Za pięć dwunasta. Miejsca niezniszczone jeszcze przez masową turystykę, które musisz zobaczyć

Porady podróżne | | 3 minutes

Fale turystów, zalewające najpopularniejsze kurorty czy zabytki często powodują, że wyjątkowe niegdyś miejsca, zostają obdarte z niewinności. Co więcej – często nadmierne ilości ludzi prowadzą do zniszczeń lub zanieczyszczeń, które wyjątkowe niegdyś atrakcje, zamieniają w mało urokliwe i pozbawione klimatu miejsca. Jednak jest na świecie jeszcze kilka wyjątkowych miejsc, które nie zostały zniszczone przez masową turystykę i zachwycą Cię klimatem, atrakcjami oraz pięknem. Mamy 5 propozycji takich wyjątkowych miejsc – odwiedź je, nim będzie za późno!

5 miejsc niezniszczonych przez masową turystykę

Wulkan Teide na Teneryfie

Teneryfa jest jedną z najpopularniejszych wysp, które odwiedzają wczasowicze z całego świata – również Ci, udający się na wakacje all inclusive z Click&Go. Ogromna liczba wspaniałych, pełnych życia kurortów i liczne atrakcje turystyczne powodują, że można tu spędzić wakacje swoich marzeń. Centralnym punktem i jednocześnie najbardziej fascynującym miejscem Teneryfy jest bez wątpienia wulkan Teide, będący jednocześnie najwyższym szczytem Hiszpanii. To nie tylko ogromna, robiąca niemałe wrażenie góra, ale też okolica pełna dzikiej, niczym nie skalanej przyrody, wspaniałe szlaki turystyczne, wąwozy i wiele, wiele atrakcji przyrodniczych.

Choć turystów tu nie brakuje, zdecydowana większość z nich z szacunkiem podchodzi do tego miejsca, dzięki czemu nie zostało ono jak dotąd zniszczone przez ludzką bezmyślność.

Dziewicze plaże Algarve

Południe Portugalii to niezwykle dogodne warunki dla wczasowiczów, którzy mogą wypoczywać tutaj na szerokich, piaszczystych plażach i zażywać kąpieli w ciepłych wodach morskich. Co ciekawe, w jednym z najatrakcyjniejszych regionów tego kraju, Algarve, turyści mają dostęp do dzikich plaż, które nie tylko nie są tłumnie odwiedzane przez przybyszów z innych krajów, ale przede wszystkim imponują swoim pięknem. Często są to bowiem zatoczki otoczone klifami, gdzie znaleźć można nawet urokliwe groty i jaskinie.

Szczególnie polecamy zachodnie wybrzeże Algarve – Costa Vicentina oraz wyjątkową Jaskinię Benagil, która jest jednym z naturalnych cudów Portugalii.

Niezwykłe miejscowości Czarnogóry

Czarnogóra do niedawna była niechętnie odwiedzana przez turystów, ponieważ niewiele osób wiedziało o tym, że jest tak piękna i pełna wyjątkowych miejsc. Poza dziką naturą, która nie została tutaj skalana turystycznym tłokiem, szczególnie warte polecenia są wyjątkowo klimatyczne, pamiętające dawna lata miasteczka. Tym najpopularniejszym jest Kotor, coraz bardziej popularny wśród turystów, jednak znajdują się tutaj również mniej znane, a równie imponujące miejscowości. Należą do nich m.in. przepiękny Perast z ogromną liczbą budynków zachowanych z czasów weneckich oraz położony u zbocza góry Herceg Novi, gdzie także znajduje się wiele imponujących obiektów.

Czarnogóra to alternatywa dla najpopularniejszych regionów Europy – można tu plażować, zwiedzać i cieszyć się pięknem natury. I przede wszystkim błogim spokojem.

Klasztory Chalkidiki

Półwysep Chalcydycki jest jednym z najpopularniejszych miejsc do nadmorskiego wypoczynku w Grecji, jednak skrywa małą tajemnicę – jest nim jeden z trzech znajdujących się tu „cypli” o nazwie Athos, zamieszkany przez prawosławnych mnichów. Poza wypoczynkową miejscowością Ouranoupolis, zwiedzanie znajdujących się tutaj, przepięknych klasztorów jest bardzo ograniczone. O pozwolenie na to mogą starać się wyłącznie mężczyźni, a podczas samego zwiedzania obowiązują bardzo rygorystyczne przepisy. Warto jednak, bo to miejsce niezwykłe.

Alternatywą jest rejs statkiem, z którego pokładu można podziwiać kilka znajdujących się na Athos obiektów.

Lizbońska Alfama

I na koniec najsłynniejsza, najbardziej urokliwa dzielnica portugalskiej stolicy. Alfama, mimo swojej popularności turystycznej, pozostaje atrakcyjna i spokojna, umożliwiając spacer licznymi, wąskimi uliczkami, przejazd słynnym żółtym tramwajem linii 28 czy zwiedzenie zamku. Wizyta tutaj pozwoli Ci zyskać wiele wspaniałych wspomnień i poznać Portugalię od jej najlepszej strony – serdecznie polecamy!


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *