Dubaj

Dubaj wczasy, wycieczki, wakacje. Burj Khalifa, Palm Jumeirah i Dubai Marina w zasięgu ręki!

Daleko na wschodzie znajdują się miejsca znane jedynie z telewizji czy książek, do których jednak każdy ma dzisiaj łatwy dostęp. Jednym z takich miejsc jest bez wątpienia Dubaj – stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, znana przede wszystkim z bogactwa, przepychu i opływających w nim szejków. Dzisiaj możesz wybrać się tam również Ty – dzięki ofercie Click&Go, w której znajdziesz zarówno długie wakacje, jak również krótki, weekendowy weekend. A zdecydowanie warto, bo Dubaj to miejsce niezwykłe.


Did You Know...?

Did you know?

w Dubaju zobaczysz najwyższy budynek na świecie - Burj Khalifa

Did you know?

w Dubai Mall możesz jeździć na nartach przez cały rok

Did you know?

w Dubaju są klimatyzowane przystanki autobusowe


  • Dubaj, czyli po luksus u wybrzeży Zatoki Perskiej

  • Najważniejsze atrakcje Dubaju

  • Wczasy w Dubaju z Click&Go

Dubaj, czyli po luksus u wybrzeży Zatoki Perskiej

Położony nad Zatoką Perską i liczący około 3,3 mln mieszkańców jest jedną z najnowocześniejszych światowych metropolii. Z tego też względu i panującej tam kultury oraz niecodziennego dla Europejczyków klimatu, był 4. najchętniej odwiedzanym miejscem na świecie w roku 2018. Najbardziej charakterystyczne dla miasta są bez wątpienia ogromne apartamentowce, które sięgając chmur, przytłaczają wszystkich odwiedzających. Ich wielkość i piękno robią wrażenie już na zdjęciach, a zobaczenie ich na żywo zawsze jest niezapomnianym przeżyciem. Warto dodać, że z roku na rok powstaje tu coraz więcej tego typu obiektów – nie bez powodu Dubaj nazywany jest więc miastem przyszłości.

A największym symbolem miasta i jednocześnie najwyższym budynkiem w Dubaju jest Burj Khalifa, który posiada aż 163 piętra i prezentuje się niezwykle okazale. Koszt jego budowy wyniósł 1,5 miliard dolarów, a widok, jaki rozpościera się z tarasu widokowego bez wątpienia jest warty grzechu. Ogromne wrażenie robią tutaj podświetlane fontanny, które można podziwiać po zmroku. Kolejnym wyjątkowym budynkiem jest hotel Burj Al Arab, który jako pierwszy na świecie zyskał 7 gwiazdek – jest synonimem luksusu, a znajdujące się tam luksusowe pokoje mają powierzchnię minimum… 169 m2! Zachwyca również jego kształt żagla, który widoczny jest już z daleka. Jeżeli natomiast chcesz całkowicie zanurzyć się w przepychu, odwiedź najbardziej reprezentacyjną dzielnicę miasta – Dubaj Marina. Jest to świat drapaczy chmur, które mogą przytłoczyć, bogactwa i drogiego piękna, które robi wrażenie na każdym turyście. Oczywiście, posiadając nieco wolnych środków, warto w Dubaju udać się również na zakupy – znajduje się tu np. największe na świecie centrum handlowe, w którym znajduje się aż 1200 sklepów i ponad 100 restauracji czy miejsc, w których można przyjemnie spędzić czas. The Dubai Mall umożliwia nawet nurkowanie z rekinami!

Najważniejsze atrakcje Dubaju

Oczywiście Dubaj to nie tylko wielkie budynki i tysiące sklepów, ale i piękna pogoda, którą można wykorzystać do plażowania. A ochlapanie się chłodną, morską wodą, może być tu bardzo potrzebne – stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich to temperatury rzędu 40 stopni Celsjusza za dnia i 30 stopni w nocy. Bez przerwy świeci tu słońce (nawet w okresie zimowym), a najlepszym czasem na city break w Dubaju jest okres od listopada do lutego/marca.

Miasto jest położone na pustyni, ale nie musisz się obawiać – znajdziesz tu również… zieleń! Wynika to ze specjalnych systemów, które zostały stworzone specjalnie na tutejsze potrzeby. Powoduje to, że można poczuć się tu prawie jak u siebie w domu. Prawie. Niemniej odwiedzenie tego miejsca jest polecane wszystkim ciekawym innego świata, który został zbudowany w oparciu o potrzeby najbogatszych i najbardziej wymagających osób zamieszkujących naszą planetę.

Wczasy w Dubaju z Click&Go

Jeżeli chcesz znaleźć się w tym wyjątkowym mieście choćby na weekend – nie ma problemu! W Click&Go przygotowaliśmy propozycje dla najbardziej wymagających klientów, którzy pragną poznawać najdalsze zakątki naszego świata. Jako doświadczone biuro podróży zapewnimy Ci doskonałe warunki podróży i zakwaterowania, a także poczucie stuprocentowego bezpieczeństwa. W pełni indywidualnie podchodzimy do każdego naszego klienta, dzięki czemu zyskaliśmy duże zaufanie. Zapraszamy – wczasy w Dubaju to niesamowita szansa na odpoczynek, a także zetknięcie się z odmienną kulturą i… ogromnym bogactwem!


Informacje ogólne i pogoda

CZAS PRZELOTU: Polska - Dubaj ok. 5,5 h

WALUTA: Dirham ZEA (AED) 1 AED to ok. 1 PLN

JĘZYK: Arabski (można także porozumiewać się po angielsku)

CZAS LOKALNY: Czas polski plus 3 godziny (zimą) plus 2 godziny (latem)

DOKUMENT PODRÓŻY: Obywatele Polski podrózują na podstawie paszportu (ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu), wizy nie są wmagane przy wyjazdach do 90 dni

NAPIĘCIE: 220 V; potrzebne są adaptery (można kupić na miejscu) w większości dostępne są także do wypożyczenia w hotelu

Średnie temperatury

StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
SLMKMCLSWPLG
max 242528323638404139353127
min 131417192326293026221815
Dołącz do Wakacyjnego Klubu Click&Go

Czy marzysz już o następnych wakacjach? Zapisz się do naszego newslettera i jako pierwszy/a otrzymuj eksluzywne oferty, dowiaduj się o promocjach oraz wakacyjnych inspiracjach.