Welcome! Please use your phone to verify your login!

Enter your 6 digit code

Didn’t get a code? Resend it

Powrót

Congratulations! You’ve just made your My click&go account more secure.

Vodice

Vodice, Chorwacja z Click&Go|wczasy, wakacje, all inclusive, last minute

Wspaniałe widoki, ciepłe morze i moc atrakcji sprawiają, że każdego roku Chorwacja to jeden z najchętniej wybieranych kierunków podróży. Miejscem, które cieszy się dużą popularnością, jest niewielkie i jednocześnie malownicze miasteczko Vodice położone w północnej Dalmacji.

 

Jedną z największych atrakcji Vodic są piękne, kamieniste plaże oraz czyste wody Adriatyku przybierające lazurowy kolor. I chociaż nie ma ich w samym centrum miasta, na przedmieściach można znaleźć urocze zakątki - idealne, aby odpocząć od zgiełku i zregenerować siły. W zachodniej części Vodic znajduje się czysta plaża o łagodnym zejściu do wody. To miejsce chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi. Spędzając wczasy w Vodicach, możesz odwiedzić akwarium, które z pewnością spodoba się również najmłodszym podróżnikom.

 

Vodice charakteryzują się spójną i jednolitą zabudową. Domy mają taki sam kolor elewacji i identyczną barwę dachów. Co ciekawe, miasto nie ma wyraźnie zaznaczonego centrum. Życie toczy się tu jednak wokół głównej, ciągnącej się wzdłuż morza ulicy. Nie brakuje tam knajpek i kafejek, w których poznasz smaki typowe dla Dalmacji: od aromatycznej bałkańskiej kawy do znakomitych owoców morza. Vodice to miejscowość, która nie milknie po zachodzie słońca. Kluby oraz dyskoteki gwarantują wyśmienitą zabawę do białego rana przy dźwiękach muzyki.

 

Obszar wybrzeża, biegnący przez centralną część miasta, zajmuje duży port jachtowy, doskonale wpisujący się w krajobraz Vodic. Można w nim wyczarterować łódkę lub jacht i zaplanować niezwykły rejs po Adriatyku. Ciekawą opcją dla osób szukających niezwykłych miejsc może okazać się także wypad na jedną z pobliskich wysp leżących nieopodal miasta. Najlepiej jest tu dotrzeć wypożyczoną motorówką. Amatorzy mniej emocjonujących wrażeń mogą z kolei pokusić się o rejsy statkiem wycieczkowym, dzięki którym można podziwiać piękno Parku Narodowego Kornati z perspektywy morza.

 

Kochasz sporty wodne? Vodice okażą się świetnym wyborem! Z Click&Go to bardzo proste - wystarczy jedynie kilka kliknięć, abyś mógł poczuć wiatr we włosach, surfując na desce, albo podziwiać morską florę i faunę w masce płetwonurka. W miasteczku coś dla siebie znajdą też piechurzy oraz rowerzyści. Tutejsze ścieżki rowerowe pozwalają poznać piękno okolicy i dotrzeć do wielu pobliskich miejscowości, w tym do Szybenika. Warto także wspiąć się na wzgórze Okit, z którego roztacza się wspaniały widok na całą okolicę.

 

Nie wiesz, kiedy zaplanować swój urlop? Mamy dobrą wiadomość: w Chorwacji pogoda dopisuje przez cały sezon, zaś średnia temperatura w wakacje często przekracza 28 stopni Celsjusza. Jeżeli więc chcesz cieszyć się słońcem i spędzić niezapomniane chwile na chorwackim wybrzeżu, już teraz skorzystaj z naszego serwisu i zaplanuj swoje wakacje!


Informacje ogólne i pogoda

CZAS PRZELOTU: Polska - Split ok. 2 h

ODLEGŁOŚĆ OD LOTNISKA: Lotnisko Split -  Vodice ok. 65 km

WALUTA: Kuna chorwacka (HRK) 1 HRK to ok. 0,60 PLN

JĘZYK: Chorwacki (można także porozumiewać się po angielsku)

CZAS LOKALNY: Czas polski

DOKUMENT PODRÓŻY: Obywatele Polski mogą podróżować na podstawie dowodu osobistego lub paszportu 

NAPIĘCIE: 220 V; urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów

PODATEK TURYSTYCZNY: 1 EUR/os./dzień

Średnie temperatury

StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
SLMKMCLSWPLG
max 8912162024272722181310
min 225812161919151173

Gdzie na wakacje?