Magia, bajka, marzenie. No i jeszcze nostalgia. Wszystkie te słowa idealnie charakteryzują Disneyland w Paryżu – najbardziej atrakcyjny park rozrywki, jaki powstał w Europie. I to nie tylko dla maluchów, ale również dorosłych. Bo kto z nas w dzieciństwie nie czytał komiksów z Kaczorem Donaldem albo nie oglądał kreskówek z Myszką Miki czy Psem Pluto? Przenieśmy się więc na chwilę do krainy dziecięcych fantazji, gdzie czas staje w miejscu!

Świat Disneya, w którym zapomnisz o codzienności

Disneyland to OGROMNY teren wypełniony po brzegi atrakcjami – na 83 hektarach znajdziesz mnóstwo rollercoasterów, karuzeli, domów strachów, kolejek górskich i wiele, wiele innych wspaniałych obiektów, które dadzą Tobie i Twoim dzieciom mnóstwo rozrywki. W dodatku na każdym kroku spotkasz bohaterów bajek i filmów – przybijesz piątkę z Jackiem Sparrowem, zrobisz sobie zdjęcie z Goofim, zauroczysz się w Królewnie Śnieżce… Wymieniać można by tak jeszcze bardzo długo! Paryski Disneyland nie jest światem wzorowanym na ten bajkowy – on jest najprawdziwszą bajką, po wkroczeniu do której ponownie stajesz się dzieckiem. Chcesz wszystkiego dotknąć, wszystko zobaczyć, a widząc swoje ulubione postacie z bajek czy filmów wpadasz w niezdrową ekscytację…

83 hektary to teren bardzo duży, dlatego też udając się do Disneylandu musisz zarezerwować sobie co najmniej 2-3 pełne dni, by zobaczyć większość rzeczy i skorzystać z większości atrakcji. Obszar podzielony jest na Disneyland Park i Walt Disney Studios – warto zajrzeć w oba miejsca.

Disneyland Park

To właściwy park rozrywki, gdzie zabawa nigdy się nie kończy. Jest on podzielony na pięć tematycznych krain:

  • Main Street USA – amerykańska ulica z początku XX wieku, która przenosi Cię w czasie – obejrzysz tutaj niezwykłą paradę Disneya, a także wsiądziesz w kolejkę, którą zwiedzisz cały Disneyland.
  • Frontierland – miasteczko rodem z westernu, gdzie przejedziesz się kolejką górską, wyruszysz w wyprawę statkiem parowym i odwiedzisz dom strachów, który… naprawdę potrafi przestraszyć!
  • Adventureland – kraina przygód, będąca spełnieniem marzeń każdego dziecka – to tutaj łączą się światy Indiany Jonesa i Piratów z Karaibów, dlatego nie zapomnisz o niej przez bardzo długi czas.
  • Fantasyland – spotkasz tu Królewnę Śnieżkę, Piękną i Bestię, słonia Dumbo oraz wiele innych niezapomnianych postaci – to najbardziej bajkowa z wszystkich krain, gdzie czeka na Ciebie multum atrakcji.
  • Discoveryland – prawdziwie kosmiczna kraina, w której wsiądziesz na galaktyczny rollercoaster, postrzelasz do wrogów razem z Buzzem Astralem czy udasz się na trening do… Akademii Jedi!

Walt Disney Studios

Druga część parku jest nieco mniejsza, co nie oznacza, że nie znajdziesz tu ciekawych atrakcji. Wręcz przeciwnie – będziesz mieć możliwość zajrzenia za kulisy najsłynniejszych produkcji Disneya, zobaczysz jak powstają efekty specjalne, a nawet jak pracują kaskaderzy i odwiedzisz jedną z największych atrakcji tego miejsca – The Twilight Zone Tower of Terror, która prowadzi do szybszego bicia serca. Również tutaj zobaczysz świat oczami szczurka z Ratatuj czy pojeździsz licznymi karuzelami i rollercoasterami.

Disnayland Paris to również pole golfowe oraz Disney Village, czyli specjalna wioska z kampingami oraz sklepami, w których można zakupić mnóstwo gadżetów z bohaterami filmów i kreskówek.

Nocleg w bajkowej krainie? To możliwe!

Jeżeli szukasz noclegu w Paryżu, możesz skorzystać z Disneyland Hotel o pięknej, wiktoriańskiej architekturze. W każdym pokoju możesz liczyć na wysoki standard, masz możliwość skorzystania z bufetu śniadaniowego, a hotelowa restauracja California Grill zaserwuje Ci doskonałe dania. Oczywiście w hotelu nie mogło zabraknąć pokoju zabaw, choć po całodniowych atrakcjach w Disneylandzie prawdopodobnie Twoje dzieci nie będą miały siły go odwiedzić…

Ruszaj do świata Disneya!

Disneyland w Paryżu to jak widać mnóstwo atrakcji, a przecież te wymienione powyżej to jedynie część tego, co możesz tu znaleźć. To wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi, dlatego serdecznie zachęcamy do jego odwiedzenia!