Welcome! Please use your phone to verify your login!

Enter your 6 digit code

Didn’t get a code? Resend it

Powrót

Congratulations! You’ve just made your My click&go account more secure.

Šibenik

Šibenik, Chorwacja z Click&Go|wczasy, wakacje, all inclusive, last minute

Šibenik to miasto położone w środkowej Dalmacji. Spędzając tu urlop, będziesz mógł wypocząć na plażach, zażywać kąpieli morskich czy spacerować, podziwiając malownicze widoki. Brzmi dobrze, prawda?

 

Šibenik, jako jedna z nielicznych miejscowości w Chorwacji, został założony przez Słowian w VII wieku. Do dziś zachwyca wyjątkowymi zabytkami, chętnie odwiedzanymi przez turystów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim katedra św. Jakuba, będąca najbardziej okazałą budowlą sakralną w kraju, a także górująca nad miejscowością twierdza św. Anny, z której roztacza się wspaniała panorama okolicy. Warto również odwiedzić ratusz z malowniczymi arkadami oraz spędzić kilka chwil na starym mieście, gdzie nie brakuje przytulnych knajpek i kafejek. Z kolei wąskie uliczki, w których można znaleźć ślady gotyku, renesansu i baroku, to idealne miejsce na romantyczny spacer we dwoje. Po drodze łatwo natrafić na sklepiki z miejscowym winem.

 

Miasto położone przy ujściu rzeki Krka do Adriatyku zachwyca też urokliwymi piaszczysto-żwirowymi plażami. To idealne miejsce dla osób lubiących opalać się i pływać. Dość łagodna linia brzegowa zachęca również do brodzenia w płyciznach razem z najmłodszymi. Warto przy tym pamiętać, że plaża w miasteczku nie jest zatłoczona, dzięki czemu zawsze można mieć dziecko w zasięgu wzroku. Natomiast z myślą o dorosłych turystach powstały tu boiska do siatkówki czy wypożyczalnie sprzętu wodnego, w tym jachtów oraz żaglówek.

 

Wakacje w Šibeniku to świetna okazja, aby aktywnie spędzić czas. W sezonie pogoda zawsze dopisuje, zaś średnia temperatura waha się od 25 do 30 stopni Celsjusza. Dużą popularnością wśród podróżników cieszą się skoki na bungee z wysokiego mostu przerzuconego przez rzekę Krka. Amatorzy mocnych wrażeń mogą także pokusić się o nurkowanie z akwalungiem lub snorkelling. Coś dla siebie znajdą tu surferzy. Jeżeli zaś lubisz bardziej spokojny odpoczynek, w miasteczku możesz do woli cieszyć się spacerami pośród gajów oliwnych i wzgórz porośniętych winoroślą. Miłośnicy natury powinni też odwiedzić tutejszy ogród botaniczny z licznymi okazami egzotycznych roślin.

 

W odległości około 15 kilometrów od miasta roztacza się urokliwy Park Narodowy Krka z rzadkimi gatunkami flory i fauny oraz specyficznym mikroklimatem sprzyjającym regeneracji organizmu. Jego największą atrakcją są jednak wodospady, u podnóża których można kąpać się pod okiem ratowników. Nie można także zapominać o tym, że Šibenik jest otoczony blisko 200 maleńkimi wysepkami. Większość z nich jest niezamieszkanych, co powoduje, że są doskonałym miejscem dla relaksu nad brzegiem morza i w cieniu śródziemnomorskiej roślinności.

 

Jeżeli więc chcesz wypocząć i nacieszyć oczy wyjątkowymi widokami, obierz kierunek Chorwacja, organizując wymarzone wczasy z Click&Go. Skorzystaj z porad naszych specjalistów i zaplanuj wyśmienity odpoczynek.


Informacje ogólne i pogoda

CZAS PRZELOTU: Polska - Split ok. 2 h

ODLEGŁOŚĆ OD LOTNISKA: Lotnisko Split -  Šibenik ok. 50 km

WALUTA: Kuna chorwacka (HRK) 1 HRK to ok. 0,60 PLN

JĘZYK: Chorwacki (można także porozumiewać się po angielsku)

CZAS LOKALNY: Czas polski

DOKUMENT PODRÓŻY: Obywatele Polski mogą podróżować na podstawie dowodu osobistego lub paszportu 

NAPIĘCIE: 220 V; urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów

PODATEK TURYSTYCZNY: 1 EUR/os./dzień

Średnie temperatury

StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
SLMKMCLSWPLG
max 8912162024272722181310
min 225812161919151173

Gdzie na wakacje?