Najbardziej klimatyczne puby w Londynie !

City Breaks | | 3 minutes

Anglia nie bez powodu kojarzy się ze złocistym trunkiem i chóralnymi śpiewami zadowolonych bywalców pubów – piwo jest tu niezwykle popularne, a liczba miejsc, w których można je wypić, jest doprawdy ogromna. W samym Londynie pubów jest prawdopodobnie kilkaset, dlatego też wybranie tych najlepszych czy najbardziej klimatycznych nie jest łatwe. My jednak podjęliśmy się tego zadania i prezentujemy złotą (naszym zdaniem) siódemkę miejsc, gdzie nie tylko można wypić smaczne piwo, ale i spędzić wspaniale swój wolny wieczór. Jeżeli na liście zabrakło Twojego ulubionego miejsca – daj o nim znać w komentarzu!

Ye Olde Mitre

We Wschodnim Londynie znajduje się z pozoru zwyczajny pub, który jednak wyróżnia się spośród innych niewielkim szczegółem. Istnieje on, według strony internetowej, od 1546 roku (choć oficjalne źródła podają rok 1773). Jest to więc obiekt historyczny, a przy tym ociekający klimatem. Można nie tylko napić się tutaj wyśmienitego piwa, również zagranicznego, ale też przekąsić coś w znajdującym się tu barze – szczególnie polecamy tartę z wieprzowiną (pork pie).

Adres: 1 Ely Ct, Ely Pl, Holborn, London EC1N 6SJ

French House

Pub kojarzy się z głośno grającą muzyką, prawda? We French House jej nie uświadczysz – słychać tutaj tylko głosy gości, którzy bardzo chętnie odwiedzają ten niezwykle popularny pub. Skosztujesz tu piwo, wino i szampana, a przy tym będziesz mieć okazję spotkać… znane osoby. Nierzadko pojawiają się tutaj aktorzy, pisarze czy inni artyści, pragnący odstresować się w dobrym towarzystwie! Regularnie gościli tu np. Francis Bacon, Tom Baker czy John Mortimer.

Adres: 49 Dean St, Soho, London W1D 5BG

Mother Kelly’s

Jeżeli szukasz spokojniejszego miejsca, wybierz Mother Kelly’s, które znane jest przede wszystkim z ogromnej liczby dostępnych piw – są ich setki, dlatego każdy wybierający się na city break w Londynie będzie w stanie znaleźć tu coś dla siebie. Co więcej – niektóre krafty można wziąć ze sobą na wynos i to w cenie niższej, niż ta znajdująca się w karcie. Panuje tu świetny, luźny klimat, a brak gwaru turystycznego pozwala wypocząć przy szklaneczce złotego trunku.

Adres: 76 Albert Embankment, London SE1 7TP

Wiele londyńskich pubów oferuje ogromy wybór piw oraz innych trunków – np. win czy whisky.

The Churchill Arms

W Zachodnim Londynie również nie brakuje wspaniałych pubów, a jednym z tych najciekawszych jest The Churchill Arms – jest on znany z tego, że gościli tu dziadkowie słynnego angielskiego premiera i w związku z tym obecnie podziwiać można w nim wiele pamiątek związanych z Churchillem. To jednak nie wszystko! Jest to miejsce wyjątkowe również z tego względu, że jako jedno z nielicznych na całym świecie sprawnie łączy znakomite, złociste trunki z naprawdę cenioną… kuchnią tajską!

Adres: 119 Kensington Church St, Kensington, London W8 7LN

The Palm Tree

Jeżeli masz ochotę cofnąć się w czasie, usiąść na starej kanapie i posłuchać jazzu granego na żywo, prawdopodobnie nie znajdziesz lepszego miejsca. Do The Palm Tree nie chodzi się dla smaku kraftów, ale właśnie klimatu – wyjątkowy wystrój, klimatyczne oświetlenie i staromodne rozwiązania (płatność tylko gotówką!) powodują, że będziesz tu często wracać. Jest tu również parkiet do tańczenia, co czyni pub jeszcze bardziej wyjątkowym.

Adres: 127 Grove Rd, Bow, London E3 5BH

The Betsey Trotwood

Kolejny pub, w którym można posłuchać muzyki na żywo, zaaranżowany w wiktoriańskim stylu i liczący już 100 lat. Możesz napić się tu piwa, posłuchać muzyki, a nawet uczestniczyć w wieczorze poezji czy podziwiać występy znanych artystów. Pub posiada aż trzy kondygnacje i mimo dużej popularności, zawsze znajdziesz tu miejsce dla siebie. Oczywiście oprócz zacnych trunków, będziesz mógł skosztować tu również całkiem niezłego jedzenia.

Adres: 56 Farringdon Rd, Farringdon, London EC1R 3BL

Norman’s Coach & Horses

Dla miłośników biesiadowania i osób, które nie stronią od ludzi, ten pub będzie najlepszym miejscem w całym Londynie. Nie tylko pije się tu doskonałe piwo, ale też gra na pianinie i śpiewa – razem z innymi gośćmi, którzy są tu bardzo otwarci. Typowo angielski wystrój, nienachalny tłok i pozytywne wibracje tego miejsca powodują, że warto je odwiedzić – choćby z ciekawości. Przygotuj się, że po wyjściu stąd będziesz musiał mierzyć się z dużą chrypką!

Adres: 29 Greek St, Soho, London W1D 5DH

Oto nasze propozycje na spędzenie wspaniałego, londyńskiego wieczoru. Czekamy też na inne propozycje – wszak jeśli chodzi o puby w stolicy Anglii, zdecydowanie jest w czym wybierać!


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *