Wybór wymarzonych wakacji wcale nie musi być łatwy. Ogromna liczba kierunków, w jakich można podążyć i wiele bardzo zróżnicowanych ofert sprawia, że przed kliknięciem „Rezerwuj” często drżą nam dłonie. Jedną z takich zagwozdek może być to, czy wybrać wakacje all inclusive, czy też nie – to bardzo istotny czynnik, który wpłynie na atrakcyjność i wygodę Twojego pobytu. Aby ułatwić Ci tę kwestię, przedstawiamy wszelkie „za” i „przeciw” – dzięki temu szybciej podejmiesz dobrą decyzję!

All inclusive, czyli pełne wyżywienie dla całej rodziny!

Polacy, organizując swoje wymarzone wakacje, coraz częściej wybierają opcję all inclusive – jest ona oferowana przez wiele biur podróży, a mnóstwo wyjątkowych miejsc, hoteli i kuchni, daje możliwość znalezienia rozwiązania idealnego dla siebie i tym samym zadbania o maksymalny komfort podczas wakacji. Wybierając wakacje all inclusive, stawiasz na pełne wyżywienie, a więc 3 posiłki + napoje i przekąski,  w niektórych hotelach możesz z tego korzystać nawet przez całą dobę. Masz więc zapewnione hotelowe śniadania, obiady i kolacje, w związku z czym nie musisz przeznaczać swoich wakacyjnych funduszy na posiłki z innych, lokalnych restauracji, a także nie tracisz czasu na przygotowywanie dań dla siebie i najbliższych. Dodatkowo – kiedy najdzie Cię ochota, możesz spróbować wielu serwowanych przekąsek (również tych słodkich). To rozwiązanie szczególnie polecane rodzicom, chcącym zadbać o zadowolenie swoich pociech.

Dla kogo jest all inclusive? Pełne wyżywienie to opcja idealna przede wszystkim dla tych osób, które pragną większość czasu spędzać w hotelu i jego okolicach – np. na plaży. To rozwiązanie doskonałe dla rodzin z dziećmi, które nie będą zbyt wiele czasu przeznaczać na zwiedzanie i w związku z tym nie będą musiały zamawiać obiadu poza hotelem. Wygodnie i oszczędnie.

Bez all inclusive, czyli wyżywienie na własną rękę

Oczywiście fakt, że oferty all inclusive cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie oznacza, że nie brakuje osób, które całkowicie rezygnują z tego rozwiązania. Szczególnie często z all inclusive rezygnują pary, grupy przyjaciół i wszystkie te osoby, które ponad przebywanie w hotelu i okolicach, cenią sobie zwiedzanie oraz poznawanie obcej kultury – wtedy zamiast spożywać posiłki w hotelu, zamawiają one obiady czy kolacje w lokalnych restauracjach. To również idealna opcja dla miłośników odkrywania nowych smaków, którzy chcą w ten sposób jeszcze lepiej chłonąć nieznaną im kulturę. Z hotelowymi, dość „standardowymi” posiłkami, zwykle nie jest to możliwe.

Warto wiedzieć, że rezygnując z all inclusive, poniesiesz mniejsze koszty zakwaterowania, a zaoszczędzone fundusze, będziesz mógł przeznaczyć właśnie na śniadania, obiady i kolacje poza hotelem. Zyskujesz w ten sposób pełną niezależność w czasie swoich wymarzonych wczasów.

Warto wiedzieć, że oferty noclegu bez wyżywienia (lub z tzw. wyżywieniem własnym) są często domeną tych hoteli i pensjonatów, które na wyposażeniu pokojów posiadają aneksy kuchenne. W ten sposób samodzielnie przygotujesz swoje ulubione dania i… jeszcze bardziej zaoszczędzisz na wakacyjnym wyżywieniu – to ciekawa alternatywa, również dla osób ceniących własne dania.

Dopasuj ofertę do indywidualnych potrzeb!

Wybierając się na wakacje, nie musisz jednak wybierać pomiędzy czarnym a białym – okazuje się bowiem, że w większości przypadków możesz dopasować kwestię wyżywienia do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu wybierzesz np. nocleg wraz ze śniadaniem, a więc opcję, która wydaje się być najbardziej racjonalna w zdecydowanej większości przypadków. Dzięki niej tuż po przebudzeniu zjesz smaczne, pożywne śniadanie i zyskasz siły na cieszenie się swoimi wakacjami. Bez tracenia czasu na przygotowywanie porannego posiłku lub poszukiwanie restauracji. Nie rezygnujesz przy tym z poznawania nowych, obcych smaków, co uczyni Twoje wczasy jeszcze atrakcyjniejszymi.

Dzięki ogromnej różnorodności ofert – zarówno tych z all inclusive, jak i bez wyżywienia – masz możliwość zorganizowania wymarzonych wakacji. Click&Go przygotowało dla Ciebie najlepsze wczasy z wyżywieniem lub bez, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!