Jak spakować się w walizkę podręczną na tygodniowy pobyt?

City Breaks | | 3 minutes

Wybierasz się na tygodniowe wakacje i możesz zabrać ze sobą tylko walizkę podręczną, której waga nie może przekroczyć 10 kg. Brzmi jak science fiction? Ależ skąd, jest to jak najbardziej możliwe! Co więcej – pozwoli Ci zyskać dużą wygodę i zapewni mobilność w trakcie wakacji. Oto kilka istotnych rad, dzięki którym spakujesz to, co najważniejsze i zyskasz pewność, że w trakcie Twojej podróży niczego Ci nie zabraknie!

  • Zrób listę rzeczy i ustal priorytety

Podstawą pakowania się, niezależnie od długości pobytu czy rodzaju odbywanej podróży, jest stworzenie listy rzeczy do zabrania. Taka lista powinna być sporządzona nawet kilka dni przed wyjazdem, by zyskać dodatkowy czas na przypomnienie sobie o tym, co jeszcze warto zabrać. Dzięki liście nie zapomnisz żadnej istotnej rzeczy. Wybierając się na wakacje last minute możesz też ustalić priorytety zabieranych przedmiotów – w ten sposób, gdy w walizce zabraknie miejsca, będziesz mógł zrezygnować w pierwszej kolejności z tych najmniej istotnych.

  • Stosuj sprawdzone techniki pakowania

Każdy z nas potrafi składać ubrania tak, aby po wyciągnięciu ich z walizki, były gotowe do założenia. Ale nie wszyscy wiedzą, jakie są techniki pakowania, pozwalające zaoszczędzić miejsce. Najlepszą z nich jest zwijanie ubrań w rulon – nie tylko zaoszczędzisz dzięki temu miejsce, ale i nie pognieciesz ubrań. Istotne jest też wykorzystanie wolnych przestrzeni, które można wypełnić np. bielizną czy drobnymi przedmiotami. Warto przy tym pamiętać, by skarpety i majtki chować też do bocznych kieszeni – nie zajmą wtedy miejsca w głównej przegrodzie.

  • Pakuj w odpowiedniej kolejności

Na samo dno walizki warto pakować rzeczy większe i cięższe, potem te mniejsze. Inną, często stosowaną metodą jest pakowanie większych, ale lekkich ubrań, takich jak kurtki na sam wierzch – układając ich rękawy na boki. Wtedy zajmą minimalną ilość miejsca w walizce. Pakuj oczywiście w kolejności od najważniejszych do najmniej istotnych rzeczy – wtedy łatwiej będzie Ci zrezygnować z tego, co najmniej potrzebne.

Fantastycznym sposobem na pakowanie małych przedmiotów czy bielizny, są… buty! Zdziwisz się, jak wiele można w nich zmieścić i, co za tym idzie, jak dużo miejsca zaoszczędzisz.
  • Wybieraj odpowiednie ubrania

Dostosuj rodzaj ubrań do miejsca, w które się wybierasz – zrezygnuj więc z grubych swetrów, gdy lecisz do ciepłych krajów. To oczywiste i większość z nas zdaje sobie z tego sprawę, jednak wiedza o rodzajach materiałów, z których wykonane są ubrania, jest już mniejsza. Warto wiedzieć, że np. ubrania syntetyczne będą zajmowały mniej miejsca niż te bawełniane. Warto też pakować uniwersalne ubrania, które będą idealne zarówno na specjalne okazje, jak i na co dzień – np. lekkie koszule z krótkim rękawem lub polo czy też tuniki.

  • Nie pakuj niepotrzebnych rzeczy

Podstawą pakowania jest sprawdzenie, jakie rzeczy dostępne będą w hotelu, w którym rezerwujesz nocleg. Bardzo często do dyspozycji gości są np. darmowe ręczniki, a nawet żelazko czy suszarka. Możesz też liczyć np. na podstawowe kosmetyki, a kiedy ich nie ma, zabierz tylko te najistotniejsze – i to w bardzo małych opakowaniach (maksymalnie 100 ml).

  • Minimalizuj i nie pakuj „na wszelki wypadek”

Pamiętaj, by oszczędzać miejsce tak, jak to tylko możliwe. Zamiast grubej książki zabierz czytnik e-booków albo smartfona, na którym też możesz czytać. Nie zabieraj też rzeczy na wszelki wypadek – nawet jeżeli ten „wypadek” będzie mieć miejsce, możesz zaopatrzyć się w daną rzecz na miejscu.

  • Załóż na siebie odpowiednie ubrania

Pamiętaj, że nie musisz pakować cięższych i grubszych rzeczy do walizki, bo możesz… założyć je na siebie. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo miejsca. Oczywiście pamiętaj o zapewnieniu sobie komfortu – czasami oczekiwanie na lot i sama podróż trwają wiele godzin, więc nie zakładaj na siebie zbyt wielu ubrań, bo może się to okazać strasznie męczące.

Jak widzisz sposobów, dzięki którym spakujesz niewielką walizkę na tygodniowe wakacje jest bardzo wiele. Jeżeli znasz jeszcze jakieś, podziel się nimi w komentarzu!


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *