Sezon na Kanary. Kiedy najlepiej jechać na Teneryfę?

Wczasy | | 3 minutes

Pogoda w naszym kraju bywa kapryśna i nigdy nie wiadomo, czy podczas lipcowego lub sierpniowego urlopu nad morzem czy w górach, nie towarzyszyć nam będą deszcze i niskie temperatury. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granicę, w szczególności do tych miejsc, które są dostępne i atrakcyjne dla turystów praktycznie przez cały rok. Jednym z takich miejsc jest bez wątpienia Teneryfa, która zachęca niezależnie od pory roku. Sprawdźmy co zastaniemy na tej pięknej, hiszpańskiej wyspie w poszczególnych miesiącach!

Szczyt sezonu? Oczywiście latem!

Zdecydowana większość turystów wybiera wakacje na Teneryfie w czerwcu, lipcu oraz sierpniu. Jest to szczyt sezonu, który wiąże się z wysokimi temperaturami, osiągającymi 22-28 stopni Celsjusza. Ciepłe są również noce, ponieważ temperatura powietrza oscyluje wtedy w granicach 20 stopni. To właśnie latem najlepiej jest wypoczywać na plaży i cieszyć się kąpielami przy pełnym słońcu – sprzyja temu również wysoka temperatura wody, osiągająca w szczytowym momencie 21 stopni.

Oczywiście wybierając się na Teneryfę latem, musisz wziąć pod uwagę bardzo duży napływ turystów. To właśnie wtedy rozkwita życie nocne w popularnych kurortach i wtedy też masz możliwość korzystania z licznych atrakcji – w tym sportów wodnych. Lato na Teneryfie to zwykle najwyższe ceny, dlatego też wielu turystów szuka alternatyw. A te są jak najbardziej dostępne!

Co z wiosną i jesienią?

O ile w naszym kraju okres wakacyjny kończy się wraz z ostatnim dniem sierpnia, o tyle na Teneryfie… wchodzi w kolejną fazę. Jak się bowiem okazuje, we wrześniu temperatura nie spada – wręcz przeciwnie, jej średnia jest jedną z najwyższych w ciągu roku i sięga nawet 26 stopni! Wrzesień jest więc równie doskonały do plażowania, co sierpień, jednak wciąż wiąże się z dużą liczbą turystów. Dlatego…

Nawet wiosną i jesienią na plażach Teneryfy nie brakuje wczasowiczów

Wiele osób decyduje się na urlop w październiku, ponieważ jest to miesiąc, kiedy liczba turystów zmniejsza się, a temperatury powietrza i wody wciąż są znakomite. 27 stopni Celsjusza za dnia, 19 w nocy, do tego temperatura wody na poziomie 23 stopni (!) i… czego chcieć więcej?

Co z wiosną? Ten okres na Teneryfie również zachęca do wizyty, szczególnie dla osób, pragnących poznać piękno wyspy. Szczególnie atrakcyjny jest kwiecień, kiedy najbardziej zachwyca tutejsza roślinność, a wysokie, ale przyjemne temperatury (19-23 stopnie Celsjusza), sprzyjają spacerom oraz korzystaniu z wszelkiego rodzaju atrakcji, z których Teneryfa znana jest na całym świecie!

Zima na Teneryfie

Kiedy w Polsce listopadowe i grudniowe temperatury potrafią zmrozić każdego, na Teneryfie, a jakże, jest ciepło i bezwietrznie. Listopad, grudzień oraz styczeń są miesiącami, w których można nawet… plażować! 24 stopnie Celsjusza (temperatura powietrza) i 21 stopni (temperatura wody) są na to najlepszym dowodem, dlatego jeżeli chcesz wypocząć, cieszyć się wspaniałą pogodą i mniejszą liczbą turystów – możesz śmiało udać się na hiszpańską wyspę w listopadzie!

Ze względu na liczne atrakcje, Teneryfę warto odwiedzić nawet zimą

Grudzień i styczeń, choć chłodniejsze, wciąż sprzyjają urlopowaniu. Bez problemu można wtedy trafić na dni, kiedy temperatura powietrza przekracza 20 stopni Celsjusza, a wody – 19 stopni. Co więcej, w styczniu rozpoczyna się tutaj Festiwal Muzyki, który może być dodatkową atrakcją dla wielu turystów. Pozostaje luty – miesiąc, który jest nieco chłodniejszy (temperatury często poniżej 20 stopni), co jednak nie ma większego wpływu na atrakcyjność wyspy – również ze względu na wspomniany już Festiwal Muzyki.

Kiedy najlepiej jechać na Teneryfę?

Powyższe informacje jasno wskazują na to, że Teneryfa jest wyspą wiecznie świecącego słońca, przyjemnego ciepła i zieleni, która nie znika choćby na moment. Dlatego też warto organizować tutaj wakacje niezależnie od miesiąca – cały rok możesz korzystać z licznych atrakcji i pięknej pogody. Jeżeli więc chcesz uciec od typowo polskiej szarugi jesienią i zimą, zarezerwuj pobyt na Teneryfie – to miejsce idealne na wakacje również pod koniec roku!


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *