Welcome! Please use your phone to verify your login!

Enter your 6 digit code

Didn’t get a code? Resend it

Powrót

Congratulations! You’ve just made your My click&go account more secure.

Split

Split, Chorwacja z Click&Go|wczasy, wakacje, all inclusive, last minute

Chcesz połączyć beztroski wypoczynek nad morzem ze zwiedzaniem ciekawych zabytków? Zaplanuj wczasy w Splicie z Click&Go i ciesz się niezapomnianymi wakacjami w Chorwacji!

 

Plaża, szumiące morze i wspaniała pogoda. Czego chcieć więcej? Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek w Splicie, zyskasz perspektywę niezapomnianego urlopu w beztroskiej atmosferze. Miasto leży nad Morzem Adriatyckim, które w tym rejonie kusi licznymi płyciznami i ciepłą wodą. Możesz postawić na relaks na kamienistej plaży położonej nieopodal centrum miasta lub wybrać się na piaszczyste nabrzeże z łagodnym zejściem do wody, idealnym dla rodzin z dziećmi.

 

Wczasy w Chorwacji to gwarancja wspaniałej pogody. Nie da się ukryć, że sprzyja ona zarówno plażowaniu, jak i zwiedzaniu zabytków. Sezon turystyczny trwa tam od maja do października - wtedy temperatura powietrza

rzadko spada poniżej 20 stopni Celsjusza. W lipcu i sierpniu możesz spodziewać się nawet 30 stopni i bezchmurnego nieba. Nic dziwnego, że wiele osób planuje wakacje w Splicie ze względu na znakomite warunki do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Temperatura morza w Splicie w sezonie wakacyjnym wynosi bowiem nawet 24 stopnie Celsjusza.

 

 

Zarówno Chorwacja, jak i Split kryją w sobie wiele niezwykłych zabytków. Podczas pobytu w sercu Dalmacji zaplanuj wizytę w pałacu cesarza Dioklecjana. Ta potężna budowla, której powstanie datuje się na III i IV wiek, została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Warto też zobaczyć podziemną część pałacu oraz okazałe mauzoleum Dioklecjana, które obecnie mieści się w obrębie katedry Świętego Duje. Zwróć również uwagę na Złotą Bramę prowadzącą do pałacu oraz imponujący dziedziniec z okazałymi kolumnami w stylu korynckim. Decydując się na wczasy w Splicie, zaplanuj też wizytę w Świątyni Jupitera z imponującymi sarkofagami i rzeźbami. W mieście nie brakuje ponadto licznych muzeów i galerii sztuki.

 

Split to nie tylko pełne atrakcji miasto, lecz także kryjąca wiele niezwykłych miejsc okolica. W pobliżu miasta znajduje się twierdza Klis - to średniowieczna budowla, w której niegdyś mieszkał pierwszy chorwacki książę Trpimir, a dziś można posłuchać tam koncertów lub podziwiać wspaniałą panoramę Splitu i pobliskich wiosek. W okolicy znajduje się również niewielkie miasteczko Omis, które kusi piaszczystymi plażami i płytkimi wodami Adriatyku. To świetne miejsce na wycieczkę całą rodziną, również z małymi dziećmi, które dopiero uczą się pływać.

 

Wolisz leniwe plażowanie, a może aktywne zwiedzanie historycznych zabytków? Odkryj Split z Click&Go i spędzaj wakacje tak, jak lubisz najbardziej. Zaplanuj wczasy za pomocą naszej strony internetowej lub skorzystaj z konsultacji telefonicznej.


Informacje ogólne i pogoda

CZAS PRZELOTU: Polska - Split ok. 2 h

ODLEGŁOŚĆ OD LOTNISKA: Lotnisko Split -  Split ok. 25 km

WALUTA: Kuna chorwacka (HRK) 1 HRK to ok. 0,60 PLN

JĘZYK: Chorwacki (można także porozumiewać się po angielsku)

CZAS LOKALNY: Czas polski

DOKUMENT PODRÓŻY: Obywatele Polski mogą podróżować na podstawie dowodu osobistego lub paszportu 

NAPIĘCIE: 220 V; urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów

PODATEK TURYSTYCZNY: 1 EUR/os./dzień

Średnie temperatury

StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
SLMKMCLSWPLG
max 8912162024272722181310
min 225812161919151173

Gdzie na wakacje?