polskich turystów już od wielu lat, umożliwiając poznawanie całego świata za naprawdę nieduże pieniądze.

Takie widoki za kilkaset złotych? Warto szukać tanich lotów!

Inne sposoby na tanie loty

Kupowanie biletów lotniczych na kilka miesięcy przed wakacjami albo na ostatnią chwilę to najpopularniejsze metody oszczędzania na podróżach. Ale niejedyne! Jak się okazuje istnieje kilka innych sprytnych metod, dzięki którym zapłacisz mniej, a Twoje wymarzone wakacje w ogóle na tym nie ucierpią. Oto trzy najważniejsze!

  • Szukaj alternatywnych lotnisk

Zwykle wybieramy główne lotniska, znajdujące się w danym mieście czy kraju, bo z jednej strony zapewniają dobrą komunikację z centrum miasta, a z drugiej są sugerowane przez linie lotnicze i biura podróży. Tymczasem bardzo często okazuje się, że mamy możliwość wybrania innego lotniska – np. mniejszego czy znajdującego się w mniejszej miejscowości, z którego wylot (albo przylot) okaże się o wiele tańszy. Często na tyle, że warto przejechać wiele kilometrów więcej, by się do niego dostać.

  • Lataj poza sezonem

Okres wakacyjny to najdroższe bilety lotnicze, atrakcje i hotele. Wybierając się np. do nadmorskich kurortów w lipcu czy sierpniu, zapłacisz nawet dwa razy tyle, co udając się do tego samego miejsca poza sezonem. Warto więc organizować wakacje we wrześniu i październiku – w ciepłych krajach pogoda jest wtedy przepiękna i umożliwia plażowanie, a turystów jest znacznie mniej. Pamiętaj też o wiośnie, która pozwala zwiedzać i cieszyć się naturalnymi atrakcjami wielu miejsc.

Omijaj również loty w święta i długie weekendy – wtedy bilety również są o wiele droższe, niż zwykle!

  • Nie kupuj biletów w weekend

Sobota, a w szczególności niedziela, to dni wolne, w które bilety lotnicze kupuje dużo większa liczba osób niż w tygodniu. Z tego też względu loty są droższe – rezerwuj je więc w tygodniu, kiedy zainteresowanie biletami nie jest aż tak wielkie.

Cierpliwości i… udanych wakacji!

Tanie loty to sposób na oszczędność i wakacje marzeń – również w najbardziej odległym miejscu, o którego odwiedzeniu śniłeś od dawna. Wystarczy tylko kierować się powyższymi poradami i zachować odrobinę cierpliwości w poszukiwaniu najlepszych ofert – w końcu trafi się taka, dzięki której Ty i Twoi bliscy będziecie w pełni usatysfakcjonowani!


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *