Czarnogóra

WyszukajNie przegap!
Zarezerwuj online dziś lub zadzwoń do naszego wakacyjnego doradcy 22 292 28 25

Home

Chcesz wypocząć nad morzem lub jeziorem, a może wolisz długie wędrówki po górach? Bez względu na to, jak lubisz spędzać urlop, Czarnogóra to znakomity pomysł na wczasy. Odkryj ten niezwykły kraj z Click&Go i przygotuj się na wspaniały urlop na Bałkanach!

Czarnogóra leży u wybrzeża Morza Adriatyckiego. Choć państwo jest jednym z najmniejszych w Europie, zróżnicowanie terenu i malownicze krajobrazy mogą zaskakiwać. Co ciekawe, mimo niewielkiej powierzchni Czarnogóra graniczy aż z pięcioma państwami, stanowiąc tym samym doskonałą bazę wypadową na zwiedzanie Chorwacji czy Albanii.

Wakacje w Czarnogórze to świetny pomysł dla fanów plażowania. Śródziemnomorski klimat sprawia, że na wczasy do tego kraju można wybrać się od maja do października. Już wiosną i jesienią temperatura powietrza przekracza zwykle 20 stopni Celsjusza, natomiast od czerwca do września można liczyć na prawdziwe śródziemnomorskie lato z temperaturą powyżej 25, a nawet 30 stopni Celsjusza.

W Czarnogórze możesz zaplanować relaks na jednej z licznych plaż. Jeśli chcesz wylegiwać się na słonecznym, piaszczystym nabrzeżu, wybierz się do Ulcinj lub skieruj się w stronę granicy z Albanią. Wielu mieszkańcom Czarnogóry plaża kojarzy się jednak przede wszystkim z kamienistym wybrzeżem. Warto wiedzieć, że na czarnogórskich plażach nie brakuje jeży morskich. Warto więc kąpać się w specjalnym obuwiu.

Czarnogóra to również przepiękne jeziora, nad którymi wypoczniesz w otoczeniu majestatycznej przyrody. Wybierz się nad Jezioro Szkoderskie, największy tego rodzaju akwen w kraju. Długie na prawie 50 kilometrów jezioro to jedno z niewielu miejsc w Europie, w którym można spotkać pelikany. Na obszarze akwenu znajdują się liczne wyspy, na których z kolei można podziwiać imponujące monastery. Jeden z najbardziej znanych to monaster Starčeva Gorica. Planując wakacje w Czarnogórze, wybierz się też nad Jezioro Czarne otoczone malowniczymi górami.

Wczasy w Czarnogórze to świetna okazja, by zobaczyć zabytkowe miasta takie jak Kotor czy Perast. W Kotorze zachwycą Cię wąskie uliczki, malownicze placyki, a także liczne kawiarnie i restauracje. Średniowieczna starówka robi wrażenie również za sprawą murów obronnych, które górują nad miastem. Warto wybrać się na spacer wzdłuż tych zabytkowych zabudowań, by podziwiać imponującą panoramę miasta i okolic. Podczas wakacji w Czarnogórze odwiedź również Perast. To miejscowość, która znajdowała się kiedyś na terytorium tak zwanej Republiki Weneckiej. Nie bez przyczyny wielu turystom Perast kojarzy się więc z włoskimi miastami. Stara zabudowa, kościoły, place i muzea to tylko niektóre powody, by odwiedzić to miejsce.

Morze, góry i jeziora - w Czarnogórze jest wszystko, czego potrzebujesz podczas urlopu. Zaplanuj niezapomniane wczasy z Click&Go. Zarezerwuj swój wyjazd online lub telefonicznie z pomocą konsultanta.