Salou

WyszukajNie przegap!
Zarezerwuj online dziś lub zadzwoń do naszego wakacyjnego doradcy 22 292 28 25

Nasze kierunki / Hiszpania Wakacje All Inclusive / Costa Dorada / Salou

Wakacje w Salou – dużą zaletą tego regionu jest to, że Costa Dorada i Salou przyciągają wielu turystów z Hiszpanii, ale także międzynarodową społeczność. Oznacza to, że znajdują się tutaj różne obiekty wakacyjne i dostępna jest różnorodna oferta zakwaterowania, obejmująca m.in. centralnie położone apartamenty Salou Suites, a także bogactwo rozrywki.

Bary i kluby w Salou mają dość żywiołową naturę, a w miesiącach wysokiego sezonu ośrodek się trzęsie! Miejsce to tętni życiem i jest pełne wrażeń, więc młodzi mogą uczestniczyć w nigdy nie kończących się imprezach, podczas gdy rodziny mają szansę cieszyć się bardziej konwencjonalną rozrywką dzięki barom muzycznym, mini-dyskotekom i grom dla dzieci, konkursom, i wieczornym animacjom w wielu hotelach.

Większość rodzin przynajmniej raz odwiedza Port Aventura, a wizyta w sąsiadującym aquaparku Costa Caribe to dzień wykorzystywany na zabawie w wielu rodzajach zjeżdżalni lub spływ progami wodnymi. Aquapolis w okolicy La Pineda to kolejny warty zmoczenia się aquapark, który oferuje dostęp do basenów do hydroterapii, jeziorka dla dzieci i basenów z falami. Nie zapomnij odwiedzić Cambrils, maleńkiej wioski rybackiej (a teraz tętniącego życiem kurortu turystycznego), aby przekąsić coś w jednej z nadmorskich kawiarni.

Wakacje w Salou naprawdę was rozpieszczą w kwestii zakupów i jedzenia. Oferowane w restauracjach dania pochodzą z każdego rodzaju kuchni – od lokalnych i regionalnych specjałów po dania typu fast food. Są też do wyboru liczne restauracje z przysmakami kuchni międzynarodowej na każdą kieszeń. Spacerując promenadą można zachłysnąć się kojącym powietrzem, obejrzeć wystawy sklepowe w jednym z wielu punktów handlowych lub wypić zimnego drinka na tarasie z widokiem na morze.

Obowiązkowy podatek turystyczny: Klienci objęci są obowiązkowym podatkiem turystycznym za zależnie od kategoryzacji hotelu, który jest do uregulowania na miejscu w hotelu.

hotele 5*: ok. 2,5 EUR/os./dzień,

hotele 4*: ok. 1 EUR/os./dzień,

hotele 3* i 2*: ok. 0,5 EUR/os./dzień.

Średnie temperatury w Salou
  Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Średnia najwyższa temperatura w °C 13 14 17 18 22 26 28 28 25 22 16 13
Średnia najniższa temperatura w °C 4 4 7 10 14 18 21 20 17 13 8 4