Moje wielkie greckie wakacje. Kiedy najlepiej jechać do kraju tzatzyków?

Wczasy | | 3 minutes

Grecja większości z nas kojarzy się z szerokimi, piaszczystymi plażami i kąpielami morskimi. Doskonałe warunki do plażowania i piękne krajobrazy są głównymi powodami, dla których turyści udają się na wakacje do kraju tzatzyków. Jak się jednak okazuje, Grecja jest atrakcyjna nie tylko latem, a urlop tam warto organizować również poza sezonem. Kiedy warto wybrać się na wakacje do Grecji i co ma ona do zaoferowania, poza nadmorskimi szaleństwami?

Sezon letni, czyli czas na plażowanie

Nie da się ukryć, że to właśnie okres letni jest tym, który przyciąga największą liczbę turystów. Sezon wakacyjny zaczyna się tu w czerwcu, kiedy to temperatury zaczynają osiągać 30 stopni Celsjusza, a woda staje się na tyle ciepła, że zażywanie morskich kąpieli staje się prawdziwą przyjemnością. Czerwiec jest też miesiącem, kiedy to w kurortach nie ma aż tak dużych tłoków, jak w lipcu czy sierpniu, dlatego chcąc ominąć największe skupiska turystów, warto zarezerwować wakacje w Grecji właśnie wtedy.

Prawdziwie upalne lato zaczyna się w Grecji z początkiem lipca, a termometry wskazują wtedy ponad 30-stopniowe temperatury. Powietrze jest suche, wiatr pojawia się rzadko, a woda jest bardzo ciepła (nawet 25 stopni Celsjusza), dlatego też jest to czas na plażowanie i picie kolorowych drinków nad krystalicznie błękitnymi wodami czterech mórz, które otaczają Grecję. To również wtedy mamy do czynienia ze szczytem sezonu jeżeli chodzi o sporty wodne, takie jak windsurfing, żeglarstwo czy nurkowanie – miejsc, w których oddasz się swojej pasji zdecydowanie tutaj nie brakuje.

Jeżeli natomiast nie lubisz przesadnych upałów, możesz wybrać się do Grecji we wrześniu – to bardzo popularny miesiąc wśród turystów, ponieważ wciąż jest tutaj bardzo ciepło (około 30 stopni Celsjusza), jednak upały nie doskwierają tak, jak w lipcu czy sierpniu. Jest to więc doskonały czas zarówno na plażowanie, jak również spacery czy zwiedzanie licznych zabytków tego wspaniałego kraju.

Co ciekawe, sezon wakacyjny kończy się w Grecji dopiero w październiku – wtedy temperatury wciąż są dość wysokie (ponad 20 stopni Celsjusza) i sprzyjają kąpielom morskim, jednak turystów jest dużo mniej, a warunki pogodowe są idealne do podziwiania Grecji nie tylko z perspektywy plaży.

Jakie miejsca polecamy latem? Przede wszystkim greckie wyspy, takie jak Kreta, Rodos, Korfu czy Santorini, które powszechnie uważane jest za jedną z najpiękniejszych na naszej planecie.

Grecja to nie tylko letnie atrakcje!

Wiosna i jesień w Grecji są przyjazne turystom, bo choć pogoda bywa kapryśna ze względu na opady, to temperatury są wysokie i sprzyjają zwiedzaniu. Szczególnie polecamy tutaj kwiecień, który zaczyna przyciągać już sporo turystów, a także listopad, będący prawdziwą ulgą po upalnym lecie. W listopadzie kurorty zaczynają pustoszeć, ale temperatura wciąż utrzymuje się na poziomie 20 stopni Celsjusza, a więc będzie doskonałym czasem na zwiedzanie.

Grudzień, styczeń i luty – jak przystało na miesiące zimowe – są najchłodniejsze, jednak nie tak mroźne jak np. w Polsce. Również wtedy możliwe jest podziwianie uroków Grecji, a dodatkową atrakcją turystyczną będą zaśnieżone stoki górskie (np. w kurortach Vermio, Parnas czy Chelmos), gdzie można oddawać się narciarskiemu szaleństwu. Pozostaje marzec – prawdopodobnie najbardziej kapryśny miesiąc („w marcu jak w garncu” – również w Grecji!), co najbardziej wytrwałym nie będzie jednak przeszkadzać w zwiedzaniu kraju tzatzyków.

Jakie miejsca polecamy wiosną, jesienią i zimą? Do zwiedzania – przede wszystkim stolicę kraju, czyli Ateny, piękny i pełen starożytnych obiektów półwysep Peloponez, Meteory – imponujący masyw skalny czy starożytne miasto Kamiros na wyspie Rodos.

Grecja – atrakcyjna przez cały rok

Wakacje w Grecji można zorganizować o każdej porze roku i zawsze mogą być one przepełnione wyjątkowymi atrakcjami. Jeżeli cenisz sobie plażowanie i kąpiele morskie, udaj się tam latem, chcąc zwiedzać, wybierz jesień i wiosnę, a pragnąc zdobywać tamtejsze stoki – postaw na zimę. I baw się dobrze!


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *