Gdzie lecieć poza sezonem mając małe dzieci?

Porady podróżne | | 3 minutes

Choć większość z nas wakacje kojarzy z upalnym lipcem i sierpniem, szansa na wymarzony urlop nie kończy się wraz z początkiem września. Wprost przeciwnie – to czas, który warto wykorzystać, by wybrać się z całą rodziną do jednego z ciepłych, europejskich krajów. Bez paszportu, w kilka godzin i z szansą nie tylko na efektywne plażowanie i zażywanie kąpieli morskich, ale też korzystania z wielu innych atrakcji. Oto najlepsze kierunki dla rodzin z dziećmi, które pragną cieszyć się wspaniałymi wakacjami również poza sezonem!

Malta

Malta to jedna z najpiękniejszych europejskich wysp na wakacje z dziećmi, która kusi wspaniałymi plażami, ciągle świecącym słońcem i różnorodnymi atrakcjami – również dla rodzin z dziećmi. Poza kąpielami morskimi i słonecznymi, a także odwiedzeniem niezwykłych miejscowości, takich jak Valletta (w całości wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO!), można udać się tutaj do pełnego atrakcji parku wodnego Splash & Fun Water Park w miejscowości Baħar Ic-Cagħaq albo słynnej wioski Popeye’a (anchor Bay), która jest iście bajkowym miejscem, robiącym ogromne wrażenie zarówno na starszych, jak i najmłodszych wczasowiczach. Wakacje na Malcie to również szansa na odwiedzenie Muzeum Zabawek (na Gozo), ZOO, w którym zwierzęta biegają wolno (Marsaskala) czy udać się w zachwycający rejs dookoła wyspy.

Cypr

Kolejną gorącą, idealną dla plażowiczów wyspą jest Cypr – poza sezonem mamy tu do czynienia z ponad trzydziestostopniowymi upałami, a liczba atrakcji robi wrażenie. Rodziny z dziećmi mogą odwiedzić starożytne miasta – Amathous oraz Kourion, udać się w imponujące góry Troodos, a także poszaleć w jednym z tutejszych parków wodnych (polecamy szczególnie WaterWorld Themed WaterPark oraz Fasouri Watermania Waterpark). Dla dzieci szczególnie atrakcyjna okaże się też wizyta w ZOO (Pafos) oraz parku rozrywki Parko Paliasto (Ayia Napa), gdzie nie brakuje różnorodnych atrakcji.

Costa Brava

Costa Brava, nazywana „dzikim wybrzeżem”, pełna jest urokliwych plaż i zatoczek, a znajdujący się tutaj przylądek Cap de Creus uważany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc znajdujących się w Europie. Poza atrakcjami nadmorskimi oraz wieloma wakacyjnymi, pełnymi radosnej atmosfery kurortami, nie brakuje tu również atrakcji dla rodzin z dziećmi. Godne polecenia są przede wszystkim parki wodne – Aquabrava (Roses) i Water World (Lloret de Mar), park linowy Parc Aventura Costa Brava (Pals), a także piękny ogród tropikalny Butterfly Park (Empuriabrava). Costa Brava to również ogrom szlaków turystycznych, możliwość wypłynięcia w rejs statkiem i doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych.

Algarve

Z Hiszpanii przenosimy się do Portugalii, gdzie jednym z najlepszych miejsc dla wczasowiczów oraz rodzin z dziećmi jest Algarve – region pełen wspaniale położonych, czystych plaż, urozmaiconych klifami, który jest bogaty w atrakcje naturalne i nie tylko. Szczególnie godnym polecenia, pięknym miejscem jest Lagos z imponującą fortecą, muzeum figur woskowych i położonym nieopodal parkiem wodnym Slide & Splash. Polecamy również wizytę w Zoomarine (Guia), gdzie możliwa jest zabawa z delfinami oraz szaleństwa w wesołym miasteczku, a także udział w Międzynarodowym Festiwalu Rzeźby z Piasku (Pera), gdzie można podziwiać imponujące posągi, tworzone przez największych artystów na świecie.

Wyspy Kanaryjskie

Ostatnim miejscem, które szczególnie polecamy rodzinom z dziećmi, są Wyspy Kanaryjskie – tropikalne, pełne wspaniałych plaż i… wulkaniczne. To tutaj znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii (Pico del Teide), będący uśpionym wulkanem, a wspaniałe tereny górskie są idealne do wędrówek – również z dziećmi, bo znajduje się tu wiele przyjaznych, bezpiecznych szlaków. Dla najmłodszych największymi atrakcjami będą jednak jeden z największych parków wodnych w Europie (Siam Park) oraz wielki ogród zoologiczny (Loro Parque). Wyspy Kanaryjskie tętnią życiem i nie da się tutaj nudzić – niezależnie od tego, który kurort wybierzesz wraz ze swoją rodziną!


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *