Welcome! Please use your phone to verify your login!

Enter your 6 digit code

Didn’t get a code? Resend it

Powrót

Congratulations! You’ve just made your My click&go account more secure.

Makarska

Makarska, Chorwacja z Click&Go|wczasy, wakacje, all inclusive, last minute

Chorwacja od wielu lat przyciąga turystów z całej Europy. Słoneczna pogoda oraz wysoka temperatura sprawiają, że można tu zorganizować wymarzone wakacje dla całej rodziny. Jednym z kurortów cieszących się wyjątkową popularnością jest Makarska. Miasto położone na wybrzeżu Dalmacji urzeka pięknymi plażami i malowniczymi widokami. Nie brakuje także zabytków oraz atrakcji dla miłośników sportów wodnych. Sezon trwa tu od początku czerwca do końca października.

 

Podróżników przyciąga do Makarskiej przede wszystkim piękna plaża, która z piaszczystej przechodzi w żwirową, oraz ciepłe i czyste morze. Bez problemu można tu znaleźć miejsce o łagodnym zejściu do wody - idealne na wypoczynek z dziećmi. To również nie lada gratka dla fanów kąpieli wodnych oraz słonecznych. Warto przy tym zaznaczyć, że miejscowość posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Przy plaży można znaleźć lokale gastronomiczne oraz place zabaw dla najmłodszych, co daje możliwość relaksu przez cały dzień. Równolegle do wybrzeża rozpościera się promenada, gdzie można spacerować oraz odpoczywać w cieniu palm.

 

Makarska przyciąga również fanów aktywnego wypoczynku. Wiatry wiejące nad Adriatykiem sprzyjają surferom oraz żeglarzom. Coś dla siebie znajdą tu także amatorzy pieszych wycieczek. Na terenie miasta rozpościera się bowiem masyw górski - idealny dla osób lubiących trekking. Z najwyższego szczytu, na który prowadzi bezpieczna ścieżka turystyczna, można podziwiać piękną panoramę okolicy. Po drodze z kolei można zobaczyć ciekawe okazy flory oraz fauny. W górach żyją między innymi muflony, kozice oraz kilka gatunków nietoperzy. Okolice Makarskiej mogą okazać się także doskonałym wyborem dla zapalonych rowerzystów. Nie brakuje tu dobrze oznakowanych tras oraz wypożyczalni jednośladów.

 

Wypoczywając w Makarskiej, warto przyjrzeć się pięknej zabudowie miasta. Starówka otoczona zabytkowymi kamieniczkami kryje wiele przytulnych knajpek oraz kafejek. Uwagę turystów przykuwa także barokowa katedra św. Marka oraz kościół i klasztor Franciszkanów. Ten ostatni jest siedzibą Muzeum Muszli, w którym zgromadzono najpiękniejsze okazy z całego świata. Należy pamiętać, że w mieście funkcjonuje planetarium. Obiekt jest położony na wzniesieniu, niedaleko plaży. Z myślą o dzieciach przy planetarium stworzono Astropark, gdzie najmłodsi mogą bawić się, a jednocześnie poszerzać swoją wiedzę.

 

Spędzając wczasy w Makarskiej, warto odwiedzić również pobliskie miejscowości. Oddalona o około 8 kilometrów Podgora zachwyca piękną plażą i niezwykłymi widokami. Można tu podziwiać zabytki świadczące o burzliwej historii regionu. Uwagę turystów przykuwa także Imotska Krajina. To obszar znany z wyjątkowych jezior: ze względu na wapienno-krasowe podłoże oraz niewielką ilość opadów przekształcają się w urokliwe zapadliska, których obrzeża porastają krzewy winorośli.


Informacje ogólne i pogoda

CZAS PRZELOTU: Polska - Split ok. 2 h

ODLEGŁOŚĆ OD LOTNISKA: Lotnisko Split -  Makarska ok. 80 km

WALUTA: Kuna chorwacka (HRK) 1 HRK to ok. 0,60 PLN

JĘZYK: Chorwacki (można także porozumiewać się po angielsku)

CZAS LOKALNY: Czas polski

DOKUMENT PODRÓŻY: Obywatele Polski mogą podróżować na podstawie dowodu osobistego lub paszportu 

NAPIĘCIE: 220 V; urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów

PODATEK TURYSTYCZNY: 1 EUR/os./dzień

Średnie temperatury

StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
SLMKMCLSWPLG
max 8912162024272722181310
min 225812161919151173

Gdzie na wakacje?