Rodzinne wakacje na Teneryfie: największe atrakcje dla całej rodziny

Wczasy | | 4 minutes

O Teneryfie mieliśmy już okazję pisać (w tym miejscu) i zapewne zdarzy nam się to jeszcze niejednokrotnie, ponieważ jest to prawdziwy raj dla wczasowiczów. I to nie tylko tych, pragnących szalonej zabawy, ale również spokojniejszego wypoczynku – np. dla rodzin z dziećmi. Doskonale wiemy, jak wiele rodzin wybiera Teneryfę na cel swojego urlopu, dlatego postanowiliśmy przedstawić największe atrakcje dla Ciebie i najbliższych Ci osób. Dzięki nim najbliższe wakacje będą niezapomniane!

Rodzinne wakacje na Teneryfie – 6 największych atrakcji

Postanowiliśmy wybrać 6 wyjątkowych atrakcji, dzięki którym przyjemnie czas spędzi cała rodzina – dajemy gwarancję, że to 6 doskonałych sposobów na dobrą zabawę i dla dorosłych, i dla najmłodszych! Czas start!

1. Plaże na Teneryfie

Teneryfę odwiedza się głównie dla pięknych plaż, więc trudno byłoby rozpocząć wyliczanie atrakcji dla całej rodziny inaczej, niż właśnie od nich. To miejsca idealne zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych – ich wybór jest pod tym kątem bardzo duży, bo plaże otaczają wyspę praktycznie z każdej strony, a znaleźć wśród nich można zarówno te bardziej, jak i mniej oblegane. Które szczególnie warto polecić? Z pewnością Playa de las Vistas, Playa de las Americas czy Playa de las Teresitas.

Ale, ale! Wszystkie wyżej wymienione plaże charakteryzuje złocisty, drobny piasek, który można spotkać przecież w każdej nadmorskiej miejscowości i na każdej wyspie, prawda? Co powiesz zatem na czarną plażę? Playa Jardin jest jedną z tych najpiękniejszych – jej kolor ma bezpośredni związek ze znajdującym się na wyspie wulkanem, do którego zresztą jeszcze wrócimy.

2. Siam Park

Parki wodne to oczywiście atrakcja przede wszystkim dla najmłodszych, jednak nie ma co ukrywać – w każdym dorosłym jest też cząstka dziecka, dlatego w Siam park będziesz doskonale bawić się również Ty! Jest to jeden z najpopularniejszych parków wodnych na świecie, a liczba jego atrakcji może przyprawić o prawdziwy ból głowy. Na 185 tys. m2 powierzchni, stylizowanej na Tajlandię, znajdziesz rynny, zjeżdżalnie i tory, na których będziesz zjeżdżać samotnie lub z całą rodziną (np. w specjalnych pontonach). Warto dodać, że atrakcje są stylizowane, np. na smoki, wulkany czy tory wyścigowe, dzięki czemu prezentują się naprawdę oryginalnie!

3. Park Narodowy Teide

Wulkan atrakcją dla dzieci? A jakże! Teide to nie tylko potężny wulkan, którego otoczenie przypomina księżycowe krajobrazy, ale również najwyższy szczyt całej Hiszpanii. Jest to więc ogromna atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych, którzy mogą zdobyć nawet sam szczyt (o ile oczywiście warunki są odpowiednie, a maluch ma co najmniej 3 lata). Oczywiście na szczyt nie trzeba się wspinać – można wybrać transport kolejką górską, jednak warto pamiętać o ciepłych i wygodnych ubraniach. Ambitni turyści mogą wybrać któryś ze szlaków – dzięki temu można bliżej poznać tutejszą florę i faunę.

4. Hiszpańskie piramidy

Teneryfa jest niewątpliwie miejscem wyjątkowym – plaże, wulkany… piramidy? Tak jest! Na wschodnim wybrzeżu wyspy, we wiosce Güímar, znajduje się sześć piramid schodkowych, zbudowanych ze skał wulkanicznych. Choć pierwotnie uważano, że mają one związek z rdzennym ludem, zamieszkującym niegdyś te tereny (Guanczami), jednak w wyniku licznych badań odkryto ślady XIX-wiecznej ceramiki, co oznacza, że piramidy pochodzą prawdopodobnie z podobnego okresu. Dzisiaj robią wrażenie zarówno na starszych, jak i młodszych turystach.

5. Rejs statkiem lub… łodzią podwodną

Skoro jesteśmy na wyspie, warto poznać ją nie tylko od strony lądu, ale również Oceanu Atlantyckiego. Rejsy statkami organizowane są tu regularnie i będą stanowiły wspaniałą atrakcję dla całej rodziny, jednak to podróże łodzią podwodną pragniemy polecić szczególnie. Dzięki tej pierwszej opcji możesz zobaczyć np. delfiny, a drugiej – wspaniałe podwodne życie, które zapiera dech w piersiach. Szczególnie, kiedy pływasz w ten sposób pod wodą po raz pierwszy.

6. Loro Parque

I na sam koniec niesamowita atrakcja dla najmłodszych – ogród zoologiczno-botaniczny, w którym można na żywo podziwiać występy delfinów, oglądać orki czy lwy morskie, a nawet stanąć oko w oko (no prawie) z aligatorem, gorylem czy tygrysem. Na terenie parku znajduje się też plac zabaw dla dzieci. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla całej rodziny!


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *