Gdzie na City Break w czerwcu?

City Breaks | | 3 minutes

Czerwiec to miesiąc, który rozpoczyna turystyczne szaleństwo i otwiera ogrom możliwości dla wszystkich tych osób, które pragną poznawać świat. Jeżeli należysz do tego grona, z pewnością jedną z najlepszych alternatyw będą dla Ciebie City Breaks, a więc kilkudniowe wyjazdy do najpiękniejszych europejskich miast, które dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Z jakich okazji warto skorzystać w tym roku i które miejsca na Starym Kontynencie polecamy odwiedzić? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!

City Break w Barcelonie i Madrycie

Polacy w ostatnich latach coraz chętniej za cel swoich urlopowych podróży obierają Hiszpanię. Kraj ten daje ogromne możliwości w zakresie wypoczynku i plażowania, a jego wielkie metropolie zapewniają mnóstwo atrakcji każdemu – bez względu na potrzeby i oczekiwania. Mowa tutaj oczywiście o Barcelonie i Madrycie – największych miastach Hiszpanii i jednocześnie turystycznych perełkach, których odwiedzenie, również w ramach City Break, zawsze wiąże się z wielkimi przeżyciami.

Barcelona to przede wszystkim niezwykła architektura, na którą składają się dzieła Gaudiego (najważniejsze z nich to oczywiście słynny kościół Sagrada Familia), przepiękne, pełne wąskich uliczek Stare Miasto czy największy stadion piłkarski w Europie – Camp Nou. To również urokliwe parki, liczne muzea i Wzgórze Montjuïc. I oczywiście plaże, w tym najpopularniejsza – Barceloneta, gdzie czerwcowy wypoczynek będzie szczególnie efektywny.

Madryt pod względem zabytków nie ustępuje stolicy Katalonii – znajdują się tutaj niezwykły Pałac Królewski, tętniący życiem plac Plaza Mayor, kościół San Pedro el Real i oczywiście stadion Estadio Santiago Bernabeu. Stolica Hiszpanii zapewni Ci też bogatą ofertę kulturalną i rozrywkę na najwyższym poziomie.

Jeśli nie Hiszpania, to może Portugalia?

Pozostajemy na Półwyspie Iberyjskim, gdzie do krótkich (i tych dłuższych) urlopów zachęcają przede wszystkim Lizbona oraz Porto. Stolica Portugalii to przede wszystkim niezwykła architektura, która pozwoli Ci zobaczyć mnóstwo wspaniałych obiektów i przechadzać się wąskimi, klimatycznymi uliczkami. Szczególnie polecamy tutaj najstarszą z dzielnic – Alfamę z imponującym Zamkiem św. Jerzego, który góruje nad miastem, najwyżej położoną dzielnicę Graca, z imponującymi punktami widokowymi oraz Bairro Alto, czyli tutejszą dzielnicę nocnego życia.

Porto z kolei to miasto zabytków, z których wiele zostało wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz słynne na całym świecie azulejos, czyli niezwykłe dzieła sztuki, tworzone z ceramicznych płytek, które zdobią mnóstwo budowli, znajdujących się w tym mieście.

Włoskie wakacje, czyli Rzym i Mediolan

Jeżeli mowa o City Breaks, nie może też zabraknąć magicznej Italii, której największymi wizytówkami są wieczne miasto – Rzym oraz stolica światowej mody – Mediolan. Chcąc opowiedzieć o Rzymie, należałoby stworzyć co najmniej kilka artykułów, bo to przecież dawne centrum starożytnego świata, które imponują liczbą i jakością zabytków. Koloseum, Forum Romanum, Panteon czy plac Piazza Navona to tylko niektóre z nich. A przecież Rzym to również Watykan, ze słynną Bazyliką św. Piotra.

Mediolan urzeknie Cię między innymi imponującą katedrą Duomo, Zamkiem Sforzów czy deptakiem Via Dante. I nie można też zapominać o tutejszych galeriach, w których można zrobić największe i najbardziej markowe zakupy swojego życia!

Na koniec… zakupy i zwiedzanie w Londynie!

Naszą ostatnią propozycją na czerwcowe City Break będzie stolica Wielkiej Brytanii, która cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Londyn to ogromny Pałac Westminsterski ze słynnym Big Benem, jeden z najsłynniejszych mostów świata, czyli Tower Bridge, nowoczesny stadion Wembley i wiele, wiele innych obiektów, które warto zobaczyć na własne oczy. To również centrum europejskich zakupów i duża liczba muzeów, które mogą wspaniale wypełnić Twój czas.

Jak więc widać pomysłów na udany, wakacyjny czerwiec mamy dla Ciebie bardzo dużo. City Breaks to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć najwspanialsze miasta w Europie i zaoszczędzić sporo pieniędzy – warto więc wybrać swój termin i wyruszyć w podróż życia razem z Click and Go!


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *