Czy wybrzeże Costa Brava może jeszcze zaskakiwać?

Wczasy | | 3 minutes

Hiszpańska Costa Brava, powszechnie nazywana „dzikim wybrzeżem”, to oczywiście piękne plaże i krystalicznie czyste wody Morza Śródziemnego. O walorach rekreacyjnych i wypoczynkowych tego regionu wie większość z nas, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele zaskakujących atrakcji można tam znaleźć. Jeżeli chcesz odkryć to, co najbardziej wyjątkowe na Costa Brava – zapraszamy na krótką wycieczkę po miejscach i atrakcjach, które mogą Cię zaskoczyć!

Costa Brava, czyli dzikie plaże i zatoki

Wielu turystów, wybierając wakacje na Costa Brava i udając się do znanych ośrodków, takich jak Lloret de Mar, Tossa del Mar czy Santa Susanna, za cel obiera sobie tamtejsze duże, znane przez wszystkich plaże. Są one oczywiście piękne i pozwalają na fantastyczny letni wypoczynek, jednak chętni wylegiwania się na złotym piasku powinni zwrócić uwagę na liczne dzikie plaże, znajdujące się w tym regionie. Otoczone skałami i znajdujące się w urokliwych zatoczkach, stanowią prawdziwy, nieodkryty przez wiele osób skarb Costa Brava.

Wzdłuż bardzo długiego wybrzeża, znajduje się naprawdę wiele pięknych, dzikich zatoczek i mniejszych plaż, a tymi, o których koniecznie trzeba wspomnieć, są bez wątpienia Cala Sant Francesc (miejscowość Blanes), Cala Bona (Tossa de Mar), Cala del Pi (Platja d’Aro) czy El Pedrigolet (L’Escala).

Cap de Creus i Salvador Dali

Wiele wyjątkowych zatoczek znajduje się na półwyspie Cap de Creus, który jest bardzo ceniony nie tylko ze względu na doskonałe warunki do wypoczynku i piękne krajobrazy (większość jego terenu pokrywa park narodowy). To również jedno z tych nielicznych miejsc na świecie, gdzie wysokie, strome góry wpadają bezpośrednio do morza – choćby z tego względu warto zatrzymać się tutaj na kilka dni.

Cap de Creus to również dwie wyjątkowe miejscowości – Cadaques i Roses. W pierwszej z nich zakochał się sam Salvador Dali, gdzie znajduje się jego dom i jednocześnie muzeum (Port Lligat), które warto odwiedzić, by zobaczyć na własne oczy, w jakich warunkach tworzył jeden z największych artystów naszych czasów. Warto dodać, że na Costa Brava znajduje się też drugie muzeum malarza – w miejscowości Figueras. Samo Cadaques to niezwykły klimat, urokliwe, wąskie uliczki i… spokój, którego nie znajdziesz w popularnych kurortach. Druga miejscowość, Roses, to kurort z piękną promenadą, licznymi restauracjami serwującymi tutejszą kuchnię i wiele pięknych plaż – miejsce idealna dla wczasowiczów.

Piękno podwodnego świata w L’Estartit

W samym sercu Costa Brava znajdują się Wyspy Medes, gdzie istnieje prawdziwy raj dla nurków. Jest nią miejscowość L’Estartit, której wody są pełne życia. Nawet mało wprawieni nurkowie, pragnący podziwiać podwodny świat na głębokości do 50 metrów, mogą zobaczyć na własne oczy mureny, ośmiornice, gorgonie czy przepiękne podmorskie łąki, na których dominują różnokolorowe korale.

Empuriabrava – hiszpańska Wenecja

Costa Brava zaskakuje nie tylko nad i pod wodą, ale także na lądzie, czego dowodem jest miejscowość Empuriabrava, nazywana hiszpańską Wenecją. Jej 15-kilometrowe kanały robią ogromne wrażenie i można przepłynąć je wynajętą łodzią. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, aby się zakochać.

Znad morza w góry, czyli Pireneje Katalońskie

Pireneje Katalońskie są tym, co wyróżnia Costa Brava na tle innych wypoczynkowych regionów – nie tylko w Hiszpanii, ale i na całym świecie. Szczyty górskie tego pasma sięgają nawet 3000 m n.p.m., a do najdzikszych terenów tego naturalnego skarbu całej Katalonii, można bez problemu dostać się choćby z Girony. Liczne szlaki piesze, efektowne, strome ściany gór czy przepięknie zlokalizowane jeziora górskie zapewnią Ci ogrom atrakcji i wspomnień.

Costa Brava jakiej nie znasz

Oczywiście to nie wszystko. Costa Brava zaskakuje na każdym kroku i nawet w najbardziej znanych kurortach, można podziwiać atrakcje oraz obiekty, które powinny znaleźć się na wakacyjnych zdjęciach. Nie zapomnij też o odwiedzeniu pięknej Girony, czyli największego miasta regionu, które pełne jest różnorodnych zabytków i które… znajduje się zaledwie 100 km od Barcelony!


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *